Windows 7 x64 Driverlerin virüs olarak görünmesi Lütfen yardım edin

tuna200

tuna200

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bilgisayarın aslı Win7 HB x64 tü . Ben proya yükseltmiştim hatta neredeyse bi 3-4 yıldır bu haldeydi . Ama ramazan ayının sonlarına doğru birşeyler oldu ağırlaştı falan . AVG İnternetSecurity kullanıyorum antivirüs olarak . O da kendi dosyalarını virüs olarak görmeye başladı falan . Dün de bilgisayar yine aşırı yavaşladı . Virüs mü var acaba dedim tarattım 1.30 saat taradı ve 91 tane virüs buldu . Bunların 3 ü pesin cracki , geri kalan hepsi driverlerin içindeydi . Ben de kendi CD siyle temiz kurulum yaptım C'yi tüm sildim yeniden kurdum . Sonra yine kendi CD siyle (Drivers & Utilities) driverleri yükledim . Şimdi gelelim asıl destek istediğim konuya :D
Şimdi DriverBooster3.4 ile tarattığımda 15 tane eski driver buluyor . Ama o driverleri aygıt yöneticisinden güncelleştir dediğimde zaten güncel diyor . Önceden driverboosterle güncellemiştim . Acaba virüs de mi iniyor o driverlarla nedir ? . Gerçekten driverlar eski midir ? . Kesin güvenilir program var mı ? biraz bilgi verin lütfen ;teşekkürler şimdiden
Bu arada o kendini virüs olarak gördüğü zamanlarda 2 kez formatlamıştım ama normal formattı C yi silmeden

furyzer0

furyzer0

Üye
Otomatik driver guncelleme yazılımları tavsiye edilmez en iyisi manuel güncellemektir belki o yazılım virus inmesini sağlıyordur bilmiyorum

Sent from mTalk using lumia950

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
combofix ile taratın

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt