Pardus 19.4 sürümü yayınlandı


gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Milli işletim sistemi olarak geliştirilen Pardus için 19.4 sürümü duyuruldu. Planlanan güncelleme takviminde geliştirmelerine devam edilen Linux dağıtımı, kullanılan paket ve uygulamalarda güncelleme yaptı.

Bununla birlikte Linux çekirdeğinde de güncelleme yapıldı. Bir önceki sürüm 19.3’te çekirdek 4.19.0-9’du. Bu sürümde çekirdek 4.19.0-12 oldu. Ayrıca Pardus Mağaza’ya yeni uygulamalar de eklendi.

Güncellemenin başlıca değişikliklerinde Pardus USB Biçimlendirici uygulamasının geldiği belirtiliyor. Öte yandan Java sürümlerinin kurulmasını ve kurulmasını sağlayan Pardus Java Kurucu uygulamasının mağazaya eklendiği belirtildi.

Pardus 19.4 sürümü yeniliklerinde canlı deneme sistemler için kurucu uygulamanın geliştirildiği de belirtildi. Ayrıca bazı kullanıcıların önyükleyici grub’da yaşadığı sorunların giderildiği aktarıldı. Bu sürümde de Pardus Mağaza üzerinde iyileştirmeler yapıldı.

Xfce ve GNOME arayüzlerinde de iyileştirmeyle birlikte, 100’den fazla paket ve yama güncelleme aldı. Yine depoda bulunan 2 binden fazla paket güncellendi.

Pardus ile ön tanımlı tarayıcı olarak gelen Firefox 78.4 ve e-posta uygulaması Thunderbird 78.4 sürümüne güncellendi.

Pardus 19.4 sürümünü indirmek için tıklayabilirsiniz. Halihazırda Pardus 19.0, 19.1, 19.2 ve 19.3 sürümü kullanan kullanıcılar sudo apt update && sudo apt full-upgrade -yq komutu ile sürümlerini yükseltebilir.
 
  • Beğen
Tepkiler: RooD ve Eren Değerli


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt