Trident ceptelefonu bile geçti nokia geçemedi

Sponsorlu Bağlantılar

giray38

giray38

Üye
<br />
<br />
Nokia N900 adlı telefonu senden daha iyi biliyorum. O telefon Maemo lu, yani açık kaynak. Fakat diğer Nokialar symbianlı. Yüklenemez. Sistem farklı. Ayıca o telefonon işlemcisinin 1 Ghz nin üstüne çıktığını çok gördüm. Ayrıca sanal RAM i de var. Ona Gingerbread, Ubuntu ve Linux yüklenebilir ^^
Linux yüklenebilir değil zaten linux tabanlı Ben diğer nokialara yüklenir iddiasında değilim madem n900 e yükleniyor o zaman Nokiaya Android yuklenemez diye konuşulmasın kardeşim.

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
aslında symbian boot u kırılsa yüklenir de adamlar kaynak kod larını sır gibi koruyor

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
aslında symbian boot u kırılsa yüklenir de adamlar kaynak kod larını sır gibi koruyor

android yüklense bile bi dert yok neden menü güzel değil yok çok kasıyor yok bilmem ne en iyisi symbian kalsın zaten N8 den yeni portlar geliyor 3 ay içerisinde telefonun N8 den pek bi farkı kalmaz:oke:

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
yha orası dogru zaten android kurmam gdr baska isletim sistemi kurarım

Del Rey

Del Rey

Üye
hafızasını zaten kaç mb ki kaçını sanal ram olarak kullancan

:d: Haklısın. En fazla kullanabileceğimiz boş RAM 100 MB falan olur. Doğru dürüst oyun oynanmaz onunla da. Ayrıca, keşke hafıza kartı sanal RAM olarak kullanılabilseydi. 16 GB hafıza kartı + 8 GB RAM için gitse bile geriye kalan 8 GB bana yeter ve artar bile.

----------Eklendi @ 13:05:40 ---------- Yazıldı @ 13:05:22 ----------

@giray38, Aslında Linux'u genel bir grup olarak alıgılıyorsunuz. Linux'un temeli de UNIX. Hadi de o zaman Maemo UNIX tabanlı diye. Maemo Debian tabanlıdır. Ayrıca ben burada Linux'u işletim sistemi olarak düşünüyorum. Ubuntu da yüklersin, Linux Mint de, Slax Linux da.

'Patron

'Patron

Üye
5800 a android yuklenmesı hayalinden vazgeçin hacılar.rezistif ekranda android olurmu ya berbat.

Del Rey

Del Rey

Üye
Adamlar Boot Loader'ı koruyacaklarına daha stabil bir sistem çıkarsalar ya; belki o zaman Boot Loader'ı kırı yeni bir sistem arayışına geçmemize gerek kalmazdı.

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
aynen boot u adam akkılı uqraşıp bide symbian programcılıqında baya prog olan bir grup uqraşssa belki kırar

İz[Mir]Kan

İz[Mir]Kan

Üye
Kimse uğraşmaz artık 5800la kaçıncı senesine giricek.Amerika da iphone 50 dolarken adamlar 3 senelik berbat bir telefon için pc karşısında gözlerini yormazlar.Size tavsiyem güzel bir C6 fwsini düzenleyip kendinize göre kurun.Ve 5800 aldırmayın.2 seneye zaten bizde telefon değiştiririz kanımca

petrucci82

petrucci82

Üye
ney bu android merakı..bence symbian daha iyi

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
yha androiddin symbiandn tek farkı internetten video izleyon bide görsellik gerisi dışında symbian forever

Del Rey

Del Rey

Üye
yha androiddin symbiandn tek farkı internetten video izleyon bide görsellik gerisi dışında symbian forever

Katılıyorum ama Symbian Nokia'nın elinden az çekmedi. Symbian emektar, oturaklı, orjinal. Android ise çömez, herkes tarafından kullanılan ve prestijsiz bir sistem. Ben çinli çocuğun evinde yaptığı uyduruk telefonuna bile yüklediği mobil işletim sistemini kurmam.

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
doqru dion

Üst Alt