Twitter Neden Açılmıyor? Twitter'a ne Oldu?

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi


Gün içinde başlayarak binlerce kullanıcının etkilendiği Twitter'a erişim sorunu tüm dünyadaki milyonlarca kullanıcıyı, Facebook, Twitter, WhatsApp gibi farklı sosyal medya ağları üzerinde etkiledi. Peki bu soruna ne sebep oldu? Twitter'a neden girilmiyor? Twitter'a Erişim engeli mi var? Twitter çöktü mü?

http://www.maxicep.com/sahte-twitter-gerceginden-daha-degerli
Sahte Twitter, Gerçeğinden Daha Değerli
Aslında bu soruların kesin bir cevabı malesef şimdilik yok. Fakat Twitter veya diğer sosyal ağlar için şimdiye kadar açıklanan erişim engeli kararı yok. Öte yandan farklı kaynaklardan alınan bilgilere göre tüm dünyadaki internet erişimini engelleyen bu sorunun bir DDoS saldırısı sonucu oluştuğu ortaya çıktı.

Ülkemizde ve tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından her gün sıklıkla kullanılan popüler sosyal paylaşım ağı Twitter'a DNS hizmeti veren DYN adlı firmanın saldırıya uğraması sonucu bağlantı sorunu, yavaşlama ve giriş yapamama gibi sorunlar oluştu. İlgili DDoS saldırısı ile Twitter'ın yanısıra Reddit, Pinterest, WhatsApp, SoundCloud ve Spotify gibi servis ve uygulamalara da giriş sorunu yaşanıyor.

DDoS (Distributed Denial of Service attack) saldırısı, çoklu sistemlerle hedef sistem ya da kaynağın bant genişliğinin yoğun giriş yapılarak istila edilmesine verilen addır. Hackerlar için dünyadaki tüm bilgisayarlar DDoS saldırısında kullanmak için bir araç olarak ele geçirilebilir. Bunun için basit bir kötü amaçlı yazılımla, istenildiğinde DDoS saldırısında kullanılmak üzere bilgisayarınız uyuyan bir hücreye dönüştürülebilir.
Twitter Neden Açılmıyor? Twitter'a ne Oldu?
 
Efe Yakup Karahanlı

Efe Yakup Karahanlı

Moderator

Kuş öldü beybi :D
 
  • Beğen
Tepkiler: Buğra
furyzer0

furyzer0

Üye
Ben hiç etkilenmedim nedense. Ancak siteden girmedim uygulama kullandım fark eder mi acaba?

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]
 
  • Beğen
Tepkiler: Buğra

Cadillac34

Üye
WhatsApp, İnstagram ve diğer uygulamalarda çok yavaş. Twitter'a bilgisayardan giriyorum.
 
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Ben hiç etkilenmedim nedense. Ancak siteden girmedim uygulama kullandım fark eder mi acaba?

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]
siteden fark vardı ben uygulama denemediğim için bilemiyorum
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt