Türkiye teknolojide dünya 52ncisi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Dünya ekonomik forumunun 104 aday ülke arasından hazırladığı raporda Türkiye Dünya 52.si olurken Singapur ABD'nin elinden 1. liği kaptı ABD 5. sıraya kadar geriledi.
2. izlanda, 3. Finlandiya olurken AB ye yeni giriş yapmış olan Kıbrıs Rum Kesimi 37. sırada bulunuyor . Japonya ise 8. sıraya yükseldi.
 


PontiSS

Üye
ya adam hasta oluyo doktora gitmiyo. cebinde pahalı sigara, son model! nokia cep telefonu taşıyo ne işe yaradığını bilmeden. türkiye için 52. sıra çok iyi yani teknoloji kullanımı için. birleşmiş milletlerin human development index diye bi sıralaması var devamlı güncel. saglık,eğitim,teknoloji,ort. yaşam süresi vs vs bi ton değişkene göre hesaplanıyo. türkiye hiç bi zaman 80 in altına düşemedi bu sıralamada. ve bizden daha üst sıralarda yer alan birsürü az gelişmiş adını duyunca küçümsediğimiz ülke var.
eğitim , kollektif kültür , toplum zekası vs işi bunlar. cehalet dizboyu bizde vesselam
atını kurtaran kovboy memleketi burası. neyse biz devam edelim kendi olayımıza :oke:
 

Layblood

Üye
Japonyanin 8. olmasi ilginc.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt