Wildfire S 2.3.5 EU dan 2.3.5 Türkçe roma dönmek

Sponsorlu Bağlantılar

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
Wildfire S 2.3.5 EU dan 2.3.5 Türkçe roma dönmek
Merhaba arkadaşlar
şimdi size ingilizce 2.3.5 romdan türkçe 2.3.5 orjinal roma dönmeyi anlatıcam. tarafımdan denenmiştir. hiç bir sıkıntı çıkmamıştır.
umarım sizde bir sıkıntı çıkmadan geri dönüş yapabilirsiniz.

Rom da, Anlatım da bizzat bana aittir. kesinlikle alıntı falan değildir.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Bunu yükleyebilmeniz için gerekenler:
Telefonunuzda
:
- Bootloader'ın unlock edilmiş olması lazım.
- CWM recovery kurulu olması lazım. ( Kurulum anlatımı bu mesajın en altında mevcuttur. ) --------------------------------------------------------------------------------------------
Önemli Bilgiler:
# Tarafımca denenmiş hiç bir problemle karşılaşılmamıştır.
# Bu işlemler sırasında telefonunuzdaki bütün bilgiler silinecektir. Yedeğini almanızı tavsiye ederim.
# Herhangi bir sorun çıktığı takdirde bütün sorumluluk size aittir. mesuliyet kabul etmiyorum. --------------------------------------------------------------------------------------------
Rom Hakkında:

# Rom orjinaldir.
# 2.3.5 Türkçedir.
# içerisine sadece kalıcı root ve superuser eklenmiştir.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Yükleme:

- dosyayı indirin ve telefonunuzun sd kartının kök dizinine atın.
- Telefonunuzun Pilini sökün 3 sn bekledinten sonra takın
- Telefonunuzu ses kısma tuşuna basarak fastboot ekranını açın.
- Ses kısma tuşuna basarak Recovery'i seçin ve Power tuşuna basarak CWM recovery ye girin.
- önce wipe data/factory reset'i uygulayın akabindede install zip from sdcard seçeneğinden Marvel.2.3.5.cemdroid.zip i seçin ve yükleyin. Hiç bir sorunla karşılaşmadıysanız romumuzu başarıyla kurmuşsunuzdur.

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz.
kolay gelsin
Clock Work Mod Recovery kurulumu

linkteki dosyaları indirin. Recovery.zip i bilgisayarınıza açın telefonunuzu htc sync modunda bilgisayarınıza bağlayın ve ÇALIŞTIR.bat a iki defa tıklayın. Otomatik kurulumuz başlar. bu kadar.

• Beğen
Tepkiler: poliselcuk

karantina88

Üye
Cemroid aşmışsın kendini dostum şuan uygulama %100 sorunsuz yükleyip açtı devamını kontrol ediyorum

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
Cemroid aşmışsın kendini dostum şuan uygulama 0 sorunsuz yükleyip açtı devamını kontrol ediyorum

hayırlı olsun kardeşim ilk deneyen sen oldun sanırım benden sonra. ben inceledim ama gözümden kaçan olabilir. herhangi bir sıkıntı ile karşılaşırsanız
paylaşırsanız çözmeye çalışırız.

karantina88

Üye
tabiki inceleyip bakacağız ama emeğine saglık

cihazda unlock sorunuda yaşanmadı :) root işlemlerine gerek yok sorunsuz kontrol edildi

----UNLOCKED-----
MARVEL PVT SHİP S-ON RL
HBOOT-1.08.0099
MİCROP-0451
RADİO-7.53.39.03M

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
Aslında benim yöneticilerden bir ricam olucak ben bunları bir başlıkta toplamak isterdim. yapacaklarım sadece bunlarla sınırlı değil. daha çok planlarım hayallerim var ve inşallah bunları sorunsuz hayata geçiricem HTC Forumu altında Wildfire S diye bir alt forumumuz olsa çok iyi olurdu.

karantina88

Üye
bencede olmalı yönetime bizde şuan bi ricada bulunalım konular düzenli olsun maxicep.coma şimdiden teşekkürler

cemroid bu konunla artık diger konuların pek önemi kalmadı :)

bytiesto

Üye
cemdroid kardeş.bu dahili hafızayla sd kartı nasıl birleştiririz.yani orjinal rom da.telefon rootlu.cm7 yükledim güzel onda var sanırım ama google hesabı ayarlanmıyor.orjinale bişey yapabilirmiyiz

KELGER

KELGER

Üye
cemdroid kardeš eline sağlık sayende hem xtc clipe ihtiyacımız olmadı hemde s-off a.
bildiğin gibi wildfire s nin şarjı biraz az gidiyor senin bu konuda çözümün varmı.

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
Clockwork mod la yapabilirsiniz advanced kısmından

----------Eklendi @ 19:14:39 ---------- Yazıldı @ 19:11:54 ----------

cemdroid kardeš eline sağlık sayende hem xtc clipe ihtiyacımız olmadı hemde s-off a.
bildiğin gibi wildfire s nin şarjı biraz az gidiyor senin bu konuda çözümün varmı.
Evet o çok büyük bir sıkıntı wildfire s de. bi çözümüm varmı henüz bende bilmiyorum. yani evet bişey deniyorum ama işe yarayıp yaramadığını daha görmedim. işe yararsa en kısa zamanda paylaşıcam ki umarım yarar.

anıl12312

Üye
cemdroid kardeş ben clockwork modu yükledim ama bende s off olmasımı gerek yoksarecovery ye bastığımda telefon kendini yeniden başlatıyor ve bir indirme simgesi çıkıp ondan sonra telefonla ünlem işareti çıkıyor bir çözüm bulun tefonda aynen recovaryde şunlar yazıyor

***UNLOCKER***
mervel pvt ship s-on RL
HBOOT -1.08.0099
MİCROP-0454
RADİO 7.54.39.08M

yardım edersen sevinirim

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
anıl sen CWM yi yükleyememişsin sorun burda. evet recovery ye basınca telefon yeniden başlar gibi olur ve recovery e geçer ama senin telefon kendi orjinal recovery sine geçiyor. CWM recovery i yükle.

poliselcuk

poliselcuk

Üye
Cem kardeş Allah ne muradın varsa versin. Yaklaşık 2 aydır telefonu ingilizce kullanmaktan muzdariptim. Şimdi hem Türkçe oldu hem de 2.3.5 oldu.. Eline emeğine sağlık kardeşim. Umarım düşlediğin herşeyi başarı ile gerçekleştirirsin. Bütün konularını takip ediyorum artık..

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
Cem kardeş Allah ne muradın varsa versin. Yaklaşık 2 aydır telefonu ingilizce kullanmaktan muzdariptim. Şimdi hem Türkçe oldu hem de 2.3.5 oldu.. Eline emeğine sağlık kardeşim. Umarım düşlediğin herşeyi başarı ile gerçekleştirirsin. Bütün konularını takip ediyorum artık..

ne demek kardeşim elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum yardımcı olabildimse ne mutlu bana.

• Beğen
Tepkiler: poliselcuk
poliselcuk

poliselcuk

Üye
ne demek kardeşim elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum yardımcı olabildimse ne mutlu bana.

Yardımcı olmak ne demek. Telefonumun duvarda parçalanmasına engel oldun. Bu çözüm olmasaydı telefonu duvara vuracaktım :) Hem ben hem de telefonum, sana minnettarız :d:

:tşk:

pherro

Üye
cemdroid çok teşekkürler sayende bende 2.3.5 türkçe oldum :) cwm yüklü sanıyodum değilmiş. dediğin gibi yarıda bıraktığım unlock işlemini tamamladım ve anlattığın gibi türkçe 2.3.5 romu yükledim. çok teşekkürler.

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
cemdroid çok teşekkürler sayende bende 2.3.5 türkçe oldum :) cwm yüklü sanıyodum değilmiş. dediğin gibi yarıda bıraktığım unlock işlemini tamamladım ve anlattığın gibi türkçe 2.3.5 romu yükledim. çok teşekkürler.

hayırlı olsun kardeş :)

blackrazor

Üye
dostum bu 2.3.5 3 güncellemeyide içeren halimi?

akyildiz41

Üye
şimdi yüklüyorum. şimdiden emeklerin için çok teşekkürler kardeş

Üst Alt