Üç BoyutLu FiLmLere Geçiyoruz..!!


Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Vizyona girecek olan yeni filmler yüksek çözünürlüklü tam HD kalitesinde 3D sinema keyfini sunacak. Türkiye'deki salonlar da bu yeni teknolojiye hazırlanıyor.
Üstün görüntü kalitesiyle 3D (üç boyutlu) sinema deneyimine "gerçekçilik" kazandıran REAL D sistemi gnctrkcll’in katkılarıyla Türkiye'ye geldi. Cinebonus sinemalarındaki REAL D sinema gösterimlerinde sinema severler bir ilki yaşarken, gnctrkcll üyeleri de çeşitli avantajlardan yararlanacak.

REAL D 3D sistemiyle 18 Temmuz'da gösterime girecek "Dünyanın Merkezine Yolculuk", bu tekniğe uygun üretilen ve animasyon olmayan ilk film olma özelliğini taşıyor. Konusunu Jules Verne'in ünlü romanından alan filmin başrollerinde Brendan Fraser, Josh Hutcherson ve Anita Briem yer alıyor.REAL D 3D gözlükleri
Ekrandaki sağ ve sol görüntülerin beyinde birleşmesi ve derinlik algısının gerçekleşmesini sağlayan özel REAL D 3D gözlükleriyle izlenebilen film gözlüksüz izlendiğinde ise yukarıda solda yer alan bulanık görüntüyle karşılaşıyorsunuz. Öte yandan sinemada özel olarak verilen bu gözlükler, film dışındaki gündelik kullanımlara da uygun değil.

3 boyutlu görüntü nasıl oluşuyor?
3D filmlerini iki ayrı film gibi düşündüğümüzde, kameralar bir film karesini çekmek yerine biri sol gözünüz biri sağ gözünüz için iki film karesini yakalıyor. REAL D teknolojisi ise, bir dijital sinema projektöründen yansıyan görüntülerin iki akışını sunuyor. REAL D filmler, sağ gözünüzün sol gözle görmesini ve tersini engelleyen polarize filtreli özel bir gözlük takarak izlenebiliyor. 3D algısı ise beyninizin daha sonra iki görüntüyü kesintisiz birleştirmesi ile oluşuyor.
Normalde filmlerde 44 kare geçişi varken dijital olarak hazırlanan ve REAL D destekleyen filmlerde bu rakam saniyede 144 kareye çıkıyor. Böylelikle çok daha üst düzeyde görüntü kalitesi de elde edilebiliyor.

Yakın gelecekte çok 3D film olacak mı?
Önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya verilmesi planlanan otuzun üstünde film bu teknolojiyi kullanacak. Aralarında Jim Cameron, Steven Spielberg, Peter Jackson, Robert Zemeckis, ve Tim Burton gibi önemli film yapımcılarının yer aldığı isimler 3D filmler yapmaya başladılar bile.

REAL D 3D gösterimlerinin yapılacağı salonlar:
Cinebonus Kanyon, Levent / 0 212 353 08 53
Cinebonus Nautilus, Kadıköy / 0216 339 85 85
Cinebonus Capacity, Bakırköy/ 0212 559 49 49
Cinebonus Gmall, Maçka / 0212 232 44 40
Cinebonus Meydan, Ümraniye/ 0216 466 58 00
Cinebonus Panora,Ankara / 0312 491 64 65
Cinebonus Kipa Balcova,Izmır / 0232 278 87 87
Cinebonus Migros,Antalya / 0242 230 14 14
Cinebonus M1 merkez,Adana / 0322 271 02 62
Cinebonus Forum,Mersin / 0324 331 51 51
 
  • Beğen
Tepkiler: Lina_TR

researcher

Üye
3D film vardi zaten... IMAX te oynar hep... ???
 

researcher

Üye
Ben ilk defa sanirim 2000 senesinde gitmistim IMAX e....

Bunun adi REAL 3D .... sanirim biraz gelistirmisler falan...
 
KptSyrDft

KptSyrDft

Üye
eline sağlık faydalı oldu
 
Marchegiani

Marchegiani

Üye
Başını döndürüyor bu 3 boyutlu filmler insanların.
 

cihatoksuz

Üye
ımax ve real d asla kıyaslanamaz... Real d % 100 3 boyutlu muhteşem bişi ımax ise görüntüye derinlik katıyo... Isteyen varsa elimde 2 adet real d gözlük mevcut satılık
 
Lina_TR

Lina_TR

Üye
Erzincan' a kim bilir ne zaman gelir :ehe
 
jackalx_06

jackalx_06

Üye
bu olay 2000 yılından buyana var zaten türkiyede.
 
Marchegiani

Marchegiani

Üye
5 boyutlu oldu be.
 

abd01

Üye
fiyatı nedir 3d gözlüğün
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Sinemaya girişte ücretsiz veriyorlar.
Çıkışta da alıyorlar. :)

Bilet fiyatında farklılık oluyor ama değer.. :oke:
 

achilleus16

Üye
ben çaldım bi tane yıh yıh:)

--------------- Ekleme ---------------

real d 3d ile eski mavi kırmızı gözlükler çok farklı...REal d 3d yi denemenizi tavsiye edrim
 

furkangürkan

Üye
bakalım
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt