Type-C kulaklık ve dizüstü bilgisayar

Sponsorlu Bağlantılar

EnesYld61

Üye
    Konu Sahibi
Type-C kulaklık ve dizüstü bilgisayar
Merhaba type-c bir kulaklık almayı düşünüyorum fakat bilgisayardaki type-c girişine takınca bilgisayarda da çalışacak mı emin değilim internette de baktım bir şey bulamadım denemiş olan biri var mı veya bilen birisi yardım edebilecek?
bilgisayardaki type-c slotuna bağlayıp çalıştırmak istiyorum

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Malesef denemeden bilemezsiniz.

Type-C bağlantısı kulaklık için geliştirilmiş bir bağlantı değildi. Bu yüzden kendine has bir kulaklık standartı da yoktu. Hal böyle olunca da her türlü telefonlar, adaptörler ve kulaklıklar piyasaya çıktı ve çoğu bir-biriyle uyumlu olmadı. Şu an bile aldığınız "3.5MM to TYPE-C" çeviriciler her telefonda ve bilgisayarda çalışmıyor.

Analog bir TYPE-C kulaklık (içinde bir kaç rezistör ve kablolar olan) 3.5mm jack bağlantısı olan bir bilgisayarda KESİNLİKLE çalışmaz. Digital bir TYPE-C kulaklık (içinde kontrolcü olanlar) bilgisayarda çalışa da bilir çalışmaya da.

• Beğen
Tepkiler: EnesYld61

EnesYld61

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim sipariş verdim bakalım umarım çalışır

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
murmur98

murmur98

Üye
Merhaba type-c bir kulaklık almayı düşünüyorum fakat bilgisayardaki type-c girişine takınca bilgisayarda da çalışacak mı emin değilim internette de baktım bir şey bulamadım denemiş olan biri var mı veya bilen birisi yardım edebilecek?
bilgisayardaki type-c slotuna bağlayıp çalıştırmak istiyorum

Denemek lazım hocam denemeden bilemezsin bence de.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve EnesYld61

Üst Alt