'Tuvalet' pahalıya patladı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samet.25

    Konu Sahibi
NİĞDE'nin Ulukışla İlçesi'ne bağlı Çiftehan Beldesi'ndeki istasyonda tuvalete giden makinistlerin frenini çekmeyi unuttuğu tek vagonlu lokomotif, hafif eğimli hatta kendiliğinden hareket etti. Hız kazanan ve Adana yönünde yaklaşık 40 kilometre kontrolsüz şekilde yol alan lokomotif, Belemedik İstasyonu'nu yakınında makas değiştirilip boş hatta yönlendirilip devrildi.

Olay, 4 Nisan'da meydana geldi. İddiaya göre, Niğde'nin Ulukışla İlçesi'ne bağlı Çiftehan Beldesi istasyonunda duran tek vagonlu lokomotifin makinistleri İ.D. ile H.Y., tuvalete gitmek için indi. Makinistler lokomotifi terk ederken iddiaya göre el frenini çekmeyi unuttu. Tren hattındaki eğim nedeniyle kendiliğinden hareket eden ve yokuş aşağı hızlanan lokomotif ve takılı tek vagon, kontrolsüz şekilde yol almaya başladı.

140 KİLOMETRE HIZA ULAŞTI,

Makinistler ve istasyon görevlilerinin durumu yetkililere bildirmeleri üzerine bu hattaki tüm hemzemin geçitler araç ve yaya geçişine kapatıldı, polis ve jandarma da tren raylarının çevresinde güvenlik önlemi aldı. Hat üzerindeki tüm istasyonlarda alarm verildi.

Adana'dan Niğde yönüne giden Çukurova Ekspresi de yolcularıyla birlikte Hacıkırı İstasyonu'nda güvenli hatta çekilip bekletildi. 140 kilometre hıza ulaşan lokomotif Pozantı İlçesi'ni geçip, Belemedik Mevkii'ne kadar yaklaşık 40 kilometre kontrolsüz bir şekilde gitti. Hacıkırı İstasyonu'na 25 kilometre kala Belemedik İstasyonu'nda lokomotifin raydan çıkarılması için hazırlık yapıldı.

Belemedik İstasyonu’na ulaşan lokomotif ve vagon, makas değiştirilerek kullanılmayan boş hatta yönlendirildi. Lokomotif ve vagon, istasyonda trenlerin bekletilmesinde kullanılan ve devamı olmayan bu hattan hızla boş araziye girdi ve devrildi.

Olayla ilgili makinistler açığa alınarak soruşturma başlatıldı.
 
hikmet366

hikmet366

Üye
:ehe :tşk:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt