Windows 8.1 Sıfırlarken "An Operating System Wasn't Found" Hatası

Sponsorlu Bağlantılar

cebimci

Üye
    Konu Sahibi
Windows 8.1 Sıfırlarken "An Operating System Wasn't Found" Hatası
Merhabalar.

Bilgisayar Özellikleri:
Casper Nirvana NB
Model: w765sub
RAM: 2GB
HDD: 160 GB

Arkadaşlar laptopta windows 7 yüklüydü. Ben buna windows 8.1 kurdum ama kurulumda hiç bir sorun çıkmadı herşey normaldi. (Kurulumu bilgisayarı kapatıp yeniden açılışta flashtan okutma ile atamadım çünkü bir türlü flashı görmedi. Bende PC açıkken flasha girip oradan kurulum yaptım.)

Dediğim gibi herşey normaldi yüklenmişti ama çok ağır çalışıyordu daha mavi ekran geldi ve hatalar tespit edilir yazısı çıktı bekledi daha sonra da kapandı ve bende windowsu sıfırlama işleme yapmaya karar verdim. Windows sıfırlanırken %56'a gelince bilgisayar kapandı tekrar açıldı ve şu ekran görüntüsündeki hatayı vermeye başladı.

Hiçbir şekilde bilgisayar açılmıyor yani masa üstü gelmiyor her açılışta bu ekran hatasını veriyor. BIOS'tan Flashı ilk sıraya aldığım halde flashtan okuma yapmıyor format atamıyorum hiç bir şekilde. Bu konuda acıl yardıma ihtiyacım var bilgisayarı açamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Format CDsi Vs İle HDDyi Biçimlendirip Dene

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Bios ayarlarından harddisk'i birinci sıraya taşıyıp öyle açmayı denediniz mi?

wrongroad

Üye
F12 ile flash bellekten tekrar formata başla. Ctrl alt del yap yeniden başlarken f12 ye bas yada f11 ikisindwn biriydi

cebimci

Üye
    Konu Sahibi
Konuda da yazdığım gibi malesef USB yi görmüyor. Normal de pc çalışırken flahı okuyordu yani dosya yukleyip silme işlemleri gibi şeyleri yapabiliyordum fakat format atarken flashı görmüyor sanırım çünkü bi türlü atamadım.

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Malesef CD yeri çalışmıyor.

Dediğiniz yöntemi daha önce denedim fakat sonuç aynı. ilk sıraya almama rağmen yine aynı hatayı veriyor.
Konuda da yazdığım gibi malesef USB yi görmüyor. Normal de pc çalışırken flahı okuyordu yani dosya yukleyip silme işlemleri gibi şeyleri yapabiliyordum fakat format atarken flashı görmüyor sanırım çünkü bi türlü atamadım.

Eğer elinde imkan varsa, başka bir bilgisayara sırasıyla:
1- UltraISO yükle ve fulle
2- Windows Kurulum DVD'sinin imaj dosyasını bilgisayara at. (.ISO) biçiminde
3-Flash disk bu arada takılı olsun.
4-UltraISO'yu açıp, sırasıyla Dosya/Aç seçeneğinden önce ISO dosyasını ekle, ardından Açılış İşlemleri menüsünden Disk İmajı Yazdır... seçeneğini kullan. açılan pencereden Disk Sürücüsünün Flash bellek olduğundan emin olduktan sonra önce Biçimlendir, Ardından Yazdır seçeneğini tıkla.

Bu şekilde sağlıklı bir Kurulum DVD'si Flash Diske yazılır.

en son aşamada bilgisayarı yeniden başlatırken F12 tuşu ile format atmayı dene. Yine olmazsa bios'tan flash diski birinci sıraya al, formatı at, formatın bitiminden sonra bilgisayar yeniden başladığında flash'ı hemen çıkar. sonrasında kurulum yine devam edecek ve tamamlanacaktır.

cebimci

Üye
    Konu Sahibi
F12 ile flash bellekten tekrar formata başla. Ctrl alt del yap yeniden başlarken f12 ye bas yada f11 ikisindwn biriydi
Denedim işe yaramadı malesef.
Eğer elinde imkan varsa, başka bir bilgisayara sırasıyla:
1- UltraISO yükle ve fulle
2- Windows Kurulum DVD'sinin imaj dosyasını bilgisayara at. (.ISO) biçiminde
3-Flash disk bu arada takılı olsun.
4-UltraISO'yu açıp, sırasıyla Dosya/Aç seçeneğinden önce ISO dosyasını ekle, ardından Açılış İşlemleri menüsünden Disk İmajı Yazdır... seçeneğini kullan. açılan pencereden Disk Sürücüsünün Flash bellek olduğundan emin olduktan sonra önce Biçimlendir, Ardından Yazdır seçeneğini tıkla.

Bu şekilde sağlıklı bir Kurulum DVD'si Flash Diske yazılır.

en son aşamada bilgisayarı yeniden başlatırken F12 tuşu ile format atmayı dene. Yine olmazsa bios'tan flash diski birinci sıraya al, formatı at, formatın bitiminden sonra bilgisayar yeniden başladığında flash'ı hemen çıkar. sonrasında kurulum yine devam edecek ve tamamlanacaktır.
Hocam çok sağolun bu kez flashı gordu sevindim bi an olacak dedim ama yine sonuç hüsran :/

CMD komuttan HDD yi komple sildim C bölüm oluşturup formatı başlatacaktım fakat bu kez de bu hatayı verdi.

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut

wrongroad

Üye
Flaşh bellegi normal bios için mi yazdın yoksa uefi de destekliyor mu?

cebimci

Üye
    Konu Sahibi
teknognc

teknognc

Üye
Flashın 3.0 sa pc görmeyebilir. Eğer pc flashı görürse,fornat attığın sırada da C bölümünü biçimlendirip oluşturabilirsin.

Üst Alt