Valorant Sistem Gereksinimleri

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Valorant Sistem Gereksinimleri
Riot Games'in 2020 yazında çıkacak rekabetçi, 5'e 5, karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu Valorant'ın sistem gereksinimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Valorant'ın kapalı betası 7 Nisan tarihinde tamemen Türkçe olarak yayınlanacak.

Minimum Sistem Gereksinimleri(30FPS)

İşletim Sistemi:
Windows 7/8/10 64 bit
İşlemci: i3-370M
Grafik Kartı: Intel HD 3000
RAM: 4 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri(60FPS)

İşletim Sistemi:
Windows 7/8/10 64 bit
İşlemci: Intel i3-4150
Grafik Kartı: GeFOrce GT 730

Yüksek Sistem Gereksinimleri(144+FPS)

İşletim Sistemi:
Windows 7/8/10 64 bit
İşlemci: Intel Core i5-4460 @ 3.2Ghz
Grafik Kartı: GTX 1050 Ti

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare., bveo1990 ve Karacaahmet1993

oyundahisi

Üye
Çok ileri düzey grafikleri olmayan bir oyun olmasına rağmen, İ3 işlemciler de çok iyi performans elde edemiyorsunuz. Kaldı ki yüksek sistemlerde İ5-4460 beklentilerin altında kalıyor, daha doğrusu yetersiz kalıyor. Bu bağlamda AMD tercih edilebilir.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Çok ileri düzey grafikleri olmayan bir oyun olmasına rağmen, İ3 işlemciler de çok iyi performans elde edemiyorsunuz. Kaldı ki yüksek sistemlerde İ5-4460 beklentilerin altında kalıyor, daha doğrusu yetersiz kalıyor. Bu bağlamda AMD tercih edilebilir.
Veya intel xeon da olabilir

Yeliz G.

Üye
Oyunu beta süresinde oynamış ve hala oynayan biri olarak sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Çok ekstrem grafikleri olan sistemi zorlayan bi oyun değil. Hali hazırda i3 5005u işlemcili notebookta oynuyorum ve sıkıntısız devam ediyorum ayrıca not olarak şunu da belirteyim. R5 1600x kullanıyor kuzenim ve sık sık drop yaşıyor

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Oyunu beta süresinde oynamış ve hala oynayan biri olarak sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Çok ekstrem grafikleri olan sistemi zorlayan bi oyun değil. Hali hazırda i3 5005u işlemcili notebookta oynuyorum ve sıkıntısız devam ediyorum ayrıca not olarak şunu da belirteyim. R5 1600x kullanıyor kuzenim ve sık sık drop yaşıyor
Optimizasyon ile ilgili sıkıntılar da olabiliyor. Eskiden amd işlemciye nvidia ekran kartı takınca biraz performans kayıbı yaşanırdı. İntel işlemciye de amd ekran kartı takınca aynısı olurdu. Hala kaldı mı o sorun bilmiyorum.

Yeliz G.

Üye
Açıkcası bende yakın zamanda denemedim ama sanmıyorum, herhalde aşmışlardır onu.

• Beğen
Tepkiler: ömer talat katı ve Karacaahmet1993
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator