WannaCry Saldırıları Hakkında Microsoft Türkiye'den Açıklama Geldi

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
WannaCry Saldırıları Hakkında Microsoft Türkiye'den Açıklama Geldi


Geçtiğimiz günlerde bütün dünyayı etkisi altına alan WannaCry virüsü hakkında Microsoft Türkiye'den açıklama geldi. Windows Ürün Pazarlama Müdürü Renin Canbolat'ın paylaştığı blog yazısında, tüm kullanıcı ve kurumların bu saldırıdan korunmak için yapması gerekenleri paylaştı.

Mart 2017 tarihinde bu tür saldırıların zafiyetini adresleyen bir güvenlik güncelleştirmesi paylaştıklarını belirten Canbolat, Windows Update güncellemesi aktif olan tüm kullanıcıların bu zafiyeti kullanan saldırılara karşı koruma altına alındığını kaydetti. Ayrıca, bu güvenlik güncellemesini henüz uygulamamış olan kurumların hemen Microsoft Security Bulletin MS17-010 güncellemesini dağıtmalarını önerdi.

Windows Defender kullanan müşteri için de çözüm ürettiklerini söyleyen Canbolat, bu tehdidi Ransom:Win32/WannaCrypt olarak tespit eden bir güncelleme yayınlarını paylaştı. Etkili koruma için ekstra bir önlem olarak, bilgisayarlarda kurulu olan antivirüs yazılımlarının güncellenmesi gerektiğinin de altını çizen Canbolat, güvenlik sağlayıcısı hizmeti veren antivirüs programlarının koruma önlemlerini teyit etmeleri gerektiğini de belirtti.
 


Üst Alt