Ücretli (Özel) Üyelikle İlgili Çalışmalar

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Ücretli (Özel) Üyelikle İlgili Çalışmalar
Arkadaşlar merhaba

Sitede, özellikle reklamsız gezinmek isteyen üyeler için düşündüğüm ancak bununla birlikte birçok farklı ayrıcalık vermeyi amaçlayan V.I.P Üyelik sistemini yakın zamanda oluşturmayı düşünüyorum.

Bu anlamda, vip üyelerin normal üyelerden farklarını şimdilik şu sekilde değerlendiriyorum.

V.I.P Üyeliğin Sağladığı Avantajlar

Site Genel Davranışı
  • Masaüstü, Mobil Sürüm Temalarda Hiçbir Reklam Gösterilmez
Profil Davranışları
  • Nick değiştirme özelliği ile Kullanıcı Adı Değiştirebilme
  • Profilde özel V.I.P Üye Simgesi
  • Kullanıcı Adı Site İçerisinde Kalın ve Turuncu Renkte farklılık
  • Özel Rütbe Başlığını Düzenleme
  • Sitede Aktif olduğunu gizleyebilme
  • Gizlenmiş Üyeleri Görebilme
Konu /Mesaj Davranışları
  • Kendi Konusunu Oylama
  • Konularını Kimin Oy Verdiğini ve Oyları Görme
  • Flood Denetim Süresi Devre Dışı
  • Kendi Mesajını Silme
  • Kendi Konusunu Silme
  • Dosya Ekleme Yetkisi
  • Kendi Konusunun Etiketlerini Yönetme
  • Kendi Konusunu Kitleme
  • Kendi Konusunun Kilidini Açma
  • Art Arda Atılan Mesajlar Birleştirilmez
Özel Mesaj Davranışları
  • Özel Mesajlarda Kendi Mesajını Düzenleme Süresi Sınırsız (Standart Üyelerde 5 dakika)
  • Özel Mesajlarda Aynı Anda Max. Alıcı Sayısı: 10 (Standart Üyelerde 5)
İmza Davranışları
  • İmzasında Listeleme Yapabilir
  • İmzasında 3 Adete kadar Link Ekleyebilir
  • İmzasında 5 Adete kadar Resim ve/veya Smiley Ekleyebilir (Standart Üyelerde 1 Adet)
  • İmzasında Video Ekleyebilir
  • İmzasına Kod ve Alıntı Ekleyebilir

Eklenmesi Düşünülen Diğer Avantajlar
  • Vip Üyelere Özel Bölümler - Sadece onların girebildiği kategori(ler)
  • Özel Mesaj Kutusu Saklama Limiti 500 (Standart Üyelerde 100)
  • vs vs vs..
vs vs vs.. alanına eklemeyi düşünebileceğimiz mantıklı geliştirmeler ve öneriler bekliyorum @Yönetici ve @Admin arkadaşlar.

Ayrıca;

-Vip Üyelik sistemi hakkında genel düşüncelerinizi (olsun / olmasın seklinde)
-Vip Üyelik 7 Usd/ Yıl şeklinde bir fiyatlama nasıl olur (Ödeme paypal ile olacak şu aşamada)
-Siz vip üye olmak isteseydiniz maxicep.com dan ayrıcalıklı ne görmek isterdiniz?

bu konularda düşüncenizi bekliyorum.

Kolay Gelsin

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bana göre imza davranışları gereksiz, bence vip üyelere eskisi gibi bilmem kaç konu belli bölümlerde açıldığında belli kontör veriyorduk, bunu telefonlarına TL olarak gönderebiliriz. Böylelikle vıp üyelikten elde ettiğimiz geliri, dağıtmış sitedeki aktifleşir arttırmış ve sitenin hitine olumlu etkilerde bulunmuş olabiliriz. Böylece VİP üye alımları daha sık seviye de gerçekleştirilmiş olmaz mı?

Buğra

Buğra

Admin
aklıma geldikçe mesajı editleyip yazacağım bu mesaja madde madde yapmadan direkt yazıyorum :ehe

Özel Mesaj Davranışları

• Özel Mesajlarda Kendi Mesajını Düzenleme Süresi Sınırsız (Standart Üyelerde 5 dakika)
İmza Davranışları
  • İmzasında 5 Adete kadar Resim ve/veya Smiley Ekleyebilir (Standart Üyelerde 1 Adet)

bu ikisi için katılmıyorum sadece bence

özel mesaj şimdi adam basar parayı sonra küfür vs eder belki bir şey yapar özelden sonra düzenler siler vs ? :)

imza da 5 resim çok bence :hmmm

vip üyeler için özel masaüstü ve mobil yeni tema yapılabilir.
şimdi diğer bir çok torrent vs vs başka çeşitli forumlarda vip üye olmanın en önemli avantajı indireceğin dosyayı hızlı bir şekilde indirmek oluyordu insanlar bunun için para veriyor genelde. eğer vip üye olacaksa onlara özel kategori açılacaksa bu kategori doldurulmalı ama elle upload etmek gerekirse de up hızı çok iyi olan birisi olmalı ki düzenli link eklesin o kategoriye :hmmm

birde yıllık 7$ yerine düz 10 yapın neden 7 :ehe
eğer vip üye aktif hale gelirse sitenin sağına soluna vip üyelik ayrıcalıklarından yararlanmak için tıklayınız vs yazacaksınız herhalde değil mi sadece duyuru yapıp bırakmayın :sirit:

abi afedersin bir laf var bilirsin belki akı b... kurtarmıyor diye kurtaracaksa öyle olursa daha iyi olur seri şekilde o kategori doldurulur :eller:

Bana göre imza davranışları gereksiz, bence vip üyelere eskisi gibi bilmem kaç konu belli bölümlerde açıldığında belli kontör veriyorduk, bunu telefonlarına TL olarak gönderebiliriz. Böylelikle vıp üyelikten elde ettiğimiz geliri, dağıtmış sitedeki aktifleşir arttırmış ve sitenin hitine olumlu etkilerde bulunmuş olabiliriz. Böylece VİP üye alımları daha sık seviye de gerçekleştirilmiş olmaz mı?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: asigsasi
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
V.I.P. üyelik avantajları oldukça cezbedici. (Ben şahsen etkilendim :tebessüm:)
7 Dolar da oldukça makul ve iyi bir fiyat, abartmaya gerek yok bence.

Tanınan avantajların kötüye kullanımı ihtimaline gelince;
Burada hem üyenin kendisine hem de yönetici ve adminlere sorumluluklar düşüyor.

Bir defa forum kurallarına aykırı hususlarla ilgili VIP üyenin bir farklılığı olmayacağı için yöneticiler aykırı gördükleri hususlara müdahale edecektir.

Ancak süreli veya süresiz banlama gerektiren hallerde nasıl davranılır, VIP üyeliğin durumu ne olur o elbette üst yönetimin takdiri.

Aklıma eklenebilecek herhangi bir özellik gelmiyor, oldukça avantajlı bir paket olmuş zaten :tebessüm:
VIP üyelere özel bölümler vs eklenince paket "ultra mega paket" gibi bir şey oluyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Başlarda mutlaka bunu sorun edecek olanlar çıkacaktır. O yüzden vip üyelik sistemi uygulamaya konulurken üyelere çok iyi açıklama hazırlanmalı.

Vip üyelerin ayrıcalıkları para ödemeyi cazip hale getirmeli. Bu yüzden görsel ayrııcalıklardan ziyade bazı öncelikler tanınmalı. Biz de forum sitesi olduğumuza göre eklenti veya linklerin kullanımı vip üyeler için farklı olmalı. Mesela bir üye herhangi bir dosya indirdikten sonra bir sonraki dosyayı indirmek için belli bir süre beklemeli fakat bu bekleme vip üyelik için geçerli olmamalı. Aynı şekilde bu bekletme bütün link kullanımları için yapılabilir.

Ayrıca illegal paylaşımları yasaklıyoruz. Fakat sadece vip üyelerin görebileceği şekilde film, oyun, crackli full sürümü uygulama ve müziklerin paylaşıldığı bir kategori de oluşturabilir.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
asigsasi

asigsasi

Üye
Güzel bir sistem inşallah hayata geçtiği zaman tutar
imza olayı çok abartılmış bence
link eklenti indirme diğer indirme için bekleme adil olmaz
şu an için bu kıstaslar yeterli eksik veya fazla kullanıcı olduğu zaman belli olacaktır

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
İllegal paylaşımları özel bir alanda başlatmamak için bir neden yok.
mp3, tam sürüm pc yazılım veya cep telefonu videoları ile pc filmleri linkler seklinde dahi olabilir. Sonuçta aile içi sohbet gibi birşey , halka açık değil.

İmza olayına gelirsek, normal üyelerin imzalarına link eklemelerine izin vermeyeceğiz ancak vip üyeler 3 linke kadar link ekleyebilir. Resim olayında ise sınır 5, bu fazla geldi size biliyorum ama bu limit smileyi de içeriyor. Yani arkadaş imzasına 4-5 smiley ekleyebilir. Normalde tek smiley (resim) ekleme şansı var. Smileyi resim olarak düşünün.

Arkadaşlar genel anlamda üyelerden birtakım bizi de rahatsız edebilecek seyleri kısmamız lazım ki vip üyelik cazip olsun açıkcası. O anlamda imzasına link eklemek isteyen, güzel süslü bir rütbe isteyen, dosya eklemek isteyen, reklamsız siteyi gezmek isteyen tabiki 7 dolar verip bence sitede aktif olabilir ve hatta daha da fazla olur. Zaten ortalama aktif bir üyeden ortalama yılda 7 dolar kazanırız kazanmayız en fazla yılda ben kabada öyle düşünüyorum yani sistem kardan ziyade insanlara reklam göstermeden site sunabilmekte. Bunu peşinen ödemiş gibi birşey oluyor üye.

• Beğen
Tepkiler: Dogus Pertez
SHS

SHS

Üye
Vip üyelerde kurallara tabii olmalı ve şartları kabul etmemeliler. Kurallara uymayanlar üye oldukları süreye göre hesaplanarak paraları iade edilip banlanabilir yada direktte banlanabilir, bunlar sözleşme gibi bişeyle belirtilebilir.

• Beğen
Tepkiler: Halit O. ve Dogus Pertez
anılbaran

anılbaran

Üye
kısa zamanlı olarak denenebilir diye düşünüyorum . Ama böyle bir şeye çok talep olur mu bilemicem. Ben pek olacağını zannetmiyoruma ama ücret uygun olursa belki biraz talep olabilir.

asigsasi

asigsasi

Üye
7 az gibi geldi senelik 10 olabilir

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Önce bir duyururuz 7 dolardan, eğer yeterli talep olmazsa yılbaşı ve her ayın ilk günü örneğin 5 dolar yaparız bir fırsat olur alacak olan o zaman alır.

Ancak farklı fikirler lazım hem teknik anlamda eklenecek hem de mevcut ayarlanacak. Yani örneğin pm kotası sınırı koyacağız şu an öyle bir sınır olmasa da ve normal üyelere bunu 50 yapacağız ücretlilere 250 yapacağız mesela. Başka neler yapabiliriz bunları tartışmamız lazım @Yönetici ler olarak ancak yeterli fikir göremedim bu konuda. Bence 17 TL gibi rakam çok makul veya hiç bu işe girmeyeceğiz üyelere de mobilde ve desktop da reklam açacağız zaten aktif bir üye bir yılda her halukarda 17 tl kazandıracak başka yolumuz yok geminin ilerlemesi için :)

• Beğen
asigsasi

asigsasi

Üye
bu durumda yöneticiler de normal üye vasfın da mı değerlendirilecek @Ozan

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Vipler icin normal uyeliklerin sinirlandirilmasi hos karsilanmaz

• Beğen
Halit O.

Halit O.

Emekli Yönetici
ilk etapta biraz daha uygun olsa talep yine fazla olur gibime geliyo ki reklam konusuba gelince bircok kisi bende dahil reklam engelleyen programlar kullaniyo bunun yerine daha orijinal fikirler bulunmali

asigsasi

asigsasi

Üye
- Kullanıcı Adınızı (Nickinizi) 30 Günde Bir
Değiştirebilme
- Kendi Üye Rütbenizi değiştirebilme
- Renkli Nick (Özel Rütbe)
- Kendi Konularını ve Mesajlarını Silebilme
- Vip Paylaşımların Olduğu Özel Bölümü Görme - Kendi Konularını Etiketleme ve Kendi Etiketlerini
Silebilme
- Kendini Görünmez Yapabilme ve Görünmez
Üyeleri Görebilme - Çevrimiçi Listesini Görebilme
- Üyelerin Nerede Olduklarını Detaylı Bir Şekilde
Görebilme
- Negatif Rep Puanı Verebilme
- Hareketli Avatar Kullanabilme
-Mp3 paylaşımı
- full program paylaşma indirme vip bölümünde olmak üzere

şimdilik aklıma gelenler bunlar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
İlk VIP üyeliği ben alıcam.

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
ilk etapta biraz daha uygun olsa talep yine fazla olur gibime geliyo ki reklam konusuba gelince bircok kisi bende dahil reklam engelleyen programlar kullaniyo bunun yerine daha orijinal fikirler bulunmali
Zamanla engellenemeyen reklam modelleri olacak ve onlara geçecegiz. Örneğin ilk mesaj ile ikinci mesaj arasındaki site içerikleri arasında reklam içeren doğal reklamlar gibi. Zaten sektör, doğal reklamlara doğru kayıyor artık banner vs bitecek.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Her ayın üyesine 3 ay boyunca VIP üyelik gönderip, bunu istediği zaman aktifleştirme tercihini onlara bırakıp böylelikle ilgiyi arttırabiliriz.