Turkcell 4.5 g uyumlu sim kart değişimi kampanyası

Sponsorlu Bağlantılar

volumezoom

volumezoom

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell 4.5 g uyumlu sim kart değişimi kampanyası
Herkese iyi günler dilerim, konunun yeri burası değil yada daha önce tartışıldıysa af fola.

Bildiğiniz üzere 4.5 g ihalesi yapıldı ve 2016 nisanında kullanıma sunulması bekleniyor, ancak bu teknolojiyi kullanabilmek için hem telefonunuzun hemde sim kartınızın desteklemesi gerekiyor. Bu kapsamda da turkcell in yıl sonuna kadar devam edecek bir kampanyası var, eğer kullandığınız telefon 4.5 yi destekliyorsa hiç bir ücret ödemeden iletişim merkezlerinden sim kartınızı değiştirebileceksiniz.

Ne yazıkki lumia kullanıcılarını burada bir sürpriz karşılayacak tim e gidip talepte bulunduğunuzda cihazınız uyumlu değil diyerek sizden değişim için 19 tl istenecek, benim telefonum destekliyor falan desenizde sorun çözülmeyecek çünkü sistemde lumia modelleri kayıtlı değil ayrıca bazı çok bilmiş görevlilerde lumiaların hiç birisi 4g desteklemiyor derlerse şaşırmayın sakın! Bu sorunun çözümü için müşteri hizmetleriyle çok defa konuştum ama şuan için çözüm sunamadılar, ayrıca lumia destek hattınıda arayıp sorunu ilettim ilgileneceklerini söylediler ancak ne kadar çok kişi müşteri hizmetlerini arayıp böyle bir talepte bulunursa sorunun çözümü hızlanabilir diye düşünüyorum, benim için asıl mesele para ödemek yada ödememek değil, asıl mesele turkcell in vurdumduymazlığı. Lütfen sizde bu konuda duyarlı olun, Sağlıcakla.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Çok ilginç bir detay, Turkcell'in klasik tavırları.

Bruce Lee QQ

Bruce Lee QQ

Üye
Bende değiştirmeye gittiğimde aynı sorunla karşılaştım.Lumia 735 4G destekliyor görünürken Lumia 640LTE desteklemiyor olarak gözüktü.Hücreselden 4G ayarlayıp açınca ancak alabildim sim kartını.

volumezoom

volumezoom

Üye
    Konu Sahibi
Bende değiştirmeye gittiğimde aynı sorunla karşılaştım.Lumia 735 4G destekliyor görünürken Lumia 640LTE desteklemiyor olarak gözüktü.Hücreselden 4G ayarlayıp açınca ancak alabildim sim kartını.

Be zaman ve nereden aldınız acaba?

volumezoom

volumezoom

Üye
    Konu Sahibi
:ehe Ben yanlış anlamışım.Sim kartını alışveriş merkezindeki turkcell bayisinden değiştirdim :)

Aslında bende ilk başta telefonu sipariş etmişsiniz diye anladım ama sonrasında konu sim kart olunca herhâlde telefondan bahsetmiyordur diyerek, acaba siparişle geliyor mu diye turkcell in sitesinden baktım, bu şekilde bi hizmet varmış :) Cihazınız uyumlu ise ücretsiz geliyor adresinize bilginize. İyi geceler.

mTalk'tan gönderildi

Bruce Lee QQ

Bruce Lee QQ

Üye
Aslında bende ilk başta telefonu sipariş etmişsiniz diye anladım ama sonrasında konu sim kart olunca herhâlde telefondan bahsetmiyordur diyerek, acaba siparişle geliyor mu diye turkcell in sitesinden baktım, bu şekilde bi hizmet varmış :) Cihazınız uyumlu ise ücretsiz geliyor adresinize bilginize. İyi geceler.

mTalk'tan gönderildi
Tabi cihaz uyumlu olup sistemde görünmeyenler mağdur oluyor :)

volumezoom

volumezoom

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell e yolladığım eposta işe yaradı galiba, şuan cihazımın uygun olduğuna dair mesaj geldi, turkcell kullanan diğer lumia sahipleri de 4.5g yazıp 2222 ye yollayarak son durumu öğrenebilir galiba.

mTalk'tan gönderildi

kadikoy

kadikoy

Üye
s5 mini dual için, 4.5g uyumlu değildir mesajı geldi.

phasan

phasan

Üye
Türkcell bedava dağıtıyor sim kartları

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ne Şaçmalıkmış

lordalexandre

lordalexandre

Üye
Türkcell bedava dağıtıyor sim kartları
Kampanyadan yararlanabilmek için, sim kart
değişiklik anında, cihazın 4.5G destekli olması
gerekmektedir yani Türkçesi şu ; biz bu kampanyayı 4.5G uyumlu cihaz satabilmek için başlattık.

Son düzenleme:
baronsavas

baronsavas

Üye
çözüm basit arkadaşınız 4.5g li telefonuna hattınızı takın ve turkcelle gidip kartınızı değiştirin (denenmiştir) :horse:

volumezoom

volumezoom

Üye
    Konu Sahibi
çözüm basit arkadaşınız 4.5g li telefonuna hattınızı takın ve turkcelle gidip kartınızı değiştirin (denenmiştir) :horse:

Aslında burada öncelikli amaç ücretsiz yeni sim kart almak değil, yapılan yanlışın düzeltilmesini sağlamaktı. Yoksa dediğiniz gibi listede olan cihazlardan birisine sim kart takar sorunu çözerdim. Benim çabalarımlamı oldu bilemiyorum ama uzun aramalar ve epostalar sonrasında şuan lumia 930 listelerinde 4g destekleyen cihaz olarak çıkıyor. Umarım başkalarıda bu sorunla karşı karşıya kalmaz.

mTalk'tan gönderildi

• Beğen
Tepkiler: phasan
___kaptan___

___kaptan___

Üye
Benim bildiğim kadarı ile 4G Sim kartları Turkcell ücretsiz veriyor, geçen hafta Kayseri'de bir turkcell bayisine gittim cihazım 4g desteklemiyor ama 4g hattımı alabilir miyim dedim tabii ki alırsınız ama cihazınız 4g desteği vermediğinden işinize yaramaz ama yine de normal olarak kullanabilirsiniz dedi tamam o zaman 4g hattımı alabilir miyim dedim, malesef elimizde kalmadı dedi :D :d: sonra aynı yere 2 defa daha gittim gelmedi yarın gelir vs vs dediler bende daha da gitmedim aynı yere, yani cihazınız 4g desteklemese bile hattınızı alabilirsiniz diye düşünüyorum :tebessüm:

phasan

phasan

Üye
Benim bildiğim kadarı ile 4G Sim kartları Turkcell ücretsiz veriyor, geçen hafta Kayseri'de bir turkcell bayisine gittim cihazım 4g desteklemiyor ama 4g hattımı alabilir miyim dedim tabii ki alırsınız ama cihazınız 4g desteği vermediğinden işinize yaramaz ama yine de normal olarak kullanabilirsiniz dedi tamam o zaman 4g hattımı alabilir miyim dedim, malesef elimizde kalmadı dedi :D :d: sonra aynı yere 2 defa daha gittim gelmedi yarın gelir vs vs dediler bende daha da gitmedim aynı yere, yani cihazınız 4g desteklemese bile hattınızı alabilirsiniz diye düşünüyorum :tebessüm:
Sadece türkcell özeldir

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
volumezoom

volumezoom

Üye
    Konu Sahibi
Telefonunuz Turkcell sisteminde 4g destekliyor görünmürsa 19₺ karşılığı alabilirsiniz.

mTalk'tan gönderildi

Üst Alt