win7 kurulu hdd yi başka pc ye nasıl takarım

Sponsorlu Bağlantılar

CmptrCanavarı

CmptrCanavarı

Üye
    Konu Sahibi
win7 kurulu hdd yi başka pc ye nasıl takarım
arkadaşlar yiğenime yeni bilgisayar topladık bu bilgisayara benim win7 kurulu hdd de bulunan oyun arşivimi aktarmak istiyorum fakat sorun çıkarmı diye merak ediyorum direk taksak ayrı bir harddisk olarak görüp okurmu veya biçimlendirmemizimi ister yada bios tan öbür hdd yi başlangıçta okumasını seçsek sorun çözülürmü yarın hepsini deniyeceğim ama bu konuya kesin çözüm bilen varsa yardımcı olabilirmi teşekkrüler

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bazen Sorun Olabilir Mesela A PCsinde Format Attın Gittin B PCsine Taktın Sorunsuz Kullanırsın Ama Bazen Sorun Olabiliyor Format ATman Gerekebilir Tekrar Eğer Donanımlar Aynıysa Aşaği Yukarı Sorun Olacağini Sanmıyorum Ekrn Kartı Driverini Hazır Tut Yeter Eğer Açılışta Mavi Ekran Filan Verirse Şansına Küs O Zaman Vermezse Kullanırsın Sorun Olmaz

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
HDD yi Slave olarak ayarlayıp bağlayıp açılmasını sağlayın sorun olmayacaktır.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tam Ne Yapmak İstiyorsun Aslında Şimdi 2 Tane HDDden Var 2 Sindede Sstem Mi Var?

iizzz

iizzz

Üye
Eger görmese hart diskin arkasında kücük pimler var yer degiştir

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İyide HDDler Patamı Sorması Ayıpta Master Slave Niye Boot Menüdende Ayarlanabilir Bir Seferliğine Farklı HDD Şeçer

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
aynen 2 hdd var ikiside sata ikisindede sistem kurulu ve ben benim hdd mi o bilgisayara takarak oyun arşivimi aktarmak istiyorum

anladım takılı olan master ise bu slave olucak
Master Slave İle Uğraşma İki HDDyide Takmadan Önce BİOSa Girer Gibi Boot Menüsünü Açacaksın PCnin Sonra Oradan Açmak İstdiğin Sistem Hangi HDDde İse Onu Şeç PC Açılsın Oyunlarıda Al İçinden İşte

CmptrCanavarı

CmptrCanavarı

Üye
    Konu Sahibi
Master Slave İle Uğraşma İki HDDyide Takmadan Önce BİOSa Girer Gibi Boot Menüsünü Açacaksın PCnin Sonra Oradan Açmak İstdiğin Sistem Hangi HDDde İse Onu Şeç PC Açılsın Oyunlarıda Al İçinden İşte
bende böyle düşündüm ama inşallah sorun çıkarmaz yoksa master slave çok da zor değil aslında sağolasın yarın stajdan gelince deniyicem

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
bende böyle düşündüm ama inşallah sorun çıkarmaz yoksa master slave çok da zor değil aslında sağolasın yarın stajdan gelince deniyicem
Zor Değil Ayrı Davada Bir Daha Uğraşma Diye Direk Tak Kendi Sisteminide Riske Sokma Şimdiye Kadar Senin Gibi Kaç Kez Yaptıysam HDD Yi PCye Ne Zaman Geri Taksam Başka PCden Getirip Format Atmak ZOrunda Kalıyorum Sen Blirsin

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Eğer windowsun kurulduğu
Klasör de olmaz ise daha iyi olur ve
Win 7 kurulu sistemin mümkünse başlangıç parolası olmasın eğer parola olursa erişim izni verilemiyor

Açılırken pc ye boot menüsüne girmek için anakartınız kitapçığında yazan tuşa basın (örn asus f8)

Ve normalde kullandığınız hdd yi seçin ve normal olarak başlatın
Açılınca yeni taktığınız hdd görünmüyorsa
Bilgisayım>sağ tık > disk yönetiminden görünür hale getirebilirsiniz

Üst Alt