VODAFONE OPERATÖR LOGOSU sorununua son ! (s60)


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abonelikicin

Abonelikicin

Üye
  Konu Sahibi


Vodafone hat kullanan kimi s60 telefon modellerinde 3G'ye geçildikten sonra operatör logosunu değiştirme ya da Vodafone yerine Telsim yazsının gelmesi gibi bir sorun ortay çıktı. 6630 telefonumla bizzat ben de bu sorunu yaşayan ve bir sürü öneriyi uygulmama rağmen bir türlü halledemediğim ve kendi deneme yanılmalarımla keşfettiğim bu problemin

çözümünü İLK DEFA MaxiCep.com'a özel olarak açıklıyorum.

1. ADIM : İlk olarak telefonumuzun marka ve modelini büyük harflerle arasında bir boşluk bırakarak (Örnek: NOKIA 6630) 3840'a sms olarak gönderiyoruz.

2. ADIM :Çok kısa bir süre içinde operatör logosu alındı mesajı gelecektir. Gelen bu mesajı açtıktan sonra seçenekler deyip kaydet diyoruz. Bir uyarı vermeden kaydedbilir ya da yenisiyle değiştirilsin mi diye sorabilir. Yenisisiyle değiştirilsin mi diye sorarsa evet diyoruz. Ve ana ekrana çıkyoruz operatör logosu değişmiş mi diye (ki muhtmelen değişmeyecektir)

Önemli püf noktalarından bir tanesi işte bu aşamada orataya çıkyor.

3840'tan gelen operatör logosunu tekrar açıp ikinci kez tekrar kaydet diyoruz. Yenisiyel değiştirilsin mi sorusu çıkacaktır buna evet diyoruz tekrar. Ve ana ekrana tekrar çıkyoruz. Ve Vodafone Tr yazısının bu yeni gelen logoyla değişmiş olduğunu göreceğiz.

(Eğer iki seferde değişmezse bu mesajla gelen operatör logosounu kaydetme işlemini logo değişinceye kadar tekrarlayın)3. ADIM : Ve son olarak da -bir çoğumuzun bildiği gibi- operatör logosunu FExplorer gibi dosya yöneticiler programı yardımıyla kendi tercih ettiğimiz bir resmi ya da yazıyı koymak kalıyor.

Güzel bir Vodafone yazısı koymak isterseniz hazır paketlenmiş .sis halde sadece yükleme yaparak değiştirebileceğiniz program bu sayfada mevcut:
http://www.maxicep.com/s60-yazi-ekran-dil-araclari/vodafone-operator-logo-s60-255963.html

Ya da FExplorer gibi dosya yönetici programı yardımıyla MBM türündeki bir resme 286_2_0 ismini verip
C:\system\apps\phone\oplogo klasörüne atıp bu şekilde de operatör logosu yerine kendi belirleyeceğiniz bir resmi koyabilirsiniz.(6630'da denenmiştir)
Sonuçlarını bizlerle de paylaşırsanız hepimiz için faydalı bir paylaşım olacaktır. 
 • Beğen
Tepkiler: dejavu93 ve Mustafa1300
Brkcn5800

Brkcn5800

Üye
Saol ya arkadaşımın telefonunda uygulayacağım bu öneriyi
 
Abonelikicin

Abonelikicin

Üye
  Konu Sahibi
Sonucunu bizimle de paylaşırsan seviniriz
 
Abonelikicin

Abonelikicin

Üye
  Konu Sahibi
193 kere okunmuş da bir cevap yazan yok mu ya ...
 

artizmine

Üye
çokkk saol yaaa
 
Abonelikicin

Abonelikicin

Üye
  Konu Sahibi


Rica ederim. Faydalı olabildiysem ne mutlu
...
 
Abonelikicin

Abonelikicin

Üye
  Konu Sahibi

Bu sorunu pek yaşayan yokmuş sanırım ...

 
kullanıcı31

kullanıcı31

Üye
hiçbir işe yaramıyor
 

hakan697

Üye
söylediklerinin aynısını birebir yaptım ve oldu teşekkürler
 

kraliletisim

Üye
Teşekkürler bende oldu...
 
geographerr

geographerr

Üye
Sağol arkadaşım :) peki bu logoyu kaldırmak istersek ne yapacağız ?
 
Abonelikicin

Abonelikicin

Üye
  Konu Sahibi
Rica ederim, bilgi faydalı olduysa ne mutlu ...

----------Eklendi 25.09.2011 @ 00:22:06 ---------- Yazıldı 24.09.2011 @ 23:18:45 ----------
Kaldırmaktan ziyade ( Araçlar klasörünün içinde bulunan ) Ayarlar menüsüne oradan Telefon yazan bölüme; oradan da Bekleme Modu seçeneğine girin. En altta ( belki de bir çok s60 kullanıcısı arkadaşın ilk defa göreceği ) Operatör Logosu diye bir menüyü açılmış olarak bulacaksınız. Oradan operatör logonuzun açık ya da kapalı olması tercihini kolaylıkla yapabilirsiniz.


( 6630 kullanıcısı olduğunuz yazmakta, cevabı 6630'a göre vermiş oldum bu yüzden. Ama diğer s60 v2'lerde de aynı şekilde çıkacaktır bu menü sanırım. )


Ha bana bu kadarı yetmez, ben telefonumundan da kaldırmak istiyorum diyorsanız:


KALDIRMAK İÇİN:
FExplorer, X-plorer gibi bir dosya yönetici programı yardımıyla C:\system\apps\phone\oplogo klasörününe girip 286_2_0 isimli MBM türündeki dosyayı silmeniz yeterli olacaktır.

 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt