VODAFONE OPERATÖR LOGOSU sorununua son ! (s60)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abonelikicin

Abonelikicin

Üye
    Konu Sahibi
VODAFONE OPERATÖR LOGOSU sorununua son ! (s60)
Vodafone
hat kullanan kimi s60 telefon modellerinde 3G'ye geçildikten sonra operatör logosunu değiştirme ya da Vodafone yerine Telsim yazsının gelmesi gibi bir sorun ortay çıktı. 6630 telefonumla bizzat ben de bu sorunu yaşayan ve bir sürü öneriyi uygulmama rağmen bir türlü halledemediğim ve kendi deneme yanılmalarımla keşfettiğim bu problemin


çözümünü İLK DEFA MaxiCep.com'a özel olarak açıklıyorum.

1. ADIM : İlk olarak telefonumuzun marka ve modelini büyük harflerle arasında bir boşluk bırakarak (Örnek: NOKIA 6630) 3840'a sms olarak gönderiyoruz.

2. ADIM :Çok kısa bir süre içinde operatör logosu alındı mesajı gelecektir. Gelen bu mesajı açtıktan sonra seçenekler deyip kaydet diyoruz. Bir uyarı vermeden kaydedbilir ya da yenisiyle değiştirilsin mi diye sorabilir. Yenisisiyle değiştirilsin mi diye sorarsa evet diyoruz. Ve ana ekrana çıkyoruz operatör logosu değişmiş mi diye (ki muhtmelen değişmeyecektir)

Önemli püf noktalarından bir tanesi işte bu aşamada orataya çıkyor.

3840'tan gelen operatör logosunu tekrar açıp ikinci kez tekrar kaydet diyoruz. Yenisiyel değiştirilsin mi sorusu çıkacaktır buna evet diyoruz tekrar. Ve ana ekrana tekrar çıkyoruz. Ve Vodafone Tr yazısının bu yeni gelen logoyla değişmiş olduğunu göreceğiz.

(Eğer iki seferde değişmezse bu mesajla gelen operatör logosounu kaydetme işlemini logo değişinceye kadar tekrarlayın)3. ADIM : Ve son olarak da -bir çoğumuzun bildiği gibi- operatör logosunu FExplorer gibi dosya yöneticiler programı yardımıyla kendi tercih ettiğimiz bir resmi ya da yazıyı koymak kalıyor.

Güzel bir Vodafone yazısı koymak isterseniz hazır paketlenmiş .sis halde sadece yükleme yaparak değiştirebileceğiniz program bu linkte mevcut:

http://www.maxicep.com/s60-yazi-ekran-dil-araclari/vodafone-operator-logo-s60-255963.html

Ya da FExplorer gibi dosya yönetici programı yardımıyla MBM türündeki bir resme 286_2_0 ismini verip
C:\system\apps\phone\oplogo klasörüne atıp bu şekilde de operatör logosu yerine kendi belirleyeceğiniz bir resmi koyabilirsiniz.(6630'da denenmiştir)
Sonuçlarını bizlerle de paylaşırsanız hepimiz için faydalı bir paylaşım olacaktır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt