Visual Basice Başladım :D

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
Visual Basice Başladım :D
Visual Basice başladım bakalım neler yapabilecem hiç umutlu değilim ama :D

Dışardan gelen her türlü yardımı kabul ediyorum , tabi yardım edecek varsa :D

Hadi kutlayak :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko: :disko:

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Bende c'ye başlamak istiyorumda olmuyor işte :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
hayirli olsun inşallah başarili olursun da bizim de dunyaca unlu uygulamalarimiz olur.aslinda c# ve c++ ile hepsini bir arada geliştirebilsen muhteşem olur ama acele etme yavaş yavaş uzmanlaşirsin zaten. Yardim icin ders notlari var nette cok işine yarayabilir.

MrTech

MrTech

Üye
Hack İşi Falan Olursa Mesajlara Acıgım :ehe

jackalmami

jackalmami

Üye
visual basic... ben nerden hatırlıyorum ya :allalla:

CABBAR

CABBAR

Üye
c# daha iyi olabilir yanlış hatırlamıyorsam 17 (yanlışsa lütfen düzeltin) farklı programlama dilinin birleşimi imiş. c++ ve visual basic de bunlardan. Tavsiyem basic'e ayıracağın zamanı c# ye ayır

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
c# daha iyi olabilir yanlış hatırlamıyorsam 17 (yanlışsa lütfen düzeltin) farklı programlama dilinin birleşimi imiş. c++ ve visual basic de bunlardan. Tavsiyem basic'e ayıracağın zamanı c# ye ayır
Doğrusu daha bi türlü başlayamadım. Derslerim vs vs olmasa zaten okul felan olmasa yani bunlara ayıracam zamanımı. Bir arkadaşım basic felan kullanmayı biliyor facebookta 2 tane program yazdı kendisi ve 2 şirkete sattı. 1 hafta içinde 550 kağıt cepte.....

Şimdi ben o programa baktığımda kodlarda felan imkansız bişey yok sadece kurala göre yapıyor. Ama başka yerlerden okuduğumda algoritmasını felan alacaksın diyorlar. Şimdi visual basic nedir , c# nedir algoritmayla bi alakaları varmı kodlar hazırmı kendimizmi yazacaz? Onları açıklarsanız güzel olur bide nasıl başlamalıyım bunlara ve tam olarak ne işe yararlar? Mesela visual basic ne yapar c# ne yapar birde ben c++ örenmek istiordm ama çok zor olduunu bildiim için daha basitten başlayayım dedim doğru yol nedir benim için ? Ben sadece ufak tefek programlar yazmak istiyorum. Bir arkadaşımda runes of magic denen oyunun açığını bulup visual basicten kendine belii bir kombinasyonda tuş atamıştı. Ben 3 saniyede 1 alev atarken o saniyede 3 alev atıordu.. Bu işleri örenmem lazım :)

larten123

larten123

Üye
hayırlı olsun

jackalmami

jackalmami

Üye
başladın mı başlamadın mı bi karar ver :hmmm

CABBAR

CABBAR

Üye

Doğrusu daha bi türlü başlayamadım. Derslerim vs vs olmasa zaten okul felan olmasa yani bunlara ayıracam zamanımı. Bir arkadaşım basic felan kullanmayı biliyor facebookta 2 tane program yazdı kendisi ve 2 şirkete sattı. 1 hafta içinde 550 kağıt cepte.....

Şimdi ben o programa baktığımda kodlarda felan imkansız bişey yok sadece kurala göre yapıyor. Ama başka yerlerden okuduğumda algoritmasını felan alacaksın diyorlar. Şimdi visual basic nedir , c# nedir algoritmayla bi alakaları varmı kodlar hazırmı kendimizmi yazacaz? Onları açıklarsanız güzel olur bide nasıl başlamalıyım bunlara ve tam olarak ne işe yararlar? Mesela visual basic ne yapar c# ne yapar birde ben c++ örenmek istiordm ama çok zor olduunu bildiim için daha basitten başlayayım dedim doğru yol nedir benim için ? Ben sadece ufak tefek programlar yazmak istiyorum. Bir arkadaşımda runes of magic denen oyunun açığını bulup visual basicten kendine belii bir kombinasyonda tuş atamıştı. Ben 3 saniyede 1 alev atarken o saniyede 3 alev atıordu.. Bu işleri örenmem lazım :)

C'de Visual basic'te tamamen mantık işi. Internette birçok yerde videolar var eğer istersen ders notlarımda var gönderebilirim sana onları. Öncelikle Visual basic'e başlıyorum diyorsun programı indir, türkçe dil paketi de var biraz karıştır. Ben fazla üstüne düşmedim Bu programların ama uğraşınca olmayacak bişey değil. C++'a mecburen biraz çalıştım anlamıştım ama kullanmayınca unuttum:) Görsellikle ilgili bişeyler yapmak istiyorsan Visual basic ya da C# kullanmalısın.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
hayırlısı bea

djhiguramos

djhiguramos

Üye
6. sınıftayken hello world yazdırabiliyordum.Şimdi Merhaba dunya yazdırabiliyorum.Başlarsan bir konu da çalışmalarını sergilersen belki ilgilenmek isteyenlere yardımcı olursun.

c den esintilerim :D

#include <stdio.h>
#include <conio.h>

main()
{
int a,b,c,d;
printf("djhiguramos presents\n");
printf("Bir sayi giriniz");
scanf("%d",&a);
b=a*2;
printf("girdiginiz sayinin iki kati %d\n",b);
}

vaybe bununla :D microsoft'a müracaat etsem kahve makinesi bozulunca çaycı diye alırlar :D

u_cosar

u_cosar

Üye
Hayırlı olsun yardıma ihtiyacın olursa elimden geldiğince yardımcı olurum bir pm atman yeterli

• Beğen
Tepkiler: HacKLess
Metin MF

Metin MF

Üye
:alkis hayırlı olsun :)

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
hayırlı olsun kardeşim başarılar

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
Yok yaw yanlış yazdım visual basic deil visual studio :ah

TheCower

TheCower

Üye
Stüdyo mu kurmuşlar

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
|-)

son.kral

son.kral

Üye
hayırlı olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt