Anket Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10080 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Mobile Yapı 10080'i nasıl buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    48
  • Anket kapatılmış .
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10080 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Hepimizin bildiği üzere Microsoft, geçtiğimiz hafta 14 Mayıs itibari ile Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10080 test sürümünü Windows Insider Program üyeleri için indirmeye sundu.

Bir çok üyemiz bu sürümü heyecanla bekliyordu ve yükleyip test edenler, kullanmaya devam edenler ya da Windows Phone 8.1 Lumia Denim sürümüne geri dönenler oldu.

Bir kaç günlük süre sonunda Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10080 Hakkında oluşan düşüncelerinizi, olması gerekenleri, olmaması gerekenleri veya yapılması gereken şöyle olsaymış daha iyi olurdu dediğiniz noktaları bu konu altında bizimle paylaşabilirsiniz.

Ankete oy vermeyi unutmayı...

Ekli dosyalar

dakamon

dakamon

Üye
Yetkililere mi ulaştırılacak? Ayrıca bu konuyu bazı yetkililer mi takip edecek? Keşke öyle olsa.

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
serinaga

serinaga

Üye
Ben beklemedeyim, bu nedenle yorum yapamayacağım ancak yorumlar merakla bekliyorum. İkna olursam belki yüklerim ...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Yetkililere mi ulaştırılacak? Ayrıca bu konuyu bazı yetkililer mi takip edecek? Keşke öyle olsa.

Kim bilir belki de buralardan bir geçmiştir :ehe

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
WP 10 ile ilgili 8.1 e oranla önemli yapısal değişiklikler var.
Bu haliyle bile bizleri heyecanlandırdığı kesin.
Öyle olmasa uğradığı sorunlardan dolayı 4-5 kere geri dönüp, tekrar yükleyenler olmazdı.
Bazı problemler nedeniyle(Resetleme yapması ve başlangıç ekranını geçememesi) 2 kez 8.1'e geri döndüm, buna rağmen hala elim güncellemeye gidip-geliyor.
Eksikliklerinin giderilmesi ve kullanıcıların yeniliklerle ilgili tekliflerinin hayata geçirilmesi sonucunda işte aradığımız Telefon İşletim Sistemi budur diyebileceğimizi sanıyorum.
Eleştiri ve şöyle ya da böyle olsun şeklindeki tekliflerimiz - önerilemiz dozunda, yapıcı ve açıklayacı olursa mesafe ve sonuç alacağımız kesindir.
Yeterki ölçülü olalım, geri dönüşlerimizi mutlaka yapalım.

Gönül ister ki bu işletim sistemini bizler yapalım, eğer yapamıyorsak haddinden fazla atar yapma hakkımız da yok.

1- WP 10 ' ait 4 ncü yapıyı kendi yağında kavrulacak kadar sistemi iyi bilmeyenlerin yüklememesi gerekir. Belki 5 nci yapıyı beklemeleri daha iyi olur.
2- Bazı telefonlarda(özellikle 920) kapandığında daha açılmıyor ve NOKIA yazısı gelip gidiyor- bir türlü başlatılamıyor. Sürekli döngü gibi..
3- Cep rehberinde düzeltme ve güncelleme yapılamadığı durumlar oluyor.
4- Başlangıç ekranı sorunlu. Ülkemiz kullanıcıları hayranlık duyulacak çeşitli cambazlıklarla sorunu çözebiliyor..
5- Bazı alanlar açılmayabiliyor(örnek: Telefonumu Bul gibi)
6- Ayarlara girelemediği zamanlar oluyor.
7- Performans ve stabilite sorunları var(Bazı uygulamalarda "yükleniyor" yazısı uzun süre bekliyor).
Bazı durumlarda ansızın telefon kapanıyor.
8- 512 RAM 'lı telefonlarda yavaşlama söz konusu.(ilerde bu sorun çözülebilir).
9- Microsoft ve Lumia fotoğraf çekimleri begenilmiyor.
Şimdilik bu kadar.. Kitap oldu :) )

• Beğen
Tepkiler: serinaga
serinaga

serinaga

Üye
Oldukça iyi bir yorum olmuş ...

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Gerçektende içten söylüyorum keşke 3. part ta kalsaydım.Hızlı olmuş ama uygulamalardan atma,çalışmama,ekrana gitmeme gibi sorunlar nedense beni çok fazla olumsuz etkiledi. 3.part yavaştı ama çalısıyordu ona alışmıştım.Bu 4 de ise şunu anladım hız herşey demek değil...

enessrsy

enessrsy

Üye
Music preview uygulaması olmasa şimdiye 50 kez dönmüştüm 8.1'e ama o berbat müzik uygulamasını artık kullanmak istemiyorum. Şarj felaket kötü ve reset sorunu olmasa (bugün saydım 7 kez kapandı) kullanılabilir fakat bu haliyle epey zorluyor. Bakalım 5. yapı gelene kadar sabredebilecek miyim?

• Beğen
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye

Bu sürümü çok beğendim.Keşke Benim Olsa :zong:

Şaka bi tarafa bayağı düzenleme yapmışlar üçüncü yapıya göre.kullanılabilirliği etkileyen çok az şey kalmış aslında.başlangıç ekranındaki sürdürülüyor yazısı düzeltilse gerisi çok fazla sorun olmaz bence.birde ben Age of Empires oynuyorum.ilk yüklediğimde çalışmıştı.bi süre sonra çalıştıramadım.bu yüzden bugün 8.1'e geri döndüm.3. yapıda da aynı sorun vardı.

Ayrıca Telefonumu bul bende çalışıyordu @bozkirdangelen

5. yapı diye bişey olmayacak bence.bu iş böyle temmuza kadar gider.temmuzda da developer tarzında daha kullanılabilir bir sürüm verilir.tabi yeni cihazlar ile birlikte ön yüklenmiş halde görürüz artık.bi kaç yerde okumuştum sanırım MS'in temmuz ile ilgili planları var :eller:

• Beğen
Sir Ketmut

Sir Ketmut

Üye
Yapı 10080 bazı yeniliklerle geliyor. Ancak götürdüğü şeylerde var. Mesela hiç abartmadan telefonumu kapatıp açtığımda 10-15 kez yeniden başlatıyor nokia yazısını...
Acil bir durum olsa yapacak bir şey yok. Bence artık daha kararlı güncellemelere ihtiyacımız var.

skynet

Üye
Kısmetse 5. yapıda düşüncelerimi paylaşırım :)

• Beğen
Tepkiler: emz ve bozkirdangelen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Bu arada bugün L 920 den sonra
520 ye de 4 ncü yapıyı kurdum.
Başlangıç ekranı sorununu çözemedim, geldi gitti, geldi gitti.
Şunu da anlamış oldum ki; sorunlar telefonlara göre şekil, boyut, kapsam değiştiriyor, canlı organizma gibi..
ve ayrıca 512 RAM ile çalışan telefonlara şimdilik TP 10 yüklememek lazım.

Şu an sıfırlıyorum ve geri dönüş başladı..

Demek ki neymiş? şimdilik rahat durmak, kıpırdamamak ve 5 nci yapıyı özlemle beklemek gerekiyormuş..

Son düzenleme:
Rainesto

Rainesto

Üye
Şarj olarak berbat denime geçtim

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Ben biraz daha profesyonel bir bakış açısıyla olaya yaklaşıyorum. Şu anda olan sorunların hiç biri benim için önemli değil. benim için önemli olan yapılan değişiklikler, bu değişikliklerin tasarımı, özellikler ve entegrasyon. Bu konuda da tasarım olarak neredeyse bütün yenilikler çok iyi tasarıma ve kullanım kolaylığına sahip.

Uygulama entegrasyonları da oldukça geniş çerçevede düşünülmüş. Mesela yeni özelliklerden etkileşimli bildirimler tüm uygulamalara açılmış. Bunu Whatsapp veya Telegram Messenger mesaj bildirimlerinde fark edebilirsiniz. Sadece uygulamaların yeni SDK ile güncellenmesi gerekiyor.

Diğer konuda da belirttiğim gibi bir sonraki yapı Slow ring için de verilecekse çok daha stabil bir sürüm bizi bekliyor demektir.

dakamon

dakamon

Üye
Ben biraz daha profesyonel bir bakış açısıyla olaya yaklaşıyorum. Şu anda olan sorunların hiç biri benim için önemli değil. benim için önemli olan yapılan değişiklikler, bu değişikliklerin tasarımı, özellikler ve entegrasyon. Bu konuda da tasarım olarak neredeyse bütün yenilikler çok iyi tasarıma ve kullanım kolaylığına sahip.

Uygulama entegrasyonları da oldukça geniş çerçevede düşünülmüş. Mesela yeni özelliklerden etkileşimli bildirimler tüm uygulamalara açılmış. Bunu Whatsapp veya Telegram Messenger mesaj bildirimlerinde fark edebilirsiniz. Sadece uygulamaların yeni SDK ile güncellenmesi gerekiyor.

Diğer konuda da belirttiğim gibi bir sonraki yapı Slow ring için de verilecekse çok daha stabil bir sürüm bizi bekliyor demektir.
Ya en azından bi android bi ios kadar özellikli olsa da herkes bi rahat etse. Şİmdi insanların sürekli dilinde ve aklında neden bizim şu özelliğimiz yok bu özelliğimiz yok meselesi. Dışarıda ki insanlarda o gözle bakıyor. Şu sizde yok bu sizde yok. Bunları engelleyecek özelliklerin tamamına yakını gelse iyi olur. Bununla birlikte hiçkimsede olmayan ses getirecek özelliklerinde getirilmesi lazım.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
byibo

byibo

Üye
çıkan her deneme sürümünü biraz olsun test etmeye çalıştım evet bazı eksiklikler gideriliyor ama bu kadarda yavaş olmasaydı daha iyiydi hani bence şuana kadar 4 adet deneme sürümü çıktı ama sanki 1.verilen deneme sürümündeki bazı düzeltmeler ve eklemeler yapılarak 2.deneme sürümü vermiş gibiler ben 8.1 güncellemesine geri döndüm

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
çıkan her deneme sürümünü biraz olsun test etmeye çalıştım evet bazı eksiklikler gideriliyor ama bu kadarda yavaş olmasaydı daha iyiydi hani bence şuana kadar 4 adet deneme sürümü çıktı ama sanki 1.verilen deneme sürümündeki bazı düzeltmeler ve eklemeler yapılarak 2.deneme sürümü vermiş gibiler ben 8.1 güncellemesine geri döndüm
Arkadaşlar, adı üzerinde TP sürümü.
Böylesine detaylı ve farklı bir yazılıma; sadece ekrandaki boyalı kutucuklara, açılış kapanıştaki gösterişli sayfalara bakarak eleştirel yorum yapmak haksızlık olmuyor mu?
Onlarca model ve o modellerin tepkileri, binlerce uygulama ve o uygulamaların uyum problemi, yüzlerce ülke ve dil karmaşası ile ekran gerisinde çalışan sistem uygulamalarının yoğunluğunu da düşünmemiz lazım.
Örnek verirsek, 1 ipte iki cambaz değil, 1 ipte birbirine dokunmadan yürüyen binlerce cambazın hareketlerini dizayn ediyorlar.
Bu konuyla ilgili şimdiye kadar ki davranışlarına bakacak olursak en az 1 ayda da güncelleme yayınlıyorlar.
Elbette daha iyisini bekliyoruz ve daha iyisini beklememizin, ummamızın bir nedeni de Microsoft gibi dev bir şirketin işini arkasında olmasından kaynaklanıyor, beklentilerimiz Microsoft un büyüklüğü oranında da artıyor.

Üst Alt