Faturasız / Faturalı Turkcell den internet paylaşımı hotspot açıklaması

Sponsorlu Bağlantılar

yeumyang

yeumyang

Moderator
    Konu Sahibi
Turkcell den internet paylaşımı hotspot açıklaması
Turkcell den gelen tepkiler üzerine yeni açıklama geldi açıklama şu şekilde
Turkcell olarak öncelikli amacımız müşterilerimizin değişen kullanım alışkanlıkları ile aynı doğrultuda gelişen yeni taleplerine uygun çözümler üretebilmek. Son dönemde müşterilerimizin yoğun şekilde, “Kişisel Erişim Noktası/Hotspot” özelliğini kullanırken, yetkisiz internet paylaşımı sonucu istenmeyen güvenlik sorunları yaşanmasını engelleyen bir seçenek talep etmeleri üzerine, 15 Ocak’tan itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz. Bu amaçla mobil uygulama ve web sitelerine yapılan üye girişlerini sadece telefon numarası kullanarak daha hızlı ve güvenli hale getiren ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden “Kişisel Erişim Noktası/Hotspot” yapma özelliği sayesinde, müşterilerimiz güvenli bir şekilde kişisel internetlerini paylaşmaya devam edebilecekler. Bunun için müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak. Bu şekilde giriş yapacak müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir cihaz sınırı olmadan güvenli bir şekilde paylaşabilecekler.
Hotspot’la farklı cihazlarla yaptıkları internet paylaşımı sonucu tarifelerindeki internetin tüketimini takip ve kontrol edemeyen, bunun sonucu olarak beklemedikleri fatura bedelleriyle karşılaşan müşterilerimiz de bulunuyor. Bu müşterilerimizin sorununu gidermek amacıyla ‘Hızlı Giriş’ üzerinden giriş yapılmadan başka cihazlarla internet paylaşımı yapıldığında dünyadaki çeşitli internet paylaşım modellerindeki örneklerde görüldüğü gibi, aylık 9 TL’ye mevcut tarifesindeki internetine ek olarak 2 GB’lık paylaşımlı internet paketi devreye girecek. Bu 2 GB’lık ek paketin kullanım durumu Hesabım uygulaması üzerinden takip edilebilecek. Ayrıca bu müşterilerimiz, 30 günlük süre içerisinde 2 GB’lık paylaşım internetleri sona erdikten sonra ek ücret ödemeden tarifelerindeki interneti paylaşmaya devam edebilecekler.
15 Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere hayatımıza girecek bu yenilikler sayesinde müşterilerimizin kişisel internetlerini paylaşırken ortaya çıkabilecek olası güvenlik risklerine karşı korunması ve mobil internet paylaşımlarını daha detaylı şekilde takip edebilmelerinin sağlanması amaçlanıyor.
Hotspot konusu da dahil olmak üzere müşterilerimizden gelebilecek her konudaki yeni öneri ve talepleri her zaman dikkate alarak, onların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdüreceğiz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
 
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: derya1978


derya1978

Üye
Maalesef internet paylaşımı hotspot ücretli oluyor az önce m temsilcisi ile görüştüm 15 ocaktan itibaren geçerli olacak 15.01.2019 itibariyle telefonundan internet paylaşımı yapan müşterilerimizden ücret alınmaya başlanacaktır.Hem faturalı, hem faturasız bireysel vekurumsal müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabileceği 2 GB internet paketi tanımlanacaktır.


hocam sadece türkcell demi hepsinde mi olacak bu amaç ceptekli interneti bilgisayarda kullandırmamak değilmi
 
blastx

blastx

Üye
Bu eksikti zaten..... Yakında sınırsız hotspotlu paket çıkar, bedava kullandığımız şeye dünya para oderiz.sacmaliktan öte bir sey !milletin parasıni nasıl calsak diyorlar resmen
 
  • Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993
van_helsing7677

van_helsing7677

Üye
Arkadaslar Vodafone dan aciklama geldi böyle bir şey bizde söz konusu değil dediler. O zaman Vodafone a gecme vakti gelmiş demektir
 
earlyhcore

earlyhcore

Üye
konturlu hatlardada olcakmi bende konusma yada internet paketim yok salla kazandan falan 1 gb hediye falan gelio bu 1 gb ti hotspot paylasimi yapsam 9 tl mi alacaklar tl em denmi dusucek 9tl acaba ?
 
R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
Ben paketimdeki internetin parasını da vergisini de ödüyorum faturamda,hotspot veya mobil ağ olarak kullanmamı hangi had ve sıfatla sınırlandırabiliyor,o zaman sadece mobil internete açık olacak internetin fiyatını düşür...
 
  • Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993
R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
Hotspotu sen değil telefon üreticileri yaptı kendine kazanç senin operatörünün kullanıcılarına da kazık arama...
 
yeumyang

yeumyang

Moderator
    Konu Sahibi
konturlu hatlardada olcakmi bende konusma yada internet paketim yok salla kazandan falan 1 gb hediye falan gelio bu 1 gb ti hotspot paylasimi yapsam 9 tl mi alacaklar tl em denmi dusucek 9tl acaba ?
Konuyu guncelledim okuyun anlamadığıniz bir yer olursa sorabilirsiniz
 
R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
Ben de cevabımı güncelleyeyim,hızlı giriş üzerinden kendi numaramla bağlanıp ücretsiz ve kendi kotamla doyasıya sörf yapmama engel olmayacakmış,o zaman sıkıntı tinne lêxeeeeeee
 

Benzer KonularÜst Alt