Tüm s60 3rd cihazlara n-gage 2.0 (e 63 - e72 dahil) ++ cihaz hack dahil (resimli)

Sponsorlu Bağlantılar

by_sivaslı

Üye
walla n gage ile fazla uğraşmıyorum çünkü çok az oyun çıkıyor o platform da

saybatli2010

saybatli2010

Üye
teşekkür ederim güzel anlatmışın fakat benim bir sorunum var.. e72 ye kurdum dediğin gibi. n-gage yazılımı çalıştı yüklediğim oyunları felan görebiliyorum fakat oyunlar açılmıyor. ekran kararıyor sonra geri n-gage progamına dönüyor... Bir yerde hata mı var ?

nokialover

Üye
Hocam iyi güzelde 320x240 oyunu nerden bulcaz?

beca

beca

Üye
arkadaş ille xplore olması lazımmı telefonda bende xplore yok o olmadan olmazmı

isotbin

Üye
ya ben sertifika yapamadım yardım edebilecek varmı.birsürü siteye imei verdim ama cevap gelmedi

SleepYou54

Üye
Bende Hacklicem Ama Şu Sertifika Olayı Beni Durduruyo Alamadım Lanet Şeyi

xx1907x

Üye
çok güzele bnziyor n 73 de yapsam bi sorun olurmu tel hacklenince istediğimiz herşeyi yükleye bilirmiyiz

wer50ni

Üye
sertifika sorunu

[_ATHENA_]

[_ATHENA_]

Üye
[COLOR=""][SIZE=""]arkadaşım senin sayende teli hackledim n gage falan hilkaye teli hackledim ya o yeter. Tekrar teşekkürler. Bu arada teli hackleyeli çok oldu ama forumda e72 hackleyemeyenler de çok olunca tekrar mesaj yazdım[/SIZE][/COLOR]

theemnt

theemnt

Üye
e72 için txt dosyasını bulabilirmisin

----------Eklendi @ 20:06:58 ---------- Yazıldı @ 20:05:56 ----------

teşekkür ederim güzel anlatmışın fakat benim bir sorunum var.. e72 ye kurdum dediğin gibi. n-gage yazılımı çalıştı yüklediğim oyunları felan görebiliyorum fakat oyunlar açılmıyor. ekran kararıyor sonra geri n-gage progamına dönüyor... Bir yerde hata mı var ?
ben de de benzer bişey var

frkn_55

Üye

bendede aynı sorun var birader bir çözüm bulabidin mi sen ?

enes146

enes146

Üye
SELAM KARDEŞİM BENİM TEL E5-00 DEDİKLERİNİN AYNISINI YAPTIM.PROGRAM SORUNSUZ AÇILDI AMA EKRAN YARIM OLDU(MENU ve EXİT ÇIKMADI).2KEZ KURDUM YİNE AYNI ŞEKİL HARD FORMAT ATTIM KURDUM YİNE OLMADI ŞİMDİ YİNE ATTIM...BİLGİ VERİRSEN OYE YAPICAM BU SEFER.

y@k@moz58

Üye
verdiğin açıklamalara göre saatlerce uğraşıp kurdum.oyunları da kurmayı başardım.Ancak oyunu açıyor ama oyun çizgi çizgi oluyor grafikler falan hiç bir şey belli değil.Acaba başka ne gerekiyor.Pes etme aşamasına geldim artık.

enes146

enes146

Üye
dostum ekran çözünürlüğünü felan ''10202be9'' klasordeki dosyaları tek tek deneyerek hallettim ama şimdi sorun şu oyunları yukluyorum ama açmıyor.
sadece bi tane oyunda denemedim butun oyunları denedim.fakat sonuç sıfır.

gel de inan

Üye
Teşekkürler

OGUZ_87

OGUZ_87

Üye
herkese merhaba, artık cihazını hackleyemeyen ve n-gage yükleyemeyen kalmayacak....
system_start() FARKIYLA......:naughty: Anlatım tamamen bana aittir sadece programlar yabancı sitelerden derlenmiştir.
TARAFIMDAN (E63) ÜZERİNDE DENENMİŞ VE ONAYLANMIŞ OLUP CEP TELEFONUMDAN GÖRÜNTÜLERİ DE AŞAĞIDA PAYLAŞTIM.

PEKİ nasıl mı? şöyle;

31 Mayıs 2011 - HelloOX2 grubu yeni bir sürüm duyurdu (2.10) ve bu sürüm ile artık tüm Nokia ve Diğer S60 3RD cihazlar tamamen HACKLENEBİLİYOR. böylece artık istediğimiz yamayı ve programı kısıtlama olmaksızın kurabiliyoruz....

Bu nedenle biraz araştırma ile bazı forum sitelerinden alıntı yaparak / çeşitli programları derleme yöntemiyle toplayarak sizin için oluşturdum.

--------------------------------------
Bu YAZIDA YAPACAĞIMIZ İŞLEMLER SIRASI İLE ŞÖYLE:

1) CİHAZIMIZI HACKLEYECEĞİZ
2) CİHAZIMIZA UYGUN N-GAGE PAKETİNİ YÜKLEYECEĞİZ

--------------------------------------

-*-*--*-*-*-*-*--*-*-*-*-*
1) CİHAZI HACKLEME:
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

NOT. Burada anlatacağım metodlar S A D E C E Nokia E63-1 cihazında denenmiş ve onaylanmıştır DİĞER CİHAZLARDA denemedim ve burada anlatılan şekilde yaparsanız bir sorun çıkacağını sanmıyorum. ŞAYET CİHAZINIZ HACK ESNASINDA ZARAR GÖRÜRSE SORUMLULUK BANA AİT DEĞİLDİR.

UYGULAMANIN SİTESİNDEN CİHAZINIZI DETAYLI OLARAK ARAŞTIRINIZ ONDAN SONRA DENEYİNİZ.

Eğer yukarıdakileri kabul ediyorsanız devam edelim::oke:

ÖNCELİKLE ŞU BAĞLANTIYA TIKLIYORUZ (Adminlerden ricam Programı siteye eklenirse link ölü vs gibi sorunlar ortaya çıkmaz)

-->

Açılan rar arşivinden HelloOX2 Signer .exe PROGRAMINI çalıştırıyoruz..

Programın kutucuklarına OPDA dan aldığınız Serfitikanın dosyalarını dolduruyoruz. ALMADIYSANIZ:

http://www.maxicep.com/s60-3rd-sist...in-14-05-10-jrvalantin3-farki-ile-349138.html

Lİnki tıklayın ve adımları izleyerek bir sertifika alın, ardından bu kutucuklara doldurun..

NOT:: PASSWORD alanının default :: 12345 olmalı eğer değilse yukarda verdiğim konuya yazın muhtemelen yardım edeceklerdir.

SİGN tuşuna basın ve OUTPUT Folder DA yazan adresi WİNDOWS EXPLORER e yapıştırın ve klasördeki HELLOOX2.SİGNED .SİS programını telefonunuza atın.

---
ÖNEMLİ:
TElefondan bazı ayarıları yapmanız gerekmektedir:

Menü > Yükleme > Uyg. Yön'ü açıyoruz,
Seçenekler e giriyoruz > Ayarlar >
----------
Çevrimiçi sert. kontrolü KAPALI
Yazılım Yükleme TÜMÜ
---------
seçip çıkıyoruz..

Telefonumuza Gönderdiğimiz Helloox.sis i Xplore veya herhangi bir Dosya Yöneticisi ile açıyoruz ve Telefon hafızasına kuruyoruz.

Ardından Menü > Yükleme > Helloox2 programını çalıştırıyoruz.

Ardından İnstalling Root Cert... İnstalling İnstallserver, İnstalling ROMPATCHER ++ gibi yazılar geçecek hiçbirşeye dokunmayın.

İşlem bitince EVERYTHİNG DONE!! HACKED yazısı çıkacak. TAMAM deyip çıkın.
İsteğe göre artık HELLOOX2 programını silebilirsiniz. ama ROMPATCHER KALSIN.. İşimize yarayan program ROMPATCHER dir.

Artık Telefonunuz Tümüyle Hacklidir. Bir sonraki aşamaya geçebilrsiniz...

-*-*--*-*-*-*-*--*-*-*-*-*
2) N-GAGE KURULUMU:
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Bu bölümde elimdeki N-Gage (320x240) Sürümünü paylaşacağım.

EĞER KERN EXEC Hatası VERİYORSA:

c:\private\10202be9\ klasöründeki 20001079.txt dosyası bu hataya neden oluyor. genellikle düzgün yapılandırılmayan n-gage kurulumları sonrası bu hataya rastlarsınız. üstesinden gelmek için;

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
DİKKAT !!! DİKKAT !!!!

bu txt dosyasını (20001079) eğer bilgi sahibi iseniz düzenledikten sonra;;

n-gageyi silip , tüm 10202be9 klasörünü sildikten sonra temiz kurulum yapıp ardından bu txt dosyasını 10202be9 klasörüne atarak sorunu giderebilirsiniz. (Buna TEmiz kurulum deniyor)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
eğer bu dosyayı düzenleyemiyorsanız, internetten şöyle bir arama yapabilirsiniz:
Google: n-gage 2 20001079.txt for <telefon modeliniz veya ekran çözünürlüğünüz.>

şimdi kuruluma geçelim:

Link >>

----------------------
1) Telefonun hackini aktifleştirin: bunun için Menü>Yükleme>ROMPatcher+>OPEN4ALL.rmp tıklayın ve APPLY seçeneğini seçin.

2) Rar dosyasındaki ..\NGAGE 1.40\1) N-Gage v1.40 (1557) s60v3 (Reempacado Para Todos Los s60v3) Por Kiko_ocaña.sis dosyasını telefona atın.

3) Programdan çıkın, xPlore ye girin, üstteki programı açın. E üzerine kurulum yapın. KURULAN PROGRAMI KESİNLİKLE AÇMAYIN... (ÖNEMLİ!!!!!)

4) Aynı Klasördeki 2) 10202be9.rar dosyasını telefona atın ve xplore ile açın, İçerideki aynı isimli 10202be9\ klasörünü tümden C:\Private\ üzerine kopyalayın ve Üzerine Yaz seçeneğini seçin. ŞÖYLE OLMALI: C\Private\10202be9\

5)*** Eğer E SERİSİNE KURULUM YAPIYORSANIZ BUNU UYGULAYIN YOKSA 6 YA GEÇİN... ***

Yine Aynı Klasördeki
3)(SADECE E SERİSİ İÇİN) 20001079.rar dosyasını tele atınve xplore ile açın, ardından içindeki 20001079.txt dosyasını C:\Private\10202be9\ üzerine kopyalayın.Eğer üzerine yaz derse evet deyin
Şöyle OLMALI: C:\Private\10202be9\20001079.txt

NOT: Eğer C:\PRİVATE\10202be9\ üzerinde 2001079.cre DOSYASI VARSA Bu kurulumu yeniden yapmanız gerekir. TEMİZ KURULUM NASIL YAPILIR ÖĞRENMEK İÇİN YUKARIDAKİ
Dikkat !!!! Dikkat !!!! başlıklı bölüme bakın...

Eğer bu 20001079.cre dosyası yoksa devam edebilirsiniz...

6) Aynı klasördeki 4) playcommon.rar dosyasını tele attıktan sonra içindeki playcommon.mbm dosyasını C:\resource\Apps\ üzerine kopyalayın.
Şöyle Olmalı: C:\Resource\Apps\playcommon.mbm

7) Yine aynı klasördeki 5) N-Gage.Fixes.SiS dosyasını tele attıktan sonra xplore ile kurulumu yapın. kurulum bitince aşağıdaki adıma geçin.

!!!!!!! BURAYA KADAR KESİNLİKLE N-GAGE PROGRAMINI AÇMAMIŞ OLMANIZ GEREKİYORDU. ÇÜNKÜ EĞER BU PROGRAMI AÇARSANIZ PRİVATE\ KLASÖRÜNDEKİ TXT DOSYALARINI MAKİNA DİLİNE ÇEVİREREK BİR DAHA DEĞİŞTİRİLEMEMEK ÜZERE VARSAYILAN AYARLARLA YÜKLER. BİZ MODİFİYE EDİLMİŞ 20001079.TXT (YANİ BU DOSYA AYAR DOSYASI OLUYOR.) DOSYAMIZI BU KLASÖRE KOPYALAMADAN PROGRAMI AÇARSAK PROGRAM VARSAYILAN AYARLARIN OLDUĞU BİR 20001079.TXT DOSYASI YARATMIŞ OLUYOR VE BU DA SIFIRDAN KURULUM DEMEKTİR. (BEN TAM 8 KEZ HARD FORMAT ATTIM TELEFONUMA BU YÜZDEN:P:)

8) EVET. İşlem neredeyse tamam gibi. Birkaç nokta kaldı sadece.

A) XPLORE dan çıkın.
B) AÇIK OLAN TÜM PROGRAMLARDAN çıkın.
C) Menü>Yükleme>ROMPatcher+>OPEN4ALL.rmp > Disable diyoruz ve ikonun mavi olduğundan emin olduğumuz anda programdan çıkıyoruz.
D) TÜM PROGRAMLARIN KAPALI OLDUĞUNDAN EMİN İSEK Menü>Yükleme>Games programını açıyoruz (TURUNCU İKONLU N HARFİ OLAN BUTON)
E) Bir logo çıkması gerekiyor (NGAGE İNTROSU)

----> Eğer bu logo Sola yatık ise malesef KURULUM BAŞARILI BİR ŞEKİLDE KONFİGÜRE EDİLMEDEN TAMAMLANMIŞTIR.

AYRICA MENÜ ÇUBUĞUNU /VEYA N-GAGE DEN SEÇENEKLER TULUNA BASINCA MENÜ TAM ÇIKMIYORSA OLMAMIŞ DEMEKTİR.

LÜTFEN TÜM YÜKLENEN PROGRAMLARI SİLİN (NGAGE,, FİXES FALAN),
ardından c:\private\10202be9 klasörünü silin .
sonra c:\resource\apps\playcommon.mbm dosyasını silin.
TÜM adımları en baştan yeniden deneyin.

----> Eğer bu logo merkezde çıktı ise KURULUM BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANMIŞTIR GÜLE GÜLE KULLANIN

PROGRAMIN ŞU ŞEKİLDEE GÖRÜNMESİ GEREKİR:

(AŞAĞIDA Kİ ADIMLARI TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN)

-> E SERİSİ İÇİN MUHTEŞEM BİR MAP PROGRAMI BULDUM ADI VİRTUALKEY. Bu program ile map ettiğiniz tuşlar menüler haricinde (mesela mesajlarda) yine kendi gibi davranıyor ve isterseniz programın devre dışı kalacağı programları / sadece aktif olacağı programları secebiilyorsunuz.

AYRICA BONUS: PROGRAM İLE KULLANDIĞIM AYARI DA PAYLAŞACAĞIM:

PROGRAMI KURMAK İÇİN YİNE AYNI KLASÖRDEKİ 6) VirtualKey.v1.00.S60v3.SymbianOS9.1.Unsigned.Freeware.by.Luomao2000.sis dosyasını tele atın, xplore ile açın kurulumu yaptıktan sonra programı açın,

seçenekler> add diyin.

şu sıra ile tuşlara basın:

W => UP
X => DOWN
D => RİGHT
A => LEFT
S => OK
U => 1
I => 2
O => 3
P => *
J => 4
K => 5
L => 6
SİLME TUŞU(C) => #
M => 7
NOKTA (.) => 8
VİRGÜL(,) => 9
ENTER => 0

SONRA DONE BUTONUNA BASIN VE SEÇENEKLER>SAVE AS>CUSTOM MODE 1

SEÇENEĞİNİ SEÇİN . OYUN OYNAMAK İSTEDİĞİNİZDE PROGRAMI AÇIP ARKA PLANA ALIN, OYUNLA İŞİNİZ BİTİNCE PROGRAMI KAPATIN (MENÜYE BASILI TUTUN VE SİLME TUŞU İLE PROGRAMDAN ÇIKIN.)

OYUNLAR İÇİN DE PAYLAŞIM YAPACAĞIM ANCAK FORUMUMUZDA BİRÇOK OYUN MEVCUT İSTEDİĞİNİZİ KURABİLİRSİNİZ ZİRA ÇOĞU OYUN (N95 TEKİ GİBİ) YATAY MODDA ÇALIŞMA ÖZELLİĞİNE SAHİP. SORUNSUZ KULLANABİLİRSİNİZ.

HERHANGİ BİR SORUNUZ OLURSA PM ATARAK PAYLAŞMAKTAN ÇEKİNMEYİN YARDIM ETMEYE ÇALIŞIRIM.

TÜM ANLATIM BANA AİTTİR KESİNLİKLE PROGRAMLAR DIŞINDA HİÇBİRYERDEN ALINTI DEĞİLDİR 0 ALIN TERİDİR. YARDIMCI OLDUYSAM BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN
SAYGILAR......

SYSTEM_START() .....

dostum öncelikle eline sağlık harika bi emek :alkis ama opda dan seltifika alınmıyor artık çok zamandır deniyorum kapatılmış anladığım kadarı ile seltifika vermiyorlar başka sertifika alma şekli önenirsen sevinirim :oke:

lens

Üye
arkadaşlar belki inanmayacaksınız ama tam 3 gündür bununla uraşıyorum
telefona ve hafıza kartına atdığım formatın sayısını unutdum
denemediğim yol kalmadı olmuyor en sonunda c den 20001079 klasörünü kopyalayadım hafıza kartına
bu defada klasör içindeki dosyalar silindi sadece alt klasörler kaldı hem telefonda hem hafıza kartında
hard format atdım o klasör deki dosyalar geri gelmedi şimdi ne yapmalıyım
telefon e72-1 yazılım sürümü 071.004

34tango

34tango

Üye
usta anlattığını aynen yaptım ama maalesef olmadı hem programı yükleyince 20001079.cre yüklü oluyo

seyhan21

Üye
dejavu178

dejavu178

Üye
sonunda yapabildim teşekkürler

Üst Alt