Türkiye :2 - Romanya :0

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Atakan

Atakan

Üye
    Konu Sahibi
Türkiye :2 - Romanya :0
Oyun kötü, skor iyi..

Euro 2012 Elemeleri öncesinde son hazırlık maçında Romanya ile karşılaşan A Milli Takımımız, tat vermedi.. Hiddink yönetiminde ilk kez boy gösteren milliler, savunmada dağınık, hücumda aksak bir görüntü sergilemesine rağmen, Emre'nin penaltısı ve Arda'nın şık golüyle rakibini 45 yıl sonra yendi: 2-0​

A Milli Futbol Takımı'nın Romanya ile yaptığı özel maçta Guus Hiddink, ay-yıldızlı ekibin başında ilk kez sahaya çıktı.​

Hollandalı teknik adam, milli takımın Mayıs ayında ABD'de oynadığı üç özel maçta teknik sorumlu olarak görev yapmasına rağmen, sözleşmesi resmen yürürlüğe girmediği için maçları tribünden izlemiş, saha kenarında yardımcısı Oğuz Çetin görev yapmıştı.​

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Hiddink, bu akşamki Romanya maçıyla birlikte ay-yıldızlı ekibi ilk kez saha kenarından yönetti.
Milli takımın başında sahaya çıkan 43'üncü teknik adam olan Hiddink ayrıca, ay-yıldızlı ekipte görev yapan ilk Hollandalı ve 18'inci yabancı teknik adam unvanlarını aldı.​

-ROMANYA İLE 23'ÜNCÜ RANDEVU-
2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu'nda Eylül ayında Kazakistan ve Belçika ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, bu maçlara hazırlık amacıyla Romanya ile 23'üncü randevuya çıktı.
Türk Milli Futbol Takımının 87 yıllık tarihindeki ilk maçını yaptığı Romanya en çok karşılaştığı rakibi oldu.​

-KADIKÖY'DE 8'İNCİ KEZ SAHAYA ÇIKTI-
A Milli Futbol Takımı, Romanya maçını oynadığı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 8'inci sınavını verdi.​

Milliler, 10 Eylül 2008 tarihinde 2010 Dünya Kupası Avrupa elemeleri grup maçında Belçika ile 1-1 berabere kaldığı maçın ardından yaklaşık 2 yıl sonra Kadıköy'de sporseverlerin karşısına çıktı.​

-TRİBÜNLER BOŞ KALDI-
Türkiye ile Romanya arasında yapılan özel maça sporseverler ilgi göstermedi.​

Ramazan ayının ilk gününe rastlayan milli maçta Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda büyük boşluklar göze çarptı, tribünlerde 5-6 bin civarında sporsever yer aldı. Sporseverlerin büyük çoğunluğu, iftar saatinin ardından tribünleri doldurdu.
Bu arada, karşılaşmayı Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster de izledi.​

::VE MAÇ::​

TÜRKİYE: 2 - ROMANYA: 0​

Stat: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu​

Hakemler: Milorad Maziç, Igor Radojcic, Nikola Tomicic (Sırbistan)​

Türkiye: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Servet, Hakan Balta, İsmail, Hamit, Aurelio, Nuri, Arda, Emre Belözoğlu, Mevlüt​

Romanya: Lobont, Mircea, Tamas, Chivu, Rat, Cocis, Radoi, Florescu, Deac, Blasco, Niculae​

::MAÇIN ÖZETİ::
Eylül ayında başlayacak 2012 Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçları öncesinde son hazırlık maçında Romanya ile karşılaşan Türkiye, ilk 20 dakikada rakip kalede etkili olamadı. Maçta ilk önemli gol pozisyonuna 22'nci dakikada Mevlüt ile giren A Milli Takım, bu dakikadan sonra daha etkili olmasına karşın rakip kalede aradığı golü bulamadı ve ilk yarıyı 0-0 berabere tamamladı.​

Konuk ekip Romanya ise ilk dakikalarda kalesinde rakibine önemli bir pozisyon vermezken ilk önemli gol pozisyonunu 15'inci dakikada korner atışı sonrası yakaladı, ancak kale çizgisindeki Gökhan Gönül'ü geçemedi. İlk yarıda başka önemli gol pozisyonu üretemeyen Romanya, son dakikalarda Türkiye'nin baskısına karşın kalesinde gole izin vermedi ve devreyi 0-0 berabere bitirdi.​

::MAÇTAN DAKİKALAR::
15'inci dakikada Deac'ın sağdan kullandığı korner atışında ceza alanı içinde altı pasta boş kalan Niculae'nın kafa vuruşunda, kale çizgisi üzerindeki Gökhan Gönül kafayla topu çıkararak, önemli bir gol pozisyonunu önledi.​

22'nci dakikada Gökhan Gönül'ün sağdan ortasında ceza alanı içinde topa iyi yükselen Mevlüt'ün kafa vuruşunda, top direğin yanından auta gitti.​

28'inci dakikada Deac'ın sağdan ceza alanına ortasında arka direkte Gökhan Gönül'ün ters vuruşunda, top direğin üstünden kornere çıktı.​

33'üncü dakikada Arda'nın soldan ceza alanına gönderdiği topu kaleci Lobont, Hamit'ten önce yumruklayarak uzaklaştırdı.​

36'ncı dakikada sağ kanatta Rat'dan topu kapan Gökhan Gönül'ün yerden ceza alanına gönderdiği topa Mevlüt'ün vuruşunda, meşin yuvarlak üstten auta çıktı.​

Karşılaşmanın ilk yarısında başka önemli gol pozisyonu olmadı ve ilk yarı 0-0 golsüz berabere tamamlandı.​

tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
Ardanın Golü Muhteşemdi Ama Milli takımın bugünkü oyununu Beğenmedim onuda sıcaga Bağlıyorum

Atakan

Atakan

Üye
    Konu Sahibi
Bence de Sakarya Fırat çok güzeldi :)

Emre-45

Emre-45

Üye
Başlıkta niye 2-1 yazıyor anlamadım :aha:

haltie

haltie

Üye
Çok kötü, zevksiz bir maçtı.Skor yanıltıcı.penaltı şaka gibi.Maçta sadece Ardanın golü ve direkten dönen topu zevk kattı maça.Oyunda da en fazla sorumluluğu alan oyucuydu.Umarım eleme maçlarında oyunumuz düzelir..

zibidi39

zibidi39

Üye
rezıl rusva bı mac tı

Samsun55''

Samsun55''

Üye
Bu Oyun Beni Gelecek Açısından Düşündürüyor :hmmm

'Maxi Genç

'Maxi Genç

Üye
demekki neymişşşş ??
sorun teknik direktör değilmişşş.

daha erken ama ben bu takımdan ümitli değilim.
ibo toraman gibi adam varken servet-zan gibi adamlar oynuyorsa;
anıl köybaşı denen adam bjkde maç boyunca tek olumlu hareketi olmadığı halde bu takımda kendine yer buluyorsa;
sabri denen adam futbolcu olması büyük mucize iken milli takım kadrosuna alınıyorsa;

biz futboldan anlamıyoruz.

'Davut

'Davut

Üye
Maçı son bir kaç dksını izleyebildim... Biz kötüydük karşı takım neydi iyimiydi...

Onur Saka

Onur Saka

Üye
yendik ama ben oynadıgımız oyuunu futbolu hiç beyenmedim :s

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...