Püf Noktası Tüm Cihazlara Root Atma Rehberi (ADB ve Magisk ile TWRP'siz!)

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Tüm Cihazlara Root Atma Rehberi (ADB ve Magisk ile TWRP'siz!)
Bu rehber TWRP olmadan Root atma rehberi olduğu için birçok yöntemden farklı. Zira her cihazın TWRP Custom Recovery'si yok. Portlamanız lazım. Bir ton iş ile uğraşırsınız. ADB ile yapılmayacak bir şey yok sanırım. Geçenlerde yanlış boot.img sayesinde bozduğum bir cihaz vardı. Tamir ettikten sonra tekrardan yazılımını kurdum ve bu cihaza Root atmayı kafaya koymuştum. Öncelikle bu tür cihazlar ne kadar kanser bir şey olsa da bu işlemden sonra yüksek ihtimal sevineceksiniz. Bu işlemlerden ben sorumlu değilim, yapan sorumludur. Talimatları doğru uygularsanız hata alma riskiniz, cihazın Brick olma ihtimali, %1 olacaktır. Öncelikle gerekenler:

-Bilgisayar
-ADB (Bunun için kurulum ve kullanım rehberim mevcut.)
-Cihazın Stock yazılımı. (Eğer cihaz Brick olursa diye elde tutun. Buna link bırakmıyorum arkadaşlar herkes cihazının yazılımını bilir herhalde. 😀)
-Bootloader kilidi kırılmış bir cihaz. (Bu konu için de rehberim mevcut.)
-Cihazın boot.img dosyası. (Orijinal dosyası olmazsa cihazın Brick olur!)
- uygulaması. (Rootlu boot.img dosyamızı oluşturacak kritik yazılım. Bu olmazsa olmaz.) Magisk kullanmamızın sebebi bu yazılımın Google SafetyNet engeline takılmadan root işlemini gerçekleştirebilmesidir. Bunu, Android sistem üzerinde hiçbir değişiklik yapmamasına borçludur. Bundan dolayı Magisk root atma, kullanıcılar tarafından sistemsiz root atma yöntemi olarak tanımlanır. Açık kaynak kodludur. En iyi Root programı budur kanımca.

Lütfen üsttekiler uygulanmış şekilde gelin. Bunlar elinizde ise ve ADB'yi iyice kavradıysanız başlayabiliriz. Orijinal yazılımdan boot.img dosyanızı alıp cihazınıza atın. Magisk programına girin. Kırmızı dikdörtgen içerisindekileri indirip kurun.

Sonrasında bu ekranla karşılaşacaksınız. Biz TWRP'siz yapacağız işlemi. Bundan dolayı "Select and Patch a File" seçeneğine basıp cihazdaki boot.img dosyasını Patch yapacağız.

Bu işlem bitince aşağıdaki tablo bizi bekliyor olmalı. Flaş işlemi bitince tabii.

Şimdi bu Root edilmiş boot.img dosyamız patched****.img gibi bir isimle Downloads klasöründe oluşturulmuş olacak. Bu dosyanın adını boot.img olarak değiştirin. Bu dosyayı bilgisayara ADB'nin kurulu olduğu yerin içine atılmalı. Oraya attıktan sonra cihazdaki işlemlerimiz bitmiş oluyor.

Şimdi USB hata ayıklaması açık olan cihazı bilgisayara bağlıyoruz. Cihazı fastboot moduna almak için "adb reboot fastboot" komutunu girin. Cihaz kapanacak ve Fastboot modunda çalıştırılacak. Şimdi ise yapmamız gereken şey Root yapılmış boot.img dosyasını cihaza flaşlamak. Bu işlemi yapmak için "fastboot flash boot boot.img" komutunu girin. İşlem bittiğinde şunun gibi bir tablo sizi bekleyecek.

Bundan sonra "fastboot reboot" komutunu girin. Cihaz yeniden başlatılacak. Artık cihazınız Root'lu! Root Checker adlı program ile kökü doğrulayabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

NOT: Sorumluluk kabul etmem, cihazına bu işlemi yapan sorumludur. Yedeklemenizi yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: king26es26, gonyalı ve fatihmenteş

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokia 6 'da bootloader kilidi koymuşlar açamadım. Parayla açan arkadaş var. Sonra ne gerek var dedim . Boşladım

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Nokia 6 'da bootloader kilidi koymuşlar açamadım. Parayla açan arkadaş var. Sonra ne gerek var dedim . Boşladım
Dostum tam emin olmamakla birlikte şöyle bir şey buldum. Umarım işini görür.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2643147
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Dostum tam emin olmamakla birlikte şöyle bir şey buldum. Umarım işini görür.
Yaramaz hocam. Anroid 7.0'dan sonra kiliti açmak çin gerekli kod üreten program yapmışlar. En son çıkan 9.0 'da ise tamamen kapatmış Nokia.

• Üzüldüm
Tepkiler: gonyalı ve Silinen Üye 777448
gonyalı

gonyalı

Üye
Yaramaz hocam. Anroid 7.0'dan sonra kiliti açmak çin gerekli kod üreten program yapmışlar. En son çıkan 9.0 'da ise tamamen kapatmış Nokia.
Android sürümleri yükseltildikçe daha fazla seçenek sunuyolarmış gibi yapıp kullanımı onların isteği dışında hiçbir şey yapamaz hale getirtiyorlar. Kısıtlıyorlar. Neymiş güvenlik içinmiş. Hikaye bu

En iyisi Java destekli telefonlardı.
İLK Android telefonum destekliyordu.
Sony xperia miro st23i idi.
Sony uzun yıllardır android kulllanmasına rağmen Nokıa dan pek bir farkı yok fiyatları da cep yakıyor.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve Silinen Üye 777448
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Android sürümleri yükseltildikçe daha fazla seçenek sunuyolarmış gibi yapıp kullanımı onların isteği dışında hiçbir şey yapamaz hale getirtiyorlar. Kısıtlıyorlar. Neymiş güvenlik içinmiş. Hikaye bu

En iyisi Java destekli telefonlardı.
İLK Android telefonum destekliyordu.
Sony xperia miro st23i idi.
Sony uzun yıllardır android kulllanmasına rağmen Nokıa dan pek bir farkı yok fiyatları da cep yakıyor.
Güvenlik için değilde , kısıtlamak için. İlk başta ekran paylaşımı bile yoktu. Nokia6 'da destekle iletişime geçip talep ettim getirdiler.

Güvenlik konusunda en iyisi javaydı kabul kaynak kodu bile vermediler.
@Nuru TaşDemir java için az kaynak (işlemci,ram vs) kullanarak kodlarla çok iş yapmak derdi.

Gel gelelim javanın fişi çekildi. Mecburiyete sürüklüyorlar

• Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: Nuru TaşDemir, gonyalı ve Silinen Üye 777448
gonyalı

gonyalı

Üye
Güvenlik için değilde , kısıtlamak için. İlk başta ekran paylaşımı bile yoktu. Nokia6 'da destekle iletişime geçip talep ettim getirdiler.

Güvenlik konusunda en iyisi javaydı kabul kaynak kodu bile vermediler.
@Nuru TaşDemir java için az kaynak (işlemci,ram vs) kullanarak kodlarla çok iş yapmak derdi.

Gel gelelim javanın fişi çekildi. Mecburiyete sürüklüyorlar
Hala java telefonlar varken almak lazım bir tane bir de tuşlu ve tabi olmazsa olmaz symbian

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Telefonun bootloader kilidini açıyorsun root atmak için, parmak izi kullanamıyorsun, yüksek güvenlikli banka uygulamaları çalışmıyor, hatta çoğu zaman güncelleme bile alamıyorsun. Bana sorarsanız çok mantıksız. Demek ki, güvenlik güncellemesi boş iş. Güvenli olsa root atılmış telefona "tehlikeli madde" muamelesi yapılmazdı. Windows için binlerle virüs var, ama Windows sana çözüm sunuyor, bir şeyi Admin gibi çalıştırıyorsan izin istiyor. GNU/Linux distro-ları hiç biri tam root yekisi olmayan kullanıcılara "su" ve ya "sudo" olmadan, daha sonra da parola istemeden bir şey yaptırmıyor. Dünyadaki tüm süperbilgisayarlar Linux temelli işletim sistemi kullanıyor. Neredeyse 80% server-lar Linux temelli işletim sistemi kullanıyor. Peki Android Linux temelli ise, root atıp BusyBox yükleyince nasıl "tehlikeli madde" oluyor?

Güvenlik filan boş bence. Elimdeki Android telefonu 50% güçte kullanacaksam ne yapayım en son Android telefonları? O yüzden benim için en son model Android-li telefon bir Raspberry Pi zevki vermiyor. "Uygulama" ve "Program" arasında dağ kadar anlam farkı var.

• Cool
Tepkiler: gonyalı ve MAERKEK
gonyalı

gonyalı

Üye
Telefonun bootloader kilidini açıyorsun root atmak için, parmak izi kullanamıyorsun, yüksek güvenlikli banka uygulamaları çalışmıyor, hatta çoğu zaman güncelleme bile alamıyorsun. Bana sorarsanız çok mantıksız. Demek ki, güvenlik güncellemesi boş iş. Güvenli olsa root atılmış telefona "tehlikeli madde" muamelesi yapılmazdı. Windows için binlerle virüs var, ama Windows sana çözüm sunuyor, bir şeyi Admin gibi çalıştırıyorsan izin istiyor. GNU/Linux distro-ları hiç biri tam root yekisi olmayan kullanıcılara "su" ve ya "sudo" olmadan, daha sonra da parola istemeden bir şey yaptırmıyor. Dünyadaki tüm süperbilgisayarlar Linux temelli işletim sistemi kullanıyor. Neredeyse 80% server-lar Linux temelli işletim sistemi kullanıyor. Peki Android Linux temelli ise, root atıp BusyBox yükleyince nasıl "tehlikeli madde" oluyor?

Güvenlik filan boş bence. Elimdeki Android telefonu 50% güçte kullanacaksam ne yapayım en son Android telefonları? O yüzden benim için en son model Android-li telefon bir Raspberry Pi zevki vermiyor. "Uygulama" ve "Program" arasında dağ kadar anlam farkı var.
Android 4.0.4 sürümü sonrası benim için çöptü.
Fakat symbianlar öylemiydi... fazla söze gerek yok kullananlar bilir.
Mesaj birleştirildi:

Yeni bir haber :

Mobil güvenlik ve dolandırıcılıkları önleme platformu olan Secure-D tarafından yapılan açıklamalara göre Android’in uygulama mağazası Google Play Store’da 100 milyonun üzerinde indirilen bir video düzenleme uygulaması, uygulamayı yükleyen kişilerden izinsiz olarak para alıyor.

Aslında ülkemizde de oldukça kullanılan bir video düzenleme uygulaması olan ve birçoğunuzun bileceği VivaVideo adlı video düzenleme uygulaması, Secure-D’nin açıklamalarına göre uygulamayı indiren kişilerden izinsiz bir şekilde para alıyor.

Açıklamalara göre uygulamayı indiren kişilerin telefonunda otomatik olarak premium ödeme talebi yapılıyor. Premium üyeliğe geçiş için otomatik olarak ödeme bildirimi yapılsa da, açıklamalara göre premium özelliği de kullanıcılara verilmiyor. Bu hata, daha önce bazı uygulamalarda da olmuş ve düzenlenmişti.
Fakat VivaVideo’nun bunu birçok kullanıcıda yaptığı söyleniyor.

Sadece bu da değil bizleri dinleyip ona göre reklam göstermeler vs. vs.
Android telefonlar her yönüyle çok güvenlidir diyenlere gelsin bu haber :box

Ne andro ne ios hem yazılım hem donanım açısından

Symbian candır gerisi heyecan

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt