"UEFA'nın kararı TFF’nin kararını etkilemeyecek"


DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
    Konu Sahibi
[h=2]Türkiye Futbol Federasyonu heyeti UEFA Genel Sekreteri Infantino ile görüştü. Infantino, disiplin kurulundan çıkacak sonucun TFF'nin verdiği kararı etkilemeyeceğini, geçmişe dönük uygulama yapılmayacağını ve kararın ertelenmesinin yolunun açık olduğunu bildirildi.[/h]


UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı disiplin kuruluna sevk etmesinin ardından İsviçre'ye giden Futbol Federasyonu heyeti UEFA Genel Sekreteri Infantino ile görüştü.

Futbol federasyonu heyeti UEFA Disiplin Kurulu'na sevkedilen Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın dosyalarıyla ilgili ilk somut adımını attı.

Başkan vekili Servet Yardımcı ve beraberindeki 3 hukukçu İsviçre'de UEFA ile masaya oturdu. Türk heyeti, Nyon'da gerçekleşen görüşmede UEFA Genel Sekreteri Giovanni Infantino ve yetkililerle, sevk raporundan sonra nasıl bir süreç izleneceğini ve ne gibi sonuçlar çıkabileceğini masaya yatırdı.

Genel sekreter Infantino, Türk heyetine, disiplin kurulunun alacağı kararın Türkiye Futbol Federasyonu'nun yerel ligler için verdiği kararı etkilemeyeceğini söyledi. Başka kulüplerin soruşturmya dahil edilmeyeceğini belirten genel sekreter, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a geriye dönük bir yaptırım uygulanmasının yapılmayacağını da iletti. Infantino, kulüplerin talepte bulunması ve disiplin kurulu mahkemesinin de onay vermesi halinde kararın ertelenmesinin yolunun açık olduğunu bildirdi.
Federasyon yetkililerine, yapılacak savunmanın çok önemli olacağı uyarısında bulunan Infantino ayrıca ne karar çıkarsa çıksın tahkim ve CAS yolunun açık olduğunu belirtti.
UEFA genel sekreteri disiplin kurulunun normalde duruşma yapmadan karar aldığını, ama Fenerbahçe ve Beşiktaş ile ilgili dosyanın kapsamlı olması konunun hassasiyeti ve kulüplerin talepleri üzerine duruşmalı mahkeme yapılacağını kaydetti. Infantino, UEFA Disiplin Kurulu'nun adil ve adaletli olacağı garantisini de verdi.

Ntvspor
 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt