Vodafone Türkiye En Çok Abone Kazanan Operatör Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Vodafone Türkiye En Çok Abone Kazanan Operatör Oldu
Türkiye’nin başarılı GSM operatörlerinden olan Vodafone’dan büyümeye destek.

2014-15 Mali Yılının Nisan-Eylül 2014 Dönemine Ait İlk Yarıyıl Sonuçları Açıklandı.

VodafoneTürkiye olarak ülke ekonomisine katkıda bulunulduğu açıklanırken, mali dönem sonuçları GSM şirketine olumlu sonuçlarda yansımaları olduğu belirtildi. Toplam gelirde son 10 yarıyıldır kesintisiz olarak çift haneli büyüyen şirket, 2014-2015 mali yılının ilk yarısını rekorlarla kapattı. Vodafone Türkiye, toplam yarıyıl gelirini 3,6 milyar TL’ye, abone sayısını 20,6 milyona çıkararak bu iki alanda “tarihinde elde ettiği en yüksek seviyelere” ulaşma başarısını gösterdi. Vodafone Türkiye, mali yılın ikinci çeyreğinde 541 bin net abone kazanımı ile mobil telekom pazarında “en çok net abone kazanan operatör” oldu.

En çok abone kazanan operatör

2014-2015 mali yılının ikinci çeyreğinde toplam 541 bin net abone kazanarak mobil telekom pazarında “en çok net abone kazanan operatör” olan Vodafone Türkiye’nin toplam abone sayısı rekor seviye olan 20,6 milyona yükseldi. Vodafone Red tarifeleri, Türkiye’de de faturalı abone bazındaki büyümenin lokomotifi oldu. Şirketin, faturalı abone sayısı 8 milyona çıkarak toplam abone bazının %39’una ulaştı.

Veri gelirlerinde %47 büyüme

Vodafone Türkiye’nin bu yarıyılda abone bazındaki akıllı cihaz penetrasyonu, geçen yılın aynı dönemine göre 10,5 puan artışla %38,6’lık seviyeye yükselirken, veri gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %47 arttı.

Kurumsal segment gelirlerinde %20’lik büyüme

Türkiye’de işletmelerin dijital haritasını çıkarmak ve ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla Yarına Hazırım Platformu’nu hayata geçiren şirket, kurumsal alanda da istikrarlı büyümesini sürdürdü. Vodafone Türkiye kurumsal mobil servis gelirlerini mali yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %20 artırdı.

• Beğen
Tepkiler: avcitalip

Flody

Flody

Üye
Haber için teşekkür ederim bende vodofoneluyum ama şöyle bir durum var neden olduğunu bilmiyorum aradığım zaman müşteri hizmetleri bana bunu söyleyip kapatıyor

Alo? Sesinizi duyamıorum kapatmak zorundayım diyor hop kapatıyor :D müşteri hizmetleri hatta gelince merhaba diyorum şöyle böyle adam bana bunu diyor bilmiyorum bilerekmi yapıyorlar teldede sorun yoktu herkezle görüşüyordum. Ama ciddiyim Gerçekden Tarifeleri çok güzel hem her bütçeye uygun hemde dakikalarıda çok fazla :) 2500 dakikam var devreden ayda 25tl memmunum taadütüm bitsin yeniden yapıcam.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Nextman
messevim

messevim

Üye
Bulunduğum yerde (yayla da ) 1 ay öncesine kadar hiçbir operatör çekmiyordu. Şu anda açık alanlarda Turkcell 1-2 çizgi çekerken vodafone full çekmekte. Buna rağmen Turkcellin interneti daha hızlı. Vodafone den interneti açtığım da whatshapptan mesajlar bile gitmiyor o derece zayıf, hatta interneti yok diyebilirim. Vodafone hızlı yaygınlaşıyor ama kalitesiz bir şekil de .

• Beğen
Tepkiler: Flody
Flody

Flody

Üye
Bulunduğum yerde (yayla da ) 1 ay öncesine kadar hiçbir operatör çekmiyordu. Şu anda açık alanlarda Turkcell 1-2 çizgi çekerken vodafone fu ll çekmekte. Buna rağmen Turkcellin interneti daha hızlı. Vodafone den interneti açtığım da whatshapptan mesajlar bile gitmiyor o derece zayıf, hatta interneti yok diyebilirim. Vodafone hızlı yaygınlaşıyor ama kalitesiz bir şekil de .
Aynen sana katılıyorum Vodofone alt yapısını arttırmalı bence Müşteri hizmetlerinide bir düzeltmesi lazım hiç beğenmiyorum Müşteri hizmetlerini! Mersin merkezde oturuyorum burada herşey çekiyor ama Vodofone 3G de Çizgiler arada bir gidip gidip geliyor Ama 2G De tam net duruyor haksızlık bu ! Kullancıları artarken bence alt yapıyada bir önem verseler çok iyi olucak ! Türkcell 4G Ye geçiyor ! adamlar her tarafa baz istasyonu dikiyor alt yapıya direk önem veriyorlarda tarifeleri kötü 500dakikarlıyla ünlüdür turkcell :D vodofone tarifeleri güzel ama böyle bir sorun var maalesef

avcitalip

avcitalip

Üye
Türkiye’nin başarılı GSM operatörlerinden olan Vodafone’dan büyümeye destek.

2014-15 Mali Yılının Nisan-Eylül 2014 Dönemine Ait İlk Yarıyıl Sonuçları Açıklandı.

VodafoneTürkiye olarak ülke ekonomisine katkıda bulunulduğu açıklanırken, mali dönem sonuçları GSM şirketine olumlu sonuçlarda yansımaları olduğu belirtildi. Toplam gelirde son 10 yarıyıldır kesintisiz olarak çift haneli büyüyen şirket, 2014-2015 mali yılının ilk yarısını rekorlarla kapattı. Vodafone Türkiye, toplam yarıyıl gelirini 3,6 milyar TL’ye, abone sayısını 20,6 milyona çıkararak bu iki alanda “tarihinde elde ettiği en yüksek seviyelere” ulaşma başarısını gösterdi. Vodafone Türkiye, mali yılın ikinci çeyreğinde 541 bin net abone kazanımı ile mobil telekom pazarında “en çok net abone kazanan operatör” oldu.

En çok abone kazanan operatör

2014-2015 mali yılının ikinci çeyreğinde toplam 541 bin net abone kazanarak mobil telekom pazarında “en çok net abone kazanan operatör” olan Vodafone Türkiye’nin toplam abone sayısı rekor seviye olan 20,6 milyona yükseldi. Vodafone Red tarifeleri, Türkiye’de de faturalı abone bazındaki büyümenin lokomotifi oldu. Şirketin, faturalı abone sayısı 8 milyona çıkarak toplam abone bazının %39’una ulaştı.

Veri gelirlerinde %47 büyüme

Vodafone Türkiye’nin bu yarıyılda abone bazındaki akıllı cihaz penetrasyonu, geçen yılın aynı dönemine göre 10,5 puan artışla %38,6’lık seviyeye yükselirken, veri gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %47 arttı.

Kurumsal segment gelirlerinde %20’lik büyüme

Türkiye’de işletmelerin dijital haritasını çıkarmak ve ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla Yarına Hazırım Platformu’nu hayata geçiren şirket, kurumsal alanda da istikrarlı büyümesini sürdürdü. Vodafone Türkiye kurumsal mobil servis gelirlerini mali yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %20 artırdı.

İlk başta Turkcell kullanıyordum fakat bütçeme uymuyordu bundan dolayı 2GB internet 500DK görüşme 5000 sms veren Avea'ya geçtim fakat bunda da internet problemliydi ya Edge çekiyordu yada 3G çekiyordu çok nadir H veya H+ çekiyordu ve internet sürekli yavaştı.Bu sırada vodafone'dan mesaj gelmişti sadece 1000SMS şeklinde aynı paketi bana Vodafone'da veriyordu 2TL fark ile veriyordu SMS ile işim olmadığından geçtim gördüm ki gerçekten ortası buymuş 25TL'ye bütün işimi hallediyor kocaman 2GB paket var istersem 10 veya 15TL idi sanırım yanına 2GB daha alabiliyorum tepe tepe kullanabiliyorum interneti gayet hızlı Note 3 kullanıyordum öncesinde,Nokia E71 kullanıyorum şu anda hotspot ile arada oyun oynuyorum Avrupa sunucuları ile arada 200-300ms fark oluyor ki bu normal 10mbps fiberde 100ms civarında...

Müşteri hizmetleri de çok iyi,doğum günümü kutlayıp çikolata hediye ettiler.Ayrıca vodafone son geçmemden önce 90 gün içinde tekrar bir operatör değişikliği yapmıştım bunun üzerine bana bu mesaj gelmişti ilk Vodafone'a geçtiğimde 90 gün içinde hat değiştirdiğiniz için yararlanamıyorsunuz tarzında bir cevap almış ve hiç firma ile iletişime geçmeden direkt sikayetvar.com'dan şikayet yazmıştım,paketi kendi hesabıma tanımlamışlardı ve ayrıca özür dilemişlerdi.

Bence ;

Turkcell = Gereksiz Pahalı(İnterneti hemen hemen Vodafone ile aynı hatta yer yer Vodafone daha iyi)
Vodafone = Paranın karşılığı(Ucuz mal alacak kadar zengin değilim ve aynı paketi daha ucuza niye almayayım ki diyenlere)
Avea = Beleşçilerin yeri(ne kadar yavaş olursa olsun ne kadar az çekerse çeksin işimi görsün yeter diyenlere)

Not : Avea'nın Edge şebekeleri ile hemen hemen her yerden çekiyor,3G-H-H+ yer yer sıkıntılı olabiliyor...

Flody

Flody

Üye
İlk başta Turkcell kullanıyordum fakat bütçeme uymuyordu bundan dolayı 2GB internet 500DK görüşme 5000 sms veren Avea'ya geçtim fakat bunda da internet problemliydi ya Edge çekiyordu yada 3G çekiyordu çok nadir H veya H+ çekiyordu ve internet sürekli yavaştı.Bu sırada vodafone'dan mesaj gelmişti sadece 1000SMS şeklinde aynı paketi bana Vodafone'da veriyordu 2TL fark ile veriyordu SMS ile işim olmadığından geçtim gördüm ki gerçekten ortası buymuş 25TL'ye bütün işimi hallediyor kocaman 2GB paket var istersem 10 veya 15TL idi sanırım yanına 2GB daha alabiliyorum tepe tepe kullanabiliyorum interneti gayet hızlı Note 3 kullanıyordum öncesinde,Nokia E71 kullanıyorum şu anda hotspot ile arada oyun oynuyorum Avrupa sunucuları ile arada 200-300ms fark oluyor ki bu normal 10mbps fiberde 100ms civarında...

Müşteri hizmetleri de çok iyi,doğum günümü kutlayıp çikolata hediye ettiler.Ayrıca vodafone son geçmemden önce 90 gün içinde tekrar bir operatör değişikliği yapmıştım bunun üzerine bana bu mesaj gelmişti ilk Vodafone'a geçtiğimde 90 gün içinde hat değiştirdiğiniz için yararlanamıyorsunuz tarzında bir cevap almış ve hiç firma ile iletişime geçmeden direkt sikayetvar.com'dan şikayet yazmıştım,paketi kendi hesabıma tanımlamışlardı ve ayrıca özür dilemişlerdi.

Bence ;

Turkcell = Gereksiz Pahalı(İnterneti hemen hemen Vodafone ile aynı hatta yer yer Vodafone daha iyi)
Vodafone = Paranın karşılığı(Ucuz mal alacak kadar zengin değilim ve aynı paketi daha ucuza niye almayayım ki diyenlere)
Avea = Beleşçilerin yeri(ne kadar yavaş olursa olsun ne kadar az çekerse çeksin işimi görsün yeter diyenlere)

Not : Avea'nın Edge şebekeleri ile hemen hemen her yerden çekiyor,3G-H-H+ yer yer sıkıntılı olabiliyor...

Sanada Katılıyorum üstteki yazıdada dediğim gibi Vodofone paranın karşılığını alıyorsun tarifeleri verdiği dakika vs şeyler çok iyi ama Müşteri hizmetlerini hiç beğenmiyorum benim bulunduğum yer şehirin göbeği Bütün Herşey tam net çekiyor hiç bir aksaklık vs gibi şeyler yok pinglerde cok düşük cok iyi bir şey ama şöyle bir durum var Vodofone 3G ye alınca Çubuk gidip gidip geliyor arada bir iniyor yükseliyor ama 2G De sabit duruyor Türkcell 4g ye geçti gecicek :( Türkcell alt yapısı tartışılmaz tabiki adamlar direk baz istasyonu dikiyor hiç uğraşmıyor kopma vs gibi şeylerle ama işte vodofone göre az şey veriyor birde Pahalı! Burada H+ da var telefonumun üstünde çıkıyor :) Müşteri hizmetleri berbat !!!!!!!!!!!

Aveyaya gelince oda ucuz Çekiyor ama Fatura/dakika sayacı sıkıntılı onuda düzeltseler iyi olucak. Öğrenci tarifeleri var :D

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Burdan şu sonucu çıkartıyoruz her güzelin bir kusuru vardır :cool

• Beğen
Flody

Flody

Üye
Ucuz yada Beleş Mal Olunca böyle oluyor :/ 2G Nedir YAAAA???? 4G ' ye geçmek üzereyiz :D

Üst Alt