WhatsApp’ın Son Güncellemesi Sosyal Sorunlara Neden Oluyor

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
WhatsApp’ın Son Güncellemesi Sosyal Sorunlara Neden Oluyor
Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp yayınladığı son güncelleme ile mesaj okunma bildirimi eklenmişti.

İletişim çağında insanların birbirleriyle olan bağlarının kuvvetlenmesi kimi zaman olumsuzluklarla sonuçlanabiliyor.

WhatsApp bu iletişim araçlarından sadece bir örnek. Kullanım oranı oldukça yüksek olan uygulamanın akıllı telefonların neredeyse tamamında yüklü vaziyette diyebiliriz. İnsanların kısa mesajlaşmanın yanında fotoğraf, ses kaydı, ve ekli ifade seçenekleri ile birbirleriyle iletişime geçebiliyorlar. Benzer uygulamalar olmasına karşın çok kullanılması bazı sorunları da beraberinde getiriyor.

Bir süre önce yayınlanan güncelleme ise sosyal sorunlara neden olduğu gözlemlendi. Gönderilen mesajın okunup okunmadığı gizlenebilirken, artık okunma süresini karşı tarafa bildiriyor. Bu sebeble mesajını okumak istemediğiniz kişi ya da kişilere farklı şekilde cevap verme şansı ortadan kalkmış oluyor. Eklenen bu özellikle kişilerin karşılıklı güven kaybına yolaçtığı uzmanlar tarafından testpit edilmiş durumda. Hatta iş o kadar ileri bir boyuta taşınıyorki evli çiftleri boşanmanın eşiğine kadar götürebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Neyseki kısa zamanda farkına vardılar abi. WhatsApp bir sonraki güncelleme ile mavi tik'i kişiselleştiriyor. Açıp kapamak artık kullanıcının isteğine bağlı olacak. :oke:

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Neyseki kısa zamanda farkına vardılar abi. WhatsApp bir sonraki güncelleme ile mavi tik'i kişiselleştiriyor. Açıp kapamak artık kullanıcının isteğine bağlı olacak. :oke:
kısa bir yolu varda durduruldu hatası alan çok güncelleme ile düzeltilir pembe yalanlar başlar şöleki

Ottoman: Abi slm
Ottoman: Abi görmedin mi mesajıımı
Nextman : yok kardeş hangi mesaj

:d: :d: :d:

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
sosyal bir sorun haline getirmek nasıl oluyor onu anlamadım, adam mesajı görüyorsa ister geri dönüş yapar ister yapmaz bu kişiyi o kadar zorlamamalı o zaman gidecek karşısına yüzüne söyleyecek bak o zaman cevap veriyor mu vermiyor mu öğrenmiş olur :ehe

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
sosyal bir sorun haline getirmek nasıl oluyor onu anlamadım, adam mesajı görüyorsa ister geri dönüş yapar ister yapmaz bu kişiyi o kadar zorlamamalı o zaman gidecek karşısına yüzüne söyleyecek bak o zaman cevap veriyor mu vermiyor mu öğrenmiş olur :ehe

Sen ben yazsak tamam :ehe bak yukarıda örnek yazdık :D
Konu eşler arasında olunca öyle olmuyor ağır sosyal sorun oluyor , Şimdi sen bekardın değilmi aklımda kalan :)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Sen ben yazsak tamam :ehe bak yukarıda örnek yazdık :D
Konu eşler arasında olunca öyle olmuyor ağır sosyal sorun oluyor , Şimdi sen bekardın değilmi aklımda kalan :)
yıllardır bekar-sevgilisiz :gul:

• Beğen
Tepkiler: Nextman

Üst Alt