Windows 10 Windows 10 Sürücü İmzası Zorlaması Nasıl Kapatılır ?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Günümüzde dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemlerinin başında gelen Windows'un en güncel sürümü olan Windows 10 birçok kullanıcı için kullanması zahmetli bir işletim sistemi olsa da her anlamda şuan için en iyisi diyebilirim. Bazı uygulamaların veya oyunların uyumluluk sorunu olsa da bu sorunlar farklı çözüm yöntemleri ile giderilebiliyor. Bu yazımda özellikle de sürücüler tarafında ortaya çıkan Windows 10 sürücü imzası zorlaması sorununun nasıl çözüleceğini anlatacağım.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Windows 10 Sürücü İmzası Zorlaması Nasıl Kapatılır ?

Öncelikle bilgisayarınızda yer alan sol alt tarafta başlat butonunun yanındaki arama butonuna basın. Daha sonrasında arama çubuğuna "gelişmiş" yazdığınız zaman karşınıza "gelişmiş başlatma seçeneklerini değiştirin" ayarı çıkacaktır. Bu ayara tıkladığınız zaman aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Burada yer alan alt kısımdaki Gelişmiş başlangıç menüsü altında bulunan "Şimdi yeniden başlat" butonuna basın. Bu sayede bilgisayarınız kapanacak ve sizi gelişmiş başlatma seçeneklerinin yer aldığı ekrana yönlendirecektir. Bilgisayarınız kapanıp açıldıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Karşınıza gelen "Bir seçenek belirleyin" ekranında Sorun gider menüsüne girin. Daha sonrasında karşınıza aşağıdaki gibi bir menü gelecektir.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bu menüden 7 numaralı menüye girmemiz gerekiyor. Bunun için klavyeden 7 tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında bilgisayar yeniden başlayacak ve Windows 10 Sürücü İmzası Zorlaması devre dışı bırakılmış olacaktır. Bundan sonra eğer yüklenmeyen özel sürücüler varsa gönül rahatlığı ile sorunsuz bir şekilde yükleyebilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt