WEB Tabanlı Online Strateji Oyunu eRepublik

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cemsimsek

cemsimsek

Üye
    Konu Sahibi
WEB Tabanlı Online Strateji Oyunu eRepublik

Milliyet gazetesinde yayınlanan haberden sonra Türkiye'de patlama yapan eRepublik gün geçtikçe büyüyor ve gelişiyor. Donanım Haberden 'de birçok oyuncunun oynadıgı web tabanlı online strateji oyunu olan erepublik dünya genelinde 1 milyon kullanıcıya kadar ulaşıyor. Türkiye'de 10 civarında oyuncusu bulunan ve hızla üye sayısını artıran erepublik en çok forumcuların ve sözlükçülerin gözdesi.

24 Yaş ortalamasına sahip olan oyunda savaşabilir,siyasete girebilir,ekonomik deneyimlerinizi geliştirebilir,gazeteler cıkarabilir kısaca kendinize yeni bir dünya yaratabilirsiniz.En son Vatan Gazetesi'nin haberi ile tekrar gündeme gelen ve dünya genelinde ses getirmeye baslayan erepublik hızla gelişiyor.

Vatan gazetesi
"Dünya genelinde oynanan savaş ve strateji oyunu EREPUBLIK’te Türkiye-Bulgaristan savaşı çıktı. Siteye üye olan 12 bin civarındaki Türk kullanıcı, daha önce bu ülke ile varılan anlaşmanın ihlal edildiği gerekçesiyle Bulgaristan’ı “Doğal düşman” ilan etti. Türk kullanıcılar sırasıyla, Plovdiv, Vidin, Varna, Rusçuk Burgas ve başkent Sofya’ya saldırdı. Sitedeki bulgar kullanıcılar Türklerle baş edemeyince tüm bu kentleri kaybetti. Halen devam eden savaşta Bulgarlar başkenti kurtarmaya çalışırken, yandaş toplamak için ülkenin önde gelen gazetelerinden yardım çağrılarına başladı. Ülkenin en çok okunan gazetesi olan 24 Chasa’da yer alan haberlere yapılan yorumlarda, “Türkler topraklarımızı işgal ediyor gelin yardım edin” denilerek yardım istendi. “Yeni bir dünya yarat” sloganıyla 2008 yılında ortaya çıkan savaş oyununu dünya genelinde 1 milyonlardan fazla kişi oynuyor. Bu kişilerin 320 bini her gün sayfalarını güncelliyor. " şeklinde haberi yayınlarken dünya genelinde önemli yere sahip gazetelerde bu oyun için sessiz kalmadı.

New York Times : “eRepublik creates multiplayer global strategy game”

Guardian : "eRepublik offers a real second life”

Bu yeni dünyada yer almak,yeni arkadaslıklar geliştirmek isteyenler referans linkimizden kayıt olabilirler.Kayıt olmak için
link=http://www.erepublik.com/en/referrer/simsekcountr

Oyunu kimler oynuyor ?
İNCİ sözlükten ciddi anlamda oynayan var ayrıca ekşi sözlükten de birçok oyuncuya sahip. ANTU Forum , Aslantepe.biz , Forza Besiktas forumlarından birçok oyuncu bu yeni dünyada yer almakta. Oyunu oynayan en düşük bilinen yas 12 iken en yaşlı oyuncu 72 yasında. Ancak oyunun agırlıklı yas dağılımı 18 ile 32 arasında değişiyor. Oyunun en güzel özelliği arkadaslık anlamında size cok sey katarken en kötü özelliği ilk kayıt olma esnasında oyunun anlasılamaması ve hemen bırakılması. Bırakanlar tekrar dönüyor ancak zaman kaybetmiş oluyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı Oyuna Yeni Başlayanlar İçin Rehber:

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva

ultrayer6

ultrayer6

Üye
güzel oyunmuş, elinize sağlık.

cemsimsek

cemsimsek

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
:ehe:ehe
neyın kavgasını yapıyosunuz anlamadım
neyse saol konu ıcın :oke:

cemsimsek

cemsimsek

Üye
    Konu Sahibi
ultrayer6

ultrayer6

Üye
teşekkürler, ben de mesajları düzelttim, kolay gele :oke:

----------Eklendi @ 23:55:17 ---------- Yazıldı @ 23:54:56 ----------

yalnız türkiye battı diyolar, amerikadan kayıt olun diyolar inciciler, sence?

cemsimsek

cemsimsek

Üye
    Konu Sahibi

----------Eklendi @ 23:55:17 ---------- Yazıldı @ 23:54:56 ----------

[/COLOR]yalnız türkiye battı diyolar, amerikadan kayıt olun diyolar inciciler, sence?[/QUOTE]

ABD de battı şimdi en iyisi Polonya,Sırbistan ve İspanya

Türkiye su an iyi durumda Bulgara saldıracak kadar :)

ultrayer6

ultrayer6

Üye
inciciler video hazırlamış bak :D (not: video küfür içerir, 18 yaş ve üzeri için uygundur)

cemsimsek

cemsimsek

Üye
    Konu Sahibi
sağlam calısıyorlar evet :)

bboyQ7

bboyQ7

Üye
ya bu inci sözlük olayını iyice merak ettim biri şunun adresini ve ne işe yaradığını söyleyebilirmi?

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
:ehe:ehe

bboyQ7

bboyQ7

Üye
mobildeyim şuan ama.
İkariam oynuyorum opera sayesinde bunuda oynuyabilirmiyim acaba?

cemsimsek

cemsimsek

Üye
    Konu Sahibi
Samsun55''

Samsun55''

Üye
ulan bende savaşmı çıktı diyorum :D meğersem oyunmuş :ehe

cemsimsek

cemsimsek

Üye
    Konu Sahibi
oyun oyun rahat olun :D

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
ben de ne oluyor dedim oyunmuş

xserhatx

xserhatx

Üye
Kayıt oldum da ingilizce bişi anlaşılmıyoki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt