Üniversitelilerin Askerlik Durumu!!

Sponsorlu Bağlantılar

_KadirşinaS_

Üye
    Konu Sahibi
Üniversitelilerin Askerlik Durumu!!
Arkadaşlar geçen gün haberler çıktı, yazıldı çizlidi. Sitenin yaş ortalaması tahminimce genç.Dolayısıyla mutlaka ilginizi çekmiştir.YÖK başkanı üniversitelilerinde uzun dönem askerlik yapacağını ifade eden şu sözleri söylemişti:YÖK Başkanı Özcan,“Gazetelerde yazılar çıkıyor. (YÖK Başkanı, Genelkurmay Başkanı'na gitti geri çevrildi) filan. Hiçbir şey geri çevrilmedi. Genelkurmay Başkanlığı askerlikle ilgili herkes için aynı süreyi düşünüyor. Ama bunu yapmak için biraz zamana ihtiyaçları olduğunu söylediler. Bu konuda sizlere detay veremem. Ama bundan sonra lise mezunları 18 ay askerlik yapacak, üniversite mezunları 6 ay askerlik yapacak diye bir bir şey olmayacak. Herkes için aynı süre olması düşünülüyor.” dedi.
ENSONHABER
Ama olayın aslı böyle değil, Genelkurmay üniversitelilerin yedek subay veya er diye ayrım yapılmadan sadece 6 ay askerlik yapmasını, doğacak ast subay açığını da sözleşmeli personel alımıyla kapatmayı planlıyormuş.( )

Sonuç olarak şunu demek istiyorum. Bu zat-ı muhterem kaldıramıyor o makamın yükünü. Belki son derce iyi niyetli bir insan ama çok amatörce, taşıdığı sıfata yakışmayan hamleler yapıyor. Bu iş sadece türbanı serbest bırakmakla olmuyor kısacası. Yapamıyacaksan tadında bırak, ne bizim canımız yansın, ne de senin toplum içindeki itibarın zedelenmeye devam etsin.:bann::bann:

CoYoTe®

CoYoTe®

Üye
Hay Çakayım Böle İşe Yaa...Boşunamı Okuyoruz 3 Yıldır:@:agla

I Love Techno

I Love Techno

Üye
walla bana da vurur işin ucu ama babalar gibi gider 15 ay yaparım askerliğimi ben.
zoruna giden vatandaşlıktan çıkabilir. = P

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Böyle şey Olmaz...Düşünsenize okuyanla okumayan bir olur mu? Ne kadar saçma demi.Ben böyle birşey çıkacağına inanmıyorum..Bekliyoruz bakalım. Üniversite 3.sınıfız be.Askerlik için devam ediyoruz..

FirstClasss

FirstClasss

Üye
aslında yapsınlar bence vatanı seviyoruz diyolar :P:

ArAp-YMN

ArAp-YMN

Üye
Paşa paşa yapcez artık..

leiche

leiche

Emekli Yönetici
okuduk okuduk tam az kaldı bitiyor dedik cıkan yeni zımbırtılara bak ya :@

handsome

handsome

Üye
evt vatan görevi yapılacak ama neden okuyanla okumayan bir olsun sonuçta herkez insan ama arada kültür seviyesi var ilk okul mezunu veya lise mezunu ne farkeder fark olmayacaksa okumanın anlamı ne ki...

FirstClasss

FirstClasss

Üye
evt vatan görevi yapılacak ama neden okuyanla okumayan bir olsun sonuçta herkez insan ama arada kültür seviyesi var ilk okul mezunu veya lise mezunu ne farkeder fark olmayacaksa okumanın anlamı ne ki...

oku ama vatani görevinide eşit yap olamaz mı :naughty:

--------------- Ekleme ---------------

moderatörlüğüm nasıl ama yokmu başka vevap :D

leiche

leiche

Emekli Yönetici
niye bu kadar kızgınsın ki sonuçta vatanın için bu :naughty:

watan için canım feda ama ben boşunamı okudum?
kaldıki ben zaten teğmen olarak kalmak isteyecektim (düşünüyordum)
ama bir ortaokul mezunu ile üni mezunu aynı kefene koyulmamalı

FirstClasss

FirstClasss

Üye
watan için canım feda ama ben boşunamı okudum?
kaldıki ben zaten teğmen olarak kalmak isteyecektim (düşünüyordum)
ama bir ortaokul mezunu ile üni mezunu aynı kefene koyulmamalı

boşuna okumakla ne alakası var neden vatani görevini buna sebep kılıyorsun :naughty:

pskolojik maynağ

pskolojik maynağ

Üye
yapmışken tam yapsınlar üni okumayanlar 18 ay
okumayanlarda 6 ay yapsın :)
zaten üniversite bitiyor masterdı cart curt 26 yaşına geliyorsun
birde askerlik oo 30 yaşında evlenebilir ,sonrada zor toparlanır

leiche

leiche

Emekli Yönetici
tamam sana bir soru?
sen 10 yıldır biryerde calısıyorsun 10 lira alıyorsun
ve işe yeni biri giriyor 15 alıyor
sence hakmı?

pskolojik maynağ

pskolojik maynağ

Üye
emin değilim ama agır basıyor
ablam 4 yıllık pc mühendisliği okudu
istanbul kadirhas
41 milyar para gitti
o kadar okuyor hatta 8 ay 180 milyonla stajer olarak çalışdı
en şimdi 8ay 180 e çalışim sonra mühendisle aynı maaşı alim
çok zor zaten onlar zor iş buluyor

leiche bu benim düşüncem yanlış anlama :oke:

FirstClasss

FirstClasss

Üye
tamam sana bir soru?
sen 10 yıldır biryerde calısıyorsun 10 lira alıyorsun
ve işe yeni biri giriyor 15 alıyor
sence hakmı?

farklı bu bence vatani görev söz konusu olunca şahsen eşitlikten yanayım bunu bir bayan olarak söylemiyorum:naughty:

dreamboys69

dreamboys69

Üye
farklı bu bence vatani görev söz konusu olunca şahsen eşitlikten yanayım bunu bir bayan olarak söylemiyorum:naughty:
vatani görevde bilgisi olan insan mantıklı işler yapar,bilgisiz insan ise dahada batırır.okumuş insan biran önce hayata atılıp vatana faydasını göstermelidir,ama okumamış insan kısa askerlik yapsa ne yazar.bilgisiz,kültürsüz bir insandan emir almayı kim isterki.sonuçta sen bir bayansan bu konuyu tam anlamanı bekliyemem.sonuçta senin gidemiceğin bir yer...;)

_KadirşinaS_

Üye
    Konu Sahibi
vatani görevde bilgisi olan insan mantıklı işler yapar,bilgisiz insan ise dahada batırır.okumuş insan biran önce hayata atılıp vatana faydasını göstermelidir,ama okumamış insan kısa askerlik yapsa ne yazar.bilgisiz,kültürsüz bir insandan emir almayı kim isterki.sonuçta sen bir bayansan bu konuyu tam anlamanı bekliyemem.sonuçta senin gidemiceğin bir yer...;)

Öncelikle dreamboys'a mantıklı yorumu için teşekkür ediyorum. Bu vatan sadece elde silah,1-3,3-5 nöbetle kurtarılmaz veya korunmaz.Birşeyler üretecek, katma değer yaratacak, ülkemizi sanyi,teknoloji ve ticaret alanlarında ileri götürecek taze fikirlere, genç beyinlere ihtiyacımız var.

Eklemek istediğim diğer nokta ise şu.Herkes konuyu, yök başkanı gibi yanlış anlamış. Konun özü şu ki; üniversiteliler artık sadece er olarak 6 ay askerlik yapacaklar. Öyle yedek subaylık falan yok.yani neymiş : ÜNİVERSİTE MEZUNU HERKES==ER OLARAK 6 AY ASKERLİK:oke: