[UPDATE-2][15.07.2012] Turkcel T20 (U8650) Android 4.0.4 CM9 Beta 3.2

Sponsorlu Bağlantılar

serkantkn

serkantkn

Üye
    Konu Sahibi
[UPDATE-2][15.07.2012] Turkcel T20 (U8650) Android 4.0.4 CM9 Beta 3.2
Huawei U8650 (Turkcell T20) için Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich ROM

ROM Anasayfası:

Lunar CyanogenMod 9 Beta 3.2

Beta 4 Ağustos ayının sonlarına doğru çıkacak. Bilginize...

Çalışmayanlar
Google Play Store (Eğer uygulamaları apk olarak internetten indiriyorsanız sıkıntı yok. Ben şahsen öyle yapıyorum :) )
Hesaplar ve Senkronizasyon (Gmail hesabınız çalışmayacak)
Kamera
3G /GPRS
Bluetooth
Overclock yapamadım ama denemekte yarar var :)

Çalışanlar
Arama ve SMS hizmeti
WiFi sorunsuz (Hatta bana biraz hızlanmış gibi geldi)
USB Bilgisayar Bağlantısı
Işık sensörü / Yakınlık sensörü / Yerçekimi sensörü (Ekranı döndürdüğünüzde iPhone gibi dönüyor :) )
Tüm tuşlar
Hoparlör ve Kulaklık
ICS Arayüzü
Root Yetkisi
Uygulamalar sorunsuz çalışıyor
Türkçe dil mevcut (Açılışta İtalyanca açılıyor)

ROM Link:

Yükleme işlemi

İşleme başlamadan önce
ClockworkMod Recovery 4 veya 5 yüklü olmalıdır.

1) Yukarıda verdiğim linkten zip dosyasını indirin ve SD kartınızın içine atın.
2) Şu anki romunuzdan kişilerinizi, önemli dosyalarınızı, uygulamalarınızı kurtarmanızı öneririm.
3) Telefonunuzu kapatın. Ses açma tuşu ile açma/kapama tuşuna uzunca basarak recovery moda girin.
4) Ana menüden sırasıyla "wipe data/factory reset", "wipe cache partition" işlemlerine yes komutu verin.
5) "mounts and storage" bölümünden sırasıyla "boot, cache, data, system" bölümlerini formatlayın. Formattan sonra ekrandaki geri tuşuna dokunun ve ana menüye dönün.
6) "install zip from sdcard" bölümüne girin. "choose zip from sdcard" deyin.
7) İndirdiğiniz zip dosyasını SD kartınız içinden bulun ve açma/kapama tuşuna basarak yüklemeyi başlatın.
8) Ana menüye dönüp "reboot system now" seçeneğini seçtikten sonra Android sistemi açılacaktır. Hayırlı olsun :)

Güncelleme yayınlandığında buradan bilgilendirme yapacağım.

Kendi telefonumdan resimler

themoney

Üye
eski romun açılış resmi duruyo sonra cyanogen mod yazıyor birde oyun yüklenebiliyormu?

serkantkn

serkantkn

Üye
    Konu Sahibi
eski romun açılış resmi duruyo sonra cyanogen mod yazıyor birde oyun yüklenebiliyormu?

açılış resmini değiştirmemişler ama değiştireceklerini umuyorum. Oyunlar yükleniyor ve sorunsuz çalışıyor. ama t20 nin çalıştırabildiği oyunlar malum. GPU desteği olmadığı için 3D oyunlar çalışmıyor.

ydemiral

Üye
Bunda bir tek ALO diyebiliyoruz desene :kop:

Serhat_bjk1992

Üye
su romun duzgun calisanini cikarsalarda rahat etsek sabirsizlikla bekliyoruz... :-)

themoney

Üye
usb ve market olur umarım beta 4 te hafıza kartı tak çıkar:D beta 3 te tarih yazmışlar bundada yazsınlar

AggressivePsycho

AggressivePsycho

Üye
cyanogen mod 7.2 var t20de ve kasma sorunu oluyor, 2.3 gingerbread var ama malum ram ve cpu mhz az günümüz telefonlarına göre en stabil 728mb o.c yapabiliyorum bir nebze olsun sorunum halloluyor. final sürümünde umarım stabil kasmayan bir rom karşılar bizi, tahminen ne zamana çıkar acaba :)

serkantkn

serkantkn

Üye
    Konu Sahibi
Beta 4 ağustos ayının sonlarına doğru çıkabilirmiş arkadaşlar. Birçok sorunu düzelteceklermiş.
Google Apps (Play Store ve Gmail gibi uygulamalar artık çalışacak)
Kamera
Bluetooth
3G ayarları (Bazı cihazlarda sorun çıkarıyormuş)
Küçük bugları temizleyecekler.

Not: Bazı özellikler Beta 5 veya 4.1 sürümüne sarkabilir.

spawnis

Üye
Öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum sorunsuz bir şekilde yükledim romu fakat internete giremiyorum APN turkey yükledim onada izin vermıyor 4.0 oldugu ıcın nasıl çözebilirim bu internet olayını

serkantkn

serkantkn

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum sorunsuz bir şekilde yükledim romu fakat internete giremiyorum APN turkey yükledim onada izin vermıyor 4.0 oldugu ıcın nasıl çözebilirim bu internet olayını

Kablosuz olarak mı yoksa 3G bağlantısıyla mı bağlanmaya çalışıyorsunuz?

legolas29

legolas29

Üye
O romu yükledim gerçekten de 4.0 çekirdeği üzerine yapılmıştı.Ama romun çalışmayan bir sürü eksiği var bence paylaşmanın manası yok tamamen hatasız sürümü çıkınca paylaşılır..Yüklemeye dfe gerek yok diye düşünüyorum..

Peocawe

Peocawe

Üye
3G bende de çalışmıyor maalesef.

spawnis

Üye
3g olarak kablosuz degil

serkantkn

serkantkn

Üye
    Konu Sahibi
3G bağlantısı denediğim cihazlardan sadece birinde çalıştı. 5 cihaza bu romu yükledim.
Romun daha ilerleyecek çok yolu var arkadaşlar. Lütfen yok o çalışmıyor, yok bu çalışmıyor demeyin. ICS yükleyeceğiniz cihaz zaten ICS desteklemiyor. Bazı geliştiriciler bağışlarla bu romu yapmaya çalışıyorlar. O yüzden anlayışlı olalım.

AggressivePsycho

AggressivePsycho

Üye
3G ve WiFi hatası için; benim t20de cm 7.2 kuruluyken ilk olmuştu. muhtemelen aynıdır, çalışmıyordu. recoveryden format attım düzeldi tabi rom falan silinmiyor normal format :)

fatihcanery

Üye
şu anda telefonuma kurdum gerçekten adamlar çoğu şeyi halletmiş,pürüzler kalmış.t20 de android 4 çalışaz diyordum ama yanılttı gayet hızlı ve akıcı port etmişler.cyanmod bu isi biliyor,yakın zamanda tam sürümü çıkarırlar.simdilik kullanıyorum bakalım bi hata alacak mıyım

KELGER

KELGER

Üye
bunu wildfire s ye nasıl uyarlarız

serkantkn

serkantkn

Üye
    Konu Sahibi
bunu wildfire s ye nasıl uyarlarız

Bu rom sadece Huawei Sonic içindir. Wildfire S için olan romlar HTC bölümündedir. Eğer bu romu yüklerseniz telefonunuz zarar görür veya hiç açılmaz. Sorumluluk bana ait değildir...

44sedat44

Üye
beyler ben ilk defa yüklecem ve yükldim ama bende 4 veya 5 in,ci versiyon yoktu ama direk 9 yükledim bir şey olurmu telefon dondu kaldı

Berkyasin12

Üye
Beta 4 ne zaman çıkacak bilgisi olan var mı?

Üst Alt