Yardım Vodafone Smart 6 Ultra Root Sonrası Arıza

Sponsorlu Bağlantılar

kaostam35

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone Smart 6 Ultra Root Sonrası Arıza
Arkadaşlar, öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim. Yaklaşık bir buçuk iki ay önce vodafone smart 6 aldım. Telefonun normal menüsünü ve tema simge boyutlarını beğenmediğim için ve tam yetki elde edebilmek için ( açılış programlarını kapatma vs.) kingroot ile telefonu rootladım. Ardından görünüş için blackmart ile nextlauncher ı kurdum.

Telefonu böyle kullanıyordum hiç bir sorun yoktu kaç haftadır taa ki düne kadar. Dün öğlen telefonu iki buçuk metre gibi bir mesafeden düşürdüm. Akşama kadar hiç bir sorun yoktu ( kırılmaz jelatin ile kaplı) düşme arkasından 6 7 saat sonra hafif bir kasma donma oldu bir kaç kez. Ayrıca custom recovery kurulu telefonda rom çıkarsa yüklerim diye kurmuştum. Kasma artınca custom recoveryden wipe bölümünden format data falan yaptım her şeyi sıfırladım. Ve şu an telefon hiç açılmıyor. Powered BY android yazısını atlamıyor. Bazen atlıyor ama sonra ekran karanlık görüntü gelmiyor. Bataryasının bitmesini bekledim sonra tekrar %100 olana kadar şarj ettim yine formatladım yine bir şey düzelmiyor bahsettiğim sorun devam ediyor.
Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Alternatif çözüm ve önerilerinizi önemle ve acilen bekliyorum, şimdiden teşekkürler. İyi forumlar...

zencibitc

zencibitc

Üye
öncelikle bayramınız mübarek olsun ve geçmiş olsun. 2 çözüm var birisi orjinal yazılımı tekrar yüklemek 2.si servis. servisten korkmayın telefon daha açılış ekranında kapanıyosa ne yaptığınızı anlayamazlar siz düşürdükten sonra kastı diyip bikaç gün sonra da bu hale geldi derseniz büyük ihtimal yaparlar

kaostam35

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle ilginiz için teşekkürler, sanırım telefona format atmaya çalışırken Format Data yaptığım için android içeriğini de silmişim. Bu işlerden anlayan yakın bir arkadaşım böyle bilgilendirdi. Orijinal yazılımını da buldum şu an indiriyorum fakat telefon açılmıyorken bu romu nasıl kurabilirim bilgisayar aracılığıyla? tekrardan teşekkürler...

zencibitc

zencibitc

Üye
format data sadece kişisel verileri siler. bence recovery sorunlu. format /system yaptınızmı ?

kaostam35

Üye
    Konu Sahibi
advanced wipe ta yaptım dediğiniz bu sanırım

R.Carlos58

R.Carlos58

Üye
hocam galiba romun kurulu oldugu kısmı da formatlamıssın tekrar orjinal yada custom rom yukle . eger twrp yuklediysen recovery ekranında pc ile bağlantı kuruluyor cwm de bilmiyorum. en mantıklı olan pc den stock rom at

kaostam35

Üye
    Konu Sahibi
Bir tek custom recovery duruyordu ki; az önce başka bir versiyonunu kurayım derken elimdeki recoveryden de oldum ve şu an telefonla hiç bir şey yapamıyorum. Bilgisayara telefonu bağladığımda 6 tane yerel disk olarak görüyor telefonu 5i kullanılamıyor biçimlendirme istiyor. Diğeri ise 65 mb boyutunda içine girildiğinde image diye bir klasör var içindede dosyalar falan var. kullanılamayan 5 diskin 4ü biçimlendi 8 mb olarak kullanılır hale geldi. 1 tanesi yazmaya korumalı. Olaylar iyice karıştı hocam...

R.Carlos58

R.Carlos58

Üye
Servise gonder guncellerken kitledi de :)

kaostam35

Üye
    Konu Sahibi
Recovery Menü açılmadığı için anlarlar diye düşünüyorum hocam, ayrıca izmirde oturuyorum telefonun istanbula gidip gelme süreci var :) olmazsa o sürenin boşa geçmiş olacağından tedirginim acaba bi teknik servis ne kadar ücret ister...

zencibitc

zencibitc

Üye
şimdi bi telefon iyi bi şekilde bozulursa kendi recoveryside gelmez. servisle uğraşmadan önce hemde bilgi sahip olmak için, bu telefonun yurt dışındaki ismini öğrenin. örneğin turkcell t50= zte blade vec 4g gibi emin olduktan sonra yazılımı indirin ve yükleyin. korkmayın dahada bozulmaz şuan en kötü halinde zaten.

aslancacuk

Üye
vodafonr smart ultra 6nını stock romunu atarmısınız admin ve diğerkerinden yardım istiyorum nolur

Üst Alt