Tavsiye vodafone smart 858 cihaza root ve rom atmalı mıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
vodafone smart 858 cihaza root ve rom atmalı mıyım?
yeni aldığım vodafone smart 858cihaza sizce root ve rom atmalı mıyım? bu işleri yaparken cihaza birşey olursa diye korkuyorum bu ilk android telefonum yeniyim ve daha önce hiç custom rom yüklemedim cm-7 yüklesem sizce iyi midir??

ahmt3057

ahmt3057

Üye
kardeş bende bir ara vdf945 de xperia rom kullandım ve emin ol çok memnun kalırsın orjinalinden iyi olduğu kesindir (bazen bazı hatalar olabiliyor Forumda yazar) fakat seçim senin. romun paylaşıldığı forumda resimlere bak beğenirsen indir zatn kurulumu anlatırlar genelde. :)

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
kardeş bende bir ara vdf945 de xperia rom kullandım ve emin ol çok memnun kalırsın orjinalinden iyi olduğu kesindir (bazen bazı hatalar olabiliyor Forumda yazar) fakat seçim senin. romun paylaşıldığı forumda resimlere bak beğenirsen indir zatn kurulumu anlatırlar genelde. :)
elimde bir .zip cm-7 rom dosyası ve .zip google apps dosyası var nasıl yükleyebileceğimi ayrıntılı olarak anlatabilirmisiniz telefona clock work mod yüklemeyi birtürlü beceremedim rootsuz yüklenir mi?
acil cevap lütfen şuan android sürümü v2.2.1 hiç tatmin etmiyor acil yükseltmeliyim:)birde vdf858e rom yüklemek için illa CWM recovery mi gerekiyor samsung gibi kendi recovery modu yokmu bu cihazın ilk android telefonum hiç rom atmadım rom ve root konusunda tecrubesizim:)

• Beğen
Tepkiler: ahmt3057
ahmt3057

ahmt3057

Üye
Peki zip olarak cwm dosyasi varmi

ahmt3057

ahmt3057

Üye
Tm kardes ztn o cwm dosyasi sen bana forumun linkini at ben bi inceliyim

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
tmm hemen bulup atiyorum buyur link bu:)elimdeki dosyalar buradan:)

ahmt3057

ahmt3057

Üye
Tm bakiyim bi 3-5 dkya sama donerim

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
linkten indşirdiğim dosyanın içinde recovery dostyası driver ve superoneclick root yapma aracı var ama ben cwmyi yüklemeyi beceremedim onu yapsam gerisi kolay:)

ahmt3057

ahmt3057

Üye
KARDEŞ SEN BANA TEAM VİEWER İD VER

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
neyapacsınız? telefon için idmi pc için id mi?

ahmt3057

ahmt3057

Üye
PC İÇİN CMD KOOMUT İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİN VARSA SENDE YAPABİLİRSİN ADAM ANLATMIŞ ZATN SENİN ELİNDE USB KABLOSU VE DRİVERLARI OLMASI GEREK

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
cmd den başka bir siteden bulduğum kodlarla yapmya çalıştım telefona hiçbir işlem yapmadı ve waiting device diyor kalıyor o kodları da paylaşıcam şimdi:)cd C:\VodafoneSmart
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot reboot
ikinci satirda vaiting device ditor kalıyorneyeceğimverdiğim linkteki kodları deneyeceği opradaki cd smart yerine C://users/xxx/desktop/smart yazmam gerekiyor değil mi:) ve işlem sırasında herhangi bir sorun oluşursa cihaz brick olur mu?

ahmt3057

ahmt3057

Üye
olabilme ihtimali var tabi
kendi recovery menusu diyordun ya ses+ ve güç tuşu ile giriyormussun

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
şaırtıci olan giremiyorum bunu yaptığımda telefon ekranında beyaz kum saati çıkıyor ve öylece kalıyor kapatmak için bataryayı çıkarıp takmak zoruda kalıyorum sanırım bu şekilde faSTBOOT MODUNA GEÇİYOR:)

ahmt3057

ahmt3057

Üye
Enteresan hangi sehirdesin

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
edirne, siz?bu arada bana mesaj yaza yaza yeni üyeden onbaşı oldun:)

ahmt3057

ahmt3057

Üye
Batmandan. Evet yeni kaydolmustum foruma :)). en iyisi sen al telefonu orada iyi bi telfoncu bul bu isleri iyi bilen burada 10-15 tlye yaparlar oranin piyasisini bilmem tabi gotur deki bu romu istiyorm halleder sana

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
dos ortamında cwm yüklemeyi beceremezsem cihazı rootlayıp google playdeki rom manafger uygulamasını kullanmayı düşünüyorum bu uygulamaya root izni vererek cwm kurulumu sd karttan rom yüklemesi ve orjinal romun kopyasını alma işlemi yapılabiliyor:)sizce iyimidir bu pğrogram program üzerşinden romda indirilebiliyor benim cihazımı destekliyormuş:)

ahmt3057

ahmt3057

Üye
Ms dos bosver :) surayi bi incele O prpgrami kullanmad icin bisey soyliyemem

Üst Alt