Murat Sancak'tan TFF'ye istifa çağrısı

Sponsorlu Bağlantılar

jojo_va

jojo_va

Üye
    Konu Sahibi
Murat Sancak'tan TFF'ye istifa çağrısı
Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor'un eski başkanı Murat Sancak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve tüm kurullarını istifaya çağırdı.

Sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yapan Murat Sancak, şu ifadeleri kullandı;
"Güçlünün TFF'si, emirle karar veren disiplin kurulu, çeteleşmiş MHK, adil karar veremeyecek tahkim, futbolseverler nezdinde yok hükmündesiniz artık. Ben daha önce söylemiştim; seyirci sahaya inmemeli, inerse futbolcu refleks olarak karşılık verir. 4 büyük kulüp için de söylemiştim. Benim görüşüme katılıyorsanız disiplin talimatını değiştirir ondan sonraki olayları o karara göre sonuçlandırırsınız. Önceden olmuş bir disiplin suçu öncekiler gibi karara bağlamak ve müteakip eden salı günü sevk ve ilk perşembe günü karar vermek mecburiyetiniz varken, keyfi olarak 13 gün sonra sevk etmek ve üstelik tedbirsiz olarak karar vermeniz, ne kadar korkak ve eyyamcı olduğunuzu ortaya çıkarmıştır.
Misyonunuzu tamamladınız. Fenerbahçe büyük camiadır, onları da töhmet altında bıraktınız. Bu yanlış karar onları da rahatsız eder. Fenerbahçe ligden çekilmesin ya da kupa maçını oynasın diye şirinlik yapıyorsanız, bunu ne Fenerbahçe camiası yutar ne de futbolseverler.
TFF ve tüm kurullarını istifaya davet ediyorum. Düşün futbol camialarının yakalarından. Bütün futbol takımları yöneticilerine; bu liglerde figüran olmayın, sessiz kalırsanız, siz de figüran olarak kalacaksınız. Bir futbolsever açıklaması."

Kaynak: AA
 

Benzer Konular

Cevap
2
Görüntüleme
365
@Safak
Cevap
0
Görüntüleme
391
@Safak


Üst Alt