Windows 10 Windows 10 Creators Update Komut Penceresini Burada Aç Seçeneğini geri Getirin - Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 Creators Update Komut Penceresini Burada Aç Seçeneğini geri Getirin - Anlatım
sizde benim gibbi windows 10da klasör içerisinde ctrl+shift yapınca context menü de görünür olan "komut penceresini burada aç" seçeneğinin Power Shell penceresini burada aç ile değiştirilmesinden rahatsız iseniz komut penceresini burada aç seçeneğini geri getiren reg dosyasını ekte bulabilirsininz sadece zipi indirip içindeki cmdhere.reg dosyasnı çalıştırıp gelen uyarıya evet demeiz yeterlidir yeni seçeneğin yanıa cmdyi açan komut penceresini burada aç seçeneği eklenecektir yeni seçeneği silmediği için bence gerek yok ama yinede eğer değişikliği geri almak isterseniz undo.reg dosyası ile değişikliği geri alabilirsiniz:)
ekleme: windows x yapınca veya başlat simgesine sağ tıklayınca çıkan meüdeki komut sistemiyle ilgili seçenekleri de eski haline getirmek isterseniz Ayarlar>kişiselleştirme>görev çubuğu seçeneklerini açın ve oradan ilgili ayarı kapalı konuma getirin
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
kaynak:

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA. ve Murat Alper

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk: Paylaşım için

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator