windows 10 dll hatası

Sponsorlu Bağlantılar

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
Sorunun asıl sebebi Visual c++ 2012 pc dw otomatik güncellemeler açık hangi ara indiriyo bilmem o son güncellemeden sonra bu hata geliyor o güncelleme de de Visual 2012 var.
O işlemi bundan önce denemiştim zaten olmamıştı bende sistem geri yükleme yapmıştım ve düzelmişti sonra yine güncelleme yaptı ve aynı sorun çıktı :-)
Sanırım en garanti çözüm tekrar sistem geri yükleme yapmak ve o güncellemeyi uygulamamak :-)

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
32 bit için
64 bit için

Bu dosyaları zipten çıkart hem System32'ye hem de SysWow64'e kopyala yapıştır yeniden başlat

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
system32 ye kopyalanmıyo. diğerine kopyalayıp deniyorum ama ben bu işlemi uygulamıştım işe yaramıyor :)

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
system32 ye kopyalanmıyo. diğerine kopyalayıp deniyorum ama ben bu işlemi uygulamıştım işe yaramıyor :)
Kopyalanması gerekir.Yoksa olmaz zaten :) Nasıl bir hata veriyor kopyalama sırasında

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
iyide system32 de zaten var o dll. Linkten indirim kopyalamaya çalıştım mı bu eylemi gerçekleştirmek için izne gereksiniminiz var diyo. diğer klasöre kopyaladım olmuyo hala aynı.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
en temizi bi format kardes :)

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
yok artık niye herşeyi formata bağlarsınız anlamadım :) pc de sorun yok ki son yapılan güncellemeden kaynaklı 2 program çalışmıyo sadece :) birini kaldırdım avg tuneup kullanmasamda olur :) megasync iyi oluyodu olmadı onuda tarayıcı üzerinden indiririm :) tertemiz pc niye durduk yere format atayım ufacık bi sorundan dolayı :) bellimi olur yakında bi güncelleme daha gelir düzeltirler bu microsoftla alakalı pcyle değil ;) ben sadece çözümü varmı diye bi sorayım dedim benim uyguladıklarım çözüm sağlamadı.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
yok artık niye herşeyi formata bağlarsınız anlamadım :) pc de sorun yok ki son yapılan güncellemeden kaynaklı 2 program çalışmıyo sadece :) birini kaldırdım avg tuneup kullanmasamda olur :) megasync iyi oluyodu olmadı onuda tarayıcı üzerinden indiririm :) tertemiz pc niye durduk yere format atayım ufacık bi sorundan dolayı :) bellimi olur yakında bi güncelleme daha gelir düzeltirler bu microsoftla alakalı pcyle değil ;) ben sadece çözümü varmı diye bi sorayım dedim benim uyguladıklarım çözüm sağlamadı.
hemen yanlis anlama :sweatsmile: format su isine yaricak, formattan sonra guncelleme yapican sonra programi yuklicen bu da diger bir cozum, kayit girdilerini de temizlemis olursun hem:ah

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
ve bütün uygulamalarım oyunlarım gidecek işin yok bida yükle :) son seçenek olarak bile düşünmüyorum :) çünkü hata formatı gerektiren bişey değil :) olmadı en garanti çözüm tekrar sistem geri yükleme yapar o son güncellemeyi uygulamam ve herşey yerinde kalmış olur ;) olay son yapılan windows güncellemesiyle alakalı sadece.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
ve bütün uygulamalarım oyunlarım gidecek işin yok bida yükle :) son seçenek olarak bile düşünmüyorum :) çünkü hata formatı gerektiren bişey değil :) olmadı en garanti çözüm tekrar sistem geri yükleme yapar o son güncellemeyi uygulamam ve herşey yerinde kalmış olur ;) olay son yapılan windows güncellemesiyle alakalı sadece.

verdiğim dll dosyasını System32 içine atabilmiş olsaydın düzelirdi büyük ihtimalle.Söylediğin kadarıyla sistem sana izin vermiyor.Özele gel anlatayım

• Beğen
Tepkiler: najanaja
najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
iyide system32 içinde var diyorum o dosya. Sen aynı dosyayı değiştiriyon sadece e ne fark edecek :) Bence düzelmeyecek bahse girerim :)
o işi hallettim :) şimdide klasör başka bir programda açık olduğundan kopyalanamıyor diyor :kop:
inat etti kopyalamıcak işte :D

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
iyide system32 içinde var diyorum o dosya. Sen aynı dosyayı değiştiriyon sadece e ne fark edecek :) Bence düzelmeyecek bahse girerim :)
o işi hallettim :) şimdide klasör başka bir programda açık olduğundan kopyalanamıyor diyor :kop:
inat etti kopyalamıcak işte :D
açık hizmetleri kontrol et orada hata veren uygulamalardan biri çalışıyorsa izin vermez

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
iyide isim vermiyo ki sadece başka bir programda açık olduğundan diyor. hizmetlerde de bi ton şey var hangisi olduğunu bilemem ki. Valla çok sağol kardeşim de bu iş olmıcak, zaten avg yi kaldırdım mega danda tarayıcı üstünden indiriyom başkada hata veren bişey yok zaten. böle idare ederim daha fazla uğraşamıcam bu şeyle :)

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
iyide isim vermiyo ki sadece başka bir programda açık olduğundan diyor. hizmetlerde de bi ton şey var hangisi olduğunu bilemem ki. Valla çok sağol kardeşim de bu iş olmıcak, zaten avg yi kaldırdım mega danda tarayıcı üstünden indiriyom başkada hata veren bişey yok zaten. böle idare ederim daha fazla uğraşamıcam bu şeyle :)
Bilgisayarda olmaz diye birşey yoktur :) Sen idare ederim diyorsan sıkıntı yok.Ben takıntılı insanım.Bir hata varsa düzeltmek zorundayım yoksa gözüme uyku girmez :D

• Beğen
Tepkiler: najanaja ve exp_l0it
najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
bende öyleyimdir de ne zaman çok üstüne düşersem temelli pc nin içine ediyom :) çokta uğraşmak istemiyom o yüzden :) ben bunun üstüne düşsem illaki hallederim sadece kolay sorunsuz yoldan halledilebiliniyomu diye bi sorayım dedim burdan :) şimdiye kadar çözemediğim sorun olmadı pc de :) ama çok uğraştırdımı eğer pek önemli bi sorun değilse vazgeçiyom uğraşmıyom :)

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Habersiz güncellemelerin önüne geçmek için
GÜNCELLEME ekranında GELİŞMİŞ SEÇENEKLER de
"Windows'u güncellerken bana diğer windows ürünlerini güncelleştirmemi de sağla" şeklinde bir seçenek var o seçenek yanındaki çentik'i kaldırırsanız gelişigüzel güncellemelerin önüne geçebilirsiniz. Bazen yeni güncellemeleri anında görüp yüklemesi sorun çıkarabiliyor.

Ayrıca, Bilgisayarım sağ clik , Yönetim Clik ve ordan gelen menüde HİZMETLER seçilerek gelen ekranda en alttan 15-20 sırasındaki menüde UPDATE seçeneğin ASLA şeklinde değiştidiğinde de otomatik güncelleştirmeyi engellemiş olursunuz.

Bir de, bildiğiniz gibi virüs proğramları da sistemi bozabiliyor. Ben genellikle Microsoft'un uygulamasını kullanıyorum. Şimdiye kadar bana sorun çıkarmadı.. Elbette ki tehlikeli yerlerde gezmemeye de dikkat ederek.. : ))

Diğer yandan Windows 10 yüklendikten sonra en sorunsuz halinde iken geri yükleme noktası oluşturduğunuzda kısa yoldan dönüş sağlayabilirsiniz.
Sürçü lisan ettiysek affola.. :)))

• Beğen
najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
eline sağlık o kadar şey yazmışsın :) güncellemeleri biliyorum ayarını, şimdiye kadar hiçbi güncellemede sorun yaşamadım orjinal windows sorun çıkmaz diye bütün güncellemeleri alıyorum :) hayatımda ilk defa orjinal windows kullanıyorum :kop: Tadına varayım istedim :) virüs programıyla alakalı değil üzerinde gelen mcafee var hala. olay belli son windows güncellemesinden sonra oluyo bu hata. sistem geri yükleme yaptım mı düzeliyo ama aynı güncelleme tekrar yükleniyo ve yine aynı hata kısırdöngü gibi oluyo :D bu microsoft visual c++ 2012 yle ilgili kesin ama neden düzelmiyo anlamadım. microsofttan exe sini indirdim repair yaptım düzelmedi kaldırdım tekrar yükledim yine olmadı ama sistem geri yükleme yaptım mı düzeliyo garip :) güncellemeden sonra windows.old klasörü oluşuyo bende yer kaplıyo diye sildim geçtim :D bi yerde okudum eleman onun içinden dll leri alıp değiştirin diyodu, deneyemicem :)
bu arada sadece msvcr100 eğil bide msvcp100 bu 2 dll yok diyo syswow64 te yok bunlar. system32 de var. iyide 64 bit exe sini yükleyince bu klasörede gelmesi gerekmiyomu

cihanata_1

cihanata_1

Üye
dll dosyasını internetten indirerek bilgisayara ekleyebilirsiniz:)

• Beğen
cihanata_1

cihanata_1

Üye

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
yaptım zaten kardeşim olmuyor :) dll dosyaları hem system32 hem syswow64 te olduğu halde eksik diyo hala :)

Üst Alt