Ubuntu 14.10 Son Beta Sürümü Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ubuntu 14.10 Son Beta Sürümü Yayınlandı
Açık kaynak kodlu işletim sistemi olan Linux, kullanıcıların oldukça beğenisini kazanmış durumda. Birçok dağıtım sürümü olan Linux, kolay kurulum ve kullanımı ile tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır.

Bu dağıtımların başında gelen Ubuntu dağıtımı final sürümü öncesi son düzeltmelerin yapıldığı 14.10 beta’yı yayınladı. “Utopic Unicorn” adını taşıyan sürüm aslında final sürümü niteliğinde olduğunu belirten Ubuntu ekibi, hız ve performans konusunda ciddi düzeltmelerin olduğunu belirtmiş. Yaklaşık altı ay ara ile yayınlanan sürümlerde oluşan hataların düzeltilerek yeni sürümler yayınlamakta. Ekip, Intel Broadwell, NVIDIA ve AMD grafik kartı ile birlikte Intel’in yaklaşan Cherryview chipseti desteğinide eklenmiş gözüküyor.

İşletim sisteminin daha hızlı uyku modundan uyanması ve varsayılan uygulamalar olan Firefox, Thunderbird, LibreOffice dahil olmak üzere yeni sürümlerini içeriyor. Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu GNOME, Xubuntu, dağıtımlarıda güncelleme aldığını belirtelim. Final sürümü ise 23 Ekim tarihinde sunulacağı gelen haberler arasında. Sizler de final beta sürümünü indirmek ve denemek istiyorsanız linke indirme sürümlerine ulaşabilirsiniz.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Finali bekliyorum :) gelsede güncellesem :)

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bu sürümde driver sorunu kalmadığı konuşuluyor ama deneyeceğim hafta sonu live olarak final sürümde incelediğim kadarıyla çok fazla değişik gelmeyecek ;)

• Beğen
Tepkiler: Metalci Melek
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
bu biraz sıkıntılıymış heralde final ne zaman çıkar :hmmm

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Final yayınlandı

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
deneyelim bakalım linux kullanalım biraz :)

• Beğen
Tepkiler: Nextman

Üst Alt