Vazgeçmekten Vazgeç!

 • 1 Ekim 2012
 • 539 Okunma
 • 13 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Sana bir işin başarılamayacağını söyleyecek binlerce insan var. Felaket tellallığı yapacak binlerce insan var. Seni yutmayı bekleyen tehlikeleri, sana birer birer gösterecek binlerce insan var. Ama sen yüzündeki gülümsemeyle ceketini çıkar ve yola koyul. Başarılamayacak şeyle uğraşırken şarkılar söyle ve başar.


  Vazgeçmekten vazgeçin, çünkü mağlubiyete teslimiyetin en acı halidir bu eylem. Evet, belki en kolay, en basit yoldur hedeflerinizden ödün vermek. Ancak unutulmamalıdır ki; idealler uğruna sarf edilen gayret, karşılaşılıp da üstesinden gelinen güçlükler ne kadar büyükse elde edeceğiniz başarılı sonucun size vereceği haz da o derece fazla olacaktır. Önemli olan; kendinizi yapamayacağınız, istediğiniz sonucu elde edemeyeceğiniz doğrultusunda kandırmamanızdır. Bu şekilde kendinizi inandırmaya başladığınızda, olumlu işler yapmanız zaten zorlaşacak ve belki de bir zaman sonra kendinizi iyiden iyiye umutsuzluğa sevk ediyor olacaksınız. Yani aslında karşılaştığınız güçlüklerin üstesinden gelmek yerine, onların imkânsızlığı için çaba sarf ediyor olacaksınız.


  "Bir şeyin imkânsız olduğuna inanırsanız, aklınız bunun neden imkânsız olduğunu size ispatlamak üzere çalışmaya başlar. Ama bir şeyi yapabileceğinize inandığınızda, gerçekten inandığınızda, aklınız onu yapmak üzere çözümler bulma konusunda size yardım etmek için çalışmaya başlar." (David J. Schwartz)


  Tek bir amacınız için birden fazla engelle karşılaşmış, aynı engele birden fazla kez takılmış olabilir, bu doğrultuda sonuca gidemeyerek birden fazla mağlubiyet tatmış olabilirsiniz. Ancak alınan olumsuz sonuçlar sizi yıldırmamalı, bilakis daha da iştahlandırmalıdır. Vazgeçmeyerek, hedefleriniz için çok çaba sarf ettiğinizde mağlup bile olsanız bunun zafer sayılacağını unutmayın.
   


  Yazan: 1STayTRue35
  -Akıncı ve nazlican bunu beğendi.
 2. :hih:
   
 3. :rica:
   
  -Akıncı bunu beğendi.
 4. eskiden polis olmak istiyodum şımdi vaz geçtim şımdi yan gelip yatıyorum
   
 5. aferin:hmmm
   
  -Akıncı bunu beğendi.
 6. Harikasın üstat :)
   
  1STayTRue35 bunu beğendi.
 7. kim :hmmm
   
  -Akıncı bunu beğendi.
 8. siz...
   
 9. Sağol osmanım bende zombaka arkadaşımın yaptığı müthiş davranışından dolayı ona söyledin sandım:ehe
   
  -Akıncı bunu beğendi.
 10. valla reyiz okumak zor geldi ama güzeldir heralde :d:
   
  1STayTRue35 bunu beğendi.
 11. güzel güzel. içinden okuma hevesin geldiğinde oku bence:D
   
  -Akıncı bunu beğendi.
 12. tamam gece sessiz sakin ortamda okurum :islik
   
 13. :oke:
   
  -Akıncı bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 08:55