Haber Windows 10 Mobile, Lumia 950 ve Lumia 950 XL ile Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Windows 10 Mobile, Lumia 950 ve Lumia 950 XL ile Geliyor
Microsoft amiral gemileri ülkemizde hangi fiyat aralığında olacak bilmiyorum ama 2000TL civarında olursa satış şansı bayağı az olur bana göre.

Microsoft’un Windows 10 Mobile amiral gemi ilk cihazları detaylanmaya devam ediyor.

Microsoft, Nokia Cihazlar ve Servisler iş kolunu satın aldıktan sonra ilk amiral gemi cihazlarını gün yüzüne çıkarmaya hazırlanırken Lumia Cityman ve Lumia Talkman kod adları ile hazırlanan bu cihazlar hakkında yeni bilgiler geldi.

Haklarında bir çok iddia ortaya atılan Lumia Cityman ve Lumia Talkman kod adlı cihazların bugüne kadar Lumia 940 ve Lumia 940 XL model isimleri ile kullanıcılara sunulacağı belirtiliyordu. Son günlerde gelen bu iki cihazın Lumia 950 ve Lumia 950 XL adlarına sahip olacağı iddiaları bir başka kaynak ithome tarafından da doğrulandı.

Talkman – Lumia 950:
  • 2K Çözünürlüğe sahip 5.2 inç QHD ekran
  • 64-bit 6 çekirdekli işlemci Qualcomm Snapdragon 808
  • 3 GB RAM
  • 32 GB dahili hafıza + microSD
  • 3 LED ile 20 MP arka kamera
  • Ön kamera 5 MP
  • Çıkarılabilir batarya 3000 mAh
  • USB Tip-C
  • Kablo üzerinden Continuum desteği (kablo ürünle verilmez)
Cityman – Lumia 950XL:
  • 2K çözünürlüğe sahip 5.7-inç QHD ekran
  • 64-bit 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 810
  • 3 GB RAM
  • 32 GB dahili hafıza + microSD
  • 3 LED ile 20 MP arka kamera
  • Ön kamera 5 MP
  • 3.300 mAh çıkarılabilir pil
  • USB Tip-C
  • Kablo üzerinden Continuum desteği (kablo ürünle verilmez)
Lumia 950 ve Lumia 950 XL hakkındaki bir diğer iddia ise bu cihazların polikarbon yekpare gövdeye sahip olacağı yönündeydi. Fakat ithome tarafından verilen bilgiye göre her iki cihaz da iddia edilenin aksine metal gövdeye sahip olarak kullanıcılara sunulacak. Verilen bir diğer ayrıntı ise bu cihazların metal gövde ve polikarbon arka kapağa sahip olabileceği yönünde.

Microsoft, daha önce de yaptığı açıklamalarda, yeni amiral gemi Lumia cihazlarının Windows 10 Mobile yüklü olarak sunulacağını belirtmişti. Eylülayında RTM sürümünün, Ekim ayında ise kullanıcı sürümünün tamamlanması beklenen Windows 10 Mobile güncellemesinin, Ekim veya Kasım ayında Lumia 950 ve Lumia 950 XL cihazları ile birlikte kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

Windows 10 Mobile, Lumia 950 ve Lumia 950 XL ile Geliyor - MaxiCep

Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
3 led derken ? :D 1 tane yetmemiş mi :ehe

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
950 xl gayet iyiymiş ya. fiyatlar ne olur acaba :hmmm

0MG90

0MG90

Üye
Türkiye'ye gelene kadaaar

skylinegti

skylinegti

Üye
WP cihazlar ilk çıktığında insanlar bir heves aldılar ama uygulama desteğinin az olması ve wp arayüzü yüzünden bu sistemden soğudular.Bu vakitten sonra kolay kolay wp satışları artmaz...

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Güya ilk 640XL WP10lu olacaktı.

0MG90

0MG90

Üye
Zaten güncellemeyi ilk alan 640 ve 640XL olacak. Bu W10 ile gelebilir.

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
950XL fenaymış :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::oha:

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Microsoft insanların umudu ile çok oynadın aga ...

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft geçen gü 2.2 Milyar dolar zarar açıkladı telefon kısmı çöküşte bakalım gemiyi kurtaracak bir şeyler yapabilecekler mi :hmmm

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Microsoft elinde imkan varken çok hata yapmayı iyi bilen bir firma. Apple izinde gidiyor ama kendi izini kaybetti

Marco Laren

Marco Laren

Üye
Fiyat ne olurki

Serhan

Serhan

Üye
925 bıraktığıma pişmanım almak istiyorum bunu :D

yeumyang

yeumyang

Moderator
metal gövde ile gelir diye düşünüyorum zarar acıkladıysa daha güclü cihaz piyasaya süreceklerdir ülkemize bu vergilerle 2000 tl üstü fiyatla girer diye düşünüyorum

Marco Laren

Marco Laren

Üye
2000tl fazla değilmi

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
mıcrosoft hakkında bende cevap yazmak isterdim fakat 2.5 yıl önce kendilerine mail attım
geldikleri noktayı artık onlar düşünsün.

Üst Alt