Windows 10 Uyku Modu Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 Uyku Modu Sorunu
Windows 10 Uyku Moduna girdikten sonra önceden klayeden veya mausu hareket ettirince veya tuşuna basınca ekran açılıyordu ama yeni kasa dizdikten sonra açılmamaya başladı uyku moduna alınca sadece kasa üzerindeki power tuşu ile uyanıyor
İşlemci : Intel Core i5 7400 Soket 1151 3.0GHz 6MB
Anakartım: MSI B250M PRO-VD Intel B250 Soket 1151
Ekran Kartım : MSI GT730 DDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce
Yaptıklarım: Sistemi Temiz kurulum şekilde Formatladım(C-D) ve UEFI kurulum yaptım bios son sürüme güncelledim ekran kartı driveru en son sürüm güncellendi uyku modundaki ayarlar ile uğraştım durum yine aynı windows güç ve uyku modunda düzenlemeler yaptım durum yine aynı

Acaba anakartın Bios kısmından bir ayar yapmak mı lazım yoksa başka berşeymi Sitemim yeni herhangi bir parçasında sorunum yok Driverlar güncel yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:

PALA.

PALA.

Üye
Bu ayarı denediniz mi ?

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Bu ayarı denediniz mi ?
evet onuda dün denedim olmadı hatta bios kısmında mous ve klavye ile ilgili biryer vardı diseble dı eneble yaptım yine aynı klavye maus ile ekran uyanmıyor kasa power tuşu ile uyanıyor sadece

PALA.

PALA.

Üye
evet onuda dün denedim olmadı hatta bios kısmında mous ve klavye ile ilgili biryer vardı diseble dı eneble yaptım yine aynı klavye maus ile ekran uyanmıyor kasa power tuşu ile uyanıyor sadece
Yeni anakartınızda bu özellik olmayabilir. Eskiden toshıba laptoplarda bu tarz bir özellik vardı. Ofis modu özelliği vardı, aktif edince kapağı açtığın gibi cihaz çalışmaya başlıyordu.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Nette intelin şu uygulaması ile sorunun çözüldüğü söylenmiş ama
Intel Management Engine Interface
indirdim 9. versiyonu ama desteklenmiyor diyor kurarken uyumlusu hangisi acaba
işlemcim : Intel Core i5 7400 Soket 1151 3.0GHz 6MB
Yeni anakartınızda bu özellik olmayabilir. Eskiden toshıba laptoplarda bu tarz bir özellik vardı. Ofis modu özelliği vardı, aktif edince kapağı açtığın gibi cihaz çalışmaya başlıyordu.
bence intel ile alakalı birşey gibi duruyor veya bios çünkü önceki masaüstü parçalarım eski olmasına rağmen açılıyordu aynı keza evde 2 leptop var onlardada windows 10 Pro yüklü maus ve klavye ile uyanıyor

PALA.

PALA.

Üye
Deneyerek bulmaya çalışın eski sürümlerde sorunu çözebilir, intel yönetim motoru bileşenleride önemlidir.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Benim MSI bios görüntümü nasıl bu şekilde ayarlayabilirim acaba

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Bendeki boot bölümünde bu seçenekler var

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Sitede Sinan yüksel dışında kimse yok anlaşıldı :)

PALA.

PALA.

Üye
Bu ikisini yükledin mi ?

PALA.

PALA.

Üye
bunlar ne için ?
Anakartınız için gerekli olan sürücülerdir.
-Intel Management Engine Driver+Microsoft hotfix
-Intel Chipset Driver

bilisimler

bilisimler

Üye
Aynı sorun ben de de vardı normal klavye girişiyle uykuya giriyor ama usb klavyeyle uyku koduna girmiyor. Usb giriş uyku modunu engelliyor.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Aynı sorun ben de de vardı normal klavye girişiyle uykuya giriyor ama usb klavyeyle uyku koduna girmiyor. Usb giriş uyku modunu engelliyor.
Normal klavye girişi derken ? PC uyku moduna girip ekran söndükten sonra kasanın ışığı yanıp yanıp sönüyor ya uyku moduna girince uyanması için klavyeden bir tuşa bastığım da uyanirdi veya maus u hareket ettirince uyanirdi ama yeni sistemimde uyanmiyor

Anakartınız için gerekli olan sürücülerdir.
-Intel Management Engine Driver+Microsoft hotfix
-Intel Chipset Driver

Teşekkür ederim ben Driver booster ile güncelledim bunları bulup indirmezmi driver booster ?

PALA.

PALA.

Üye
@emreli01 anakartın güncel üretim ve üreticinin sitesinde en iyi sürücüler varken driver booster tarzı yazılım kullanmak yanlış olur.
Bu tip yazılımları son çare olarak kullanın, çünkü çoğu sistemde soruna neden oluyorlar.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
@emreli01 anakartın güncel üretim ve üreticinin sitesinde en iyi sürücüler varken driver booster tarzı yazılım kullanmak yanlış olur.
Bu tip yazılımları son çare olarak kullanın, çünkü çoğu sistemde soruna neden oluyorlar.
biosu tam ekran olayını buldum ayrıyeten görünüm olarak nasıl bu şekilde biosun görünümünü yaparım demiştim oda gameing anakartların bios görünümüymüş tek sorun uyku modu kaldı ayrıyeten bazen bilgisayarı kapat dedğimde ekran kapanıyordu ama kasa çalışmaya devam ediyordu onuda halletim tek uyku modu sıkıntısı kaldı

bilisimler

bilisimler

Üye
Normal klavye girişi derken ? PC uyku moduna girip ekran söndükten sonra kasanın ışığı yanıp yanıp sönüyor ya uyku moduna girince uyanması için klavyeden bir tuşa bastığım da uyanirdi veya maus u hareket ettirince uyanirdi ama yeni sistemimde uyanmiyor

Usb maus ve klavye kullanıyorsanız normal giriş yani aşağıdaki resimde 2 ve 3 girişlerine takın öyle deneyin yaklaşık 10 tl bir usb dönüştürücü alabilirsiniz ben bu şekilde çözdüm nedense bazı kasalarda usb klavye ve maus takınca sistem uyku moduna girmiyor ve açılmıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: emreli01
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Usb maus ve klavye kullanıyorsanız normal giriş yani aşağıdaki resimde 2 ve 3 girişlerine takın öyle deneyin yaklaşık 10 tl bir usb dönüştürücü alabilirsiniz ben bu şekilde çözdüm nedense bazı kasalarda usb klavye ve maus takınca sistem uyku moduna girmiyor ve açılmıyor.
Kablosuz klavye maus kullanıyorum başka bir usb bölümünlerine taktım ama sonuç yine aynı

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Kablosuz klavye maus kullanıyorum başka bir usb bölümünlerine taktım ama sonuç yine aynı

Başka bir USB portu değil, PS/2 portunu kullanmayı deneyin demekte.

bilisimler

bilisimler

Üye
Evet demek istediğim bir dönüştürücü alıp ps2 portunu deneyin

Üst Alt