Virus bulasırsa ne yapmalı

Sponsorlu Bağlantılar

eflatun987

eflatun987

Üye
    Konu Sahibi
Virus bulasırsa ne yapmalı
Samsun s3 icin
Format atıllırsa.Guncellemelerin tamamını tekrar yuklemek gerekir mi?

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Virüs bulaşmaz bence

-Emre

-Emre

Üye
Android'de virüs yoktur.

eflatun987

eflatun987

Üye
    Konu Sahibi
:tşk:

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
Var bende sanırım reklam virüsü şuan opera mini hariç hic bi tarayıcı ile gezinemiyorum yourodexchange gibi bi siteye yönlendiriyor çözüm var mi?

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Virüs dediğiniz şey yüklediğiniz bir apk dosyasının kullandığı izinlerle alakalı cihaz uzerinde reklam yayınlıyor yanı her bulduğunuz apk dosyasını yüklemeyin. Yuklediysenizde bir şekilde o apk yi bulup cihazdan kaldırın.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Kendimi bir an Güldür Güldür SHow da buldum ve karşımızda Şevket Hoca ..
Burada öyle bir hoca varmış
ve bizler de oradakiler gibi absürt sorular soruyormuşuz.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Kendimi bir an Güldür Güldür SHow da buldum ve karşımızda Şevket Hoca ..
Burada öyle bir hoca varmış
ve bizler de oradakiler gibi absürt sorular soruyormuşuz.
O programda Abzurt sorular soran kisiler bildiğin g.zekalıyı canlandırıyorlar yani kendini bu şekilde sınıflaman enteresan :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Invoke
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@Bahadir_fb
Keşke biraz sabırlı olupta, gülümseyerek geçip gitseydiniz. Yaşınıza bakıyorum verdiğiniz cevabı yakıştıramıyorum.
Demekki yaşınızı 20-25 yıl büyütmüşsünüz.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
@Bahadir_fb
Keşke biraz sabırlı olupta, gülümseyerek geçip gitseydiniz. Yaşınıza bakıyorum verdiğiniz cevabı yakıştıramıyorum.
Demekki yaşınızı 20-25 yıl büyütmüşsünüz.
Kendini ordaki insanların yerine koyan sensin kendin gulebildiysen sorun yok, ben gülmediğim ve yorumunu eleştirdiğim icin 10 yaşında oluyorsam buda senin olgunluğunu gösteriyor 0-6 yaş seviyesinde bir olgunluk gösteriyorsun.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@Bahadir_fb
Edebiyattaki bu ve benzeri konularla ilgili nitelendirmelerin olduğunu bilemeyecek yaşta olduğunu varsayıyorum.
Afedersiniz ben buraya yanlış girmişim... Siz devam edin..

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
@Bahadir_fb
Edebiyattaki bu ve benzeri konularla ilgili nitelendirmelerin olduğunu bilemeyecek yaşta olduğunu varsayıyorum.
Afedersiniz ben buraya yanlış girmişim... Siz devam edin..
Edebiyat yapılacak yerin burası olduğuna emin misin?
Yanlış yerde olduğunu kavrayabilmen güzel.
Konuda bir soru sorulmuş... gelmissin konuyla alakan yok ve edebiyat ve yaş muhabbeti yapıyorsun. Birde yazdığın yazılara gulunmesini bekliyorsun gerçektende komiksin.

Kontrol

Kontrol

Üye
Konuyla ilgili yorumunuz yoksa, yapmayin.
Varsa cozum onerisi buyrun paylasin. Burada insanlara yardimci olmaya calisiyoruz. Komiklik istesek sosyal medyada gezinirdik.
Arkadasin sorununa gelince;
Cihazinizda root varsa Adblock yukleyin, her turlu reklamdan korunursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
eflatun987

eflatun987

Üye
    Konu Sahibi
Yanlıs bir soru sormadım ki. Suanda n 97 kullandıgım icin android sistemi hakkında bilgi edinmek amacıyla sormustum. N97 virus bulassa dahi ozel kodlarla formatlıyorum. Guncelleme olmadıgından formatlamakta sıkıntı yok. Android sistemi hakkında bir yığın bilgi var ama virusle alakalı veya formatla ilgili basit kısa anlasılır bilgiye rastlamadım. Parasal olarak s3 alabilirim oyuzden konuyu acmıstım.

baskahmet

baskahmet

Üye
Ben hiç androidde virüse rastlamadım

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Cihaz rootlu olmasa bile cihaz ağîr yükten çökebilir bunu da belirteyim

-Emre

-Emre

Üye
Var bende sanırım reklam virüsü şuan opera mini hariç hic bi tarayıcı ile gezinemiyorum yourodexchange gibi bi siteye yönlendiriyor çözüm var mi?

bu olabilir seninki. Dns değiştirmeyi dene. Düzelirse eğer modeminde ciddi bir güvenlik açığı (CSRF) vardır. Acilen değiştir modemini.
Yanlıs bir soru sormadım ki. Suanda n 97 kullandıgım icin android sistemi hakkında bilgi edinmek amacıyla sormustum. N97 virus bulassa dahi ozel kodlarla formatlıyorum. Guncelleme olmadıgından formatlamakta sıkıntı yok. Android sistemi hakkında bir yığın bilgi var ama virusle alakalı veya formatla ilgili basit kısa anlasılır bilgiye rastlamadım. Parasal olarak s3 alabilirim oyuzden konuyu acmıstım.

Format olayı çok basit. Android'inizde kolay kolay bir sorun olmaz. Çünkü android üzerinde virüs yoktur. Eğer crackli uygulama oyun yüklerseniz playe bağlı olmadığı için sizin verdiğiniz izinleri kullanarak karşınıza reklam çıkarabilir. Ancak bu ihtimal nerdeyse 1000000da 1dir. Eğer kullanıcı hatalı format atmak isterseniz iki yol var. Samsung istediğinizi söylediniz. Birinci yol, cihaz üzerinden yapılabilen wipe data factory reset seçeneği. Bu tüm androidler için ortaktır. Cihaz kapalıyken ses açma+orta tuş+geç tuşuna basılı tutarsınız. Ekran açılınca güç tuşunu bırakıp diğerlerine basmaya devam edersiniz. Recovery açılır. Ses açma ve kısma tuşları ilerletir orta tuş seçer. Bu şekilde format atabilirsiniz. 2. yol ise Odin üzerinden orjinal rom yükleme işlemi. Bu çok büyük hataların çözümünde kullanılır. Basittir, ancak rom ve root ile hata yapmadığınızda gereksizdir. İsterseniz bir çok yerde anlatımı var. Android konusunda öğrenmek istediğiniz bir şey olursa beni etiketleyebilirsiniz.

Ayrıca güncellemelerden kastınız nedir? Bilgileriniz gmail hesabına kaydedilir. Giriş yaptığınız anda tüm bilgileriniz, uygulamalarınız ve numaralarınız geri yüklenir.

Son düzenleme:
Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
Saolun deneyecğim apk yükleme konusunda evet biraz dikkatsizim ama şuan yüklü uygulamalardan herhangi birinin yapacağını sanmıyorum güvenilir şeyler var yani ama genede bi göz atacağım (buarada kavgaya gerek yoktu yav @_@)

Üst Alt