Türk Silahlı Kuvvetleri 15 uçak yardım götürdü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Türk Silahlı Kuvvetleri, Pakistan'daki depremin ardından Türkiye'nin yaptığı yardımların afet bölgesine ulaştırılması için bugüne kadar 15 adet C-130 kargo uçağı görevlendirdi.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Pakistan'daki depremin ardından Türkiye'nin yaptığı yardımların afet bölgesine ulaştırılması için bugüne kadar 15 adet C-130 kargo uçağı görevlendirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, NATO'nun Pakistan'a destek sağlanması konusunda NAC'ın (Kuzey Atlantik Konseyi) karar almasının ardından Bakanlar Kurulu kararıyla İncirlik ve Konya meydanları lojistik aktarma üssü olarak kullanıma açıldı.

TSK, ihtiyaç duyulması halinde kullanılmak üzere iki adet C-130 uçağı ile bir firkateyni de NATO'nun yardım operasyonları için görevlendirdi. Pakistan'daki arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere beraberlerinde 2 adet araçla afet bölgesine giden Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı Doğal Afet Kurtarma Ekibi'nin de 23 Ekim Pazar günü Türkiye'ye döndüğü bildirildi.
25 Ekim 2005 18:10
AA
 
..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
Helal olsun ... Ne Mutlu Türküm Diyene...
 
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici

S1FR3K1R1C1

Üye
Originally posted by ..::Riddick::..@Oct 26 2005, 02:10 AM
Helal olsun ... Ne Mutlu Türküm Diyene...
[post=199475]Quoted post[/post]​
bizede bu yakışır zaten kardeşim
 
cllgr

cllgr

Üye
bu tip haberleri gururla okuyorum.ne mutlu bize.
 

AntiTuk

Üye
inşallah daha büyük yardımlarda yapıcaz
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt