Whatsapp'in yüksek RAM tüketimi.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

memoli1996

Üye
    Konu Sahibi
Whatsapp'in yüksek RAM tüketimi.
Merhaba arkadaşlar. Whatsapp yükledikden sonra telefonumda en az 20mb ram azalması oluyor. İş böyle olunca herhangi bir shell programı ile birlikde kullanınca menüye dahi girerken ram yetersiz hatası veriyor. Fakat c6-01 kullanan bir arkadaşım var onda da bunu denedik whatsapp sadece 3-4 mb bir fark yaptı. Bu ram gereksinimini nasıl azaltabilirim? Şimdiden teşekkürler.

not: Telefonum 5800XM.

memoli1996

Üye
    Konu Sahibi
Whatsapp çok sık kullandıgım bir uygulama kapatmak istemiyorum fakat kullandıgı ram'i azaltmak istiyorum. c6-01 de ne hikmetse çok az ram yiyor.

HakaN-06

HakaN-06

Üye
Hacı whatsappla uğraşacağına sms pakedi kullan derim sürekli arkaplanda interneti sömürdüğü için telefonun raminide şarjınıda feci şekilde emiyor

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
O zaman yapabileceğim birşey yok. Senin telefondankaynaklaniyor raminin yani sıra işlemcinin düşük olmasından. C6–01 işlemcisi seninkine göre yüksek olduğu için az ram harcıyor olabilir.

memoli1996

Üye
    Konu Sahibi
Hem sms kullanan kişi kalmadı nerdeyse hem de bütçeme uygun oldugu için Whatsapp daha cazip geliyor bana. Aslında yazılımcı arkadaşlar bunun daha az ram yiyen bir sürümünü yapamazlar mı? Bir chat uygulaması için 20mb ram çok fazla bence, gereksiz tüketim söz konusu.

Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Üye
nimbuzz kullan

Mert045

Mert045

Üye
Bende bi tane uygulaama var aynı whatsap gıbı ve 5 mb ya yiyor ya yemiyor.

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
Benim de bir sorunum var.Whatsapp i telefon hafızasına kurunca durduk yere resetleme sorunu oluyor.ama hafıza kartına kurduğumda sorun olmuyor.neden olabilir sizce?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Kardeşim internet hakkın yoksa WhatsApp sürekli GPS ile veri transferi yaptığı için para çeker İnternet Bağlantısını sonlandıran program yüklemen gerekir ( Kill Me , leStartStop gibi...) aksi taktirde kapanmaz gizli bir şekilde çalışır.Ayrıca Original Web Browser yerine opera mini kullan ve Ramblow yükle.

hikmet366

hikmet366

Üye
Whatsapp çok sık kullandıgım bir uygulama kapatmak istemiyorum fakat kullandıgı ram'i azaltmak istiyorum. c6-01 de ne hikmetse çok az ram yiyor.

Hikmetse derken yani bilader adım hikmette

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
ne hikmetse derken arkadaş ne iş, ne ayak, nedense gibi birşey demek istemiş :)

hikmet366

hikmet366

Üye
bende zaten şakasıma dedim

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
:kop2:

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
aynı sorun bendede var ondan sildim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt