USB Aygıtı Tanınmadı

Sponsorlu Bağlantılar

Timothy

Üye
    Konu Sahibi
USB Aygıtı Tanınmadı
Kod:
Bu bilgisayara takılı USB aygıtlardan birisi çalışmadığından Windows aygıtı tanıyamıyor

Kod:
Aygıtın yerleştirilmesi kalın türde gösterilmiş.

Kod:
Bilinmeyen Aygıt

BiLgisayarima Yeni Bir USB aygiti bagladigimda bu sorun ile karsilasiyorum...

Xp Service Pack 2 kullaniyorum...

Su anda takili olan tek USB aygit var o da sorunsuz calisiyor.

Örnek olarak USb girisli bi dvd r/rw bagliyorum bunu yazilim yuklemeden tanimasi lazim Ama Yukaridaki Hatayi Veriyor.

Arkadaslar bu sorunu nasil Çözebilirim?

depresif

Üye
Kardeş aygıt yöneticisinden bence usb portlarını yeniden tanıt muhtemelen sorun driverinden kaynaklanıyordur.Aygıt yöneticisinden değilde cd arayüzünden driveri yükle yeniden muhtemelen düzelir ;)

RockFord Fosgate

Üye
ya benım kasa uzerındekı (anakart degıl)2 usbden bırı super calısıyo ama dıgerıne takınca aygıt tanınmadı dıyor neden??

madmann

madmann

Üye
bence anakartında ki usb ayarları yanlış olabilir yada 4pinli usb kablosu yanlış takılmış olabilir

madmann

madmann

Üye
anakartının ayarları yanlış olabilir yada 4pinli usb kabloları anakartına yanlış takılmıştır veya inf leri silinmiştir windows un

hctp_bio

Üye
Kod:
Bu bilgisayara takılı USB aygıtlardan birisi çalışmadığından Windows aygıtı tanıyamıyor

Kod:
Aygıtın yerleştirilmesi kalın türde gösterilmiş.

Kod:
Bilinmeyen Aygıt

BiLgisayarima Yeni Bir USB aygiti bagladigimda bu sorun ile karsilasiyorum...

SP2 kullaniyorum...

bendede aynı sorun var yalnız mp3 ümü taktığım zamanlarda karşılaşıyorum; onun dışında tüm usb bağlantısı olan cihazlar(flash bellek,fare,kardeşimin mp3 ü) normal çalışıyor.arkadaşın mp3 usb ara kablosunu aldım ama yine kar etmedi. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum:ağlarım:

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Bilgisayarınızı kapatın ve elektrik bağlantısını kesin...Kasayı açın BİOS pilini çıkarın...1-2 dakika bekledikten sonra pili tekrar yerine takın...Bilgisayarınızı çalıştırın...

erkams

Üye
usb aygıtı tanınmıyor kesin çözüm.
abicim bunun çok kolay bi yolu var.
bu sorun tamamen elektriksel yani bilgisayarın fazla açık kaldığı zaman veya elektrik gidip gelmelerin de yaşanan bi sorun tek yapman gereken bilgisayarı kapatıp fişi çekmen ve 20 sn kadar beklemen. fişi çekcen çünkü fiş takılıyken usb de enerji kesilmez bu yüzden fişi çek 20 sn bekle bilgisayarı aç düzelir.
benim başıma daha öncede geldi böyle bir mantık yürüttüm sorunu çözdüm.

/#>>>>>[|LiCh [{42}] KiNg|]<<<<<#\

Üst Alt