termal macunu yenilemem gereklimi

Sponsorlu Bağlantılar

bytekin07

bytekin07

Üye
    Konu Sahibi
termal macunu yenilemem gereklimi
selamün aleyküm arkadaşlar bugün pc yi söküp temizledim ama bu arada daldırıp işlemci fanınıda şöktüm (şu termal macunun olduğu bölüm) fark edince hemen tekrar taktım şimdi termal macunu yenilemem gereklimi en son 3 4 ay önce yenilemiştim.

vaterfa

vaterfa

Üye
3 4 ay once yenilediysen yeni surmen gerekmez zaten onlar 4 5 seneye kadar gidebiliyor

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bunun ayı yılı yok kurulduğu zaman değiştirilmesi lazım eğer 10 dk kısa süre açık kaldıysa hiç bişey olmaz

Eğer işlemcinin üzerinde gri kurumuş bi çamur görürseniz ve ellediginizde toza dönüşüyorsa işi bitmiş demektir

tayfn1907

tayfn1907

Üye
Sıcaklıklar aşırı yüksek değil ise gerek yok.

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
konusu açılmışken sorayım benim değiştirmem gerek kaça değiştirir bilgisayarcılar?

UpOneTR

UpOneTR

Üye
konusu açılmışken sorayım benim değiştirmem gerek kaça değiştirir bilgisayarcılar?
5-10 lira bişey isterler termal macun al kendin değiştir internette bir sürü video var işlemci fani sökme ile ilgili

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
5 10 kullanımlıklar 30 tl ye alıp degistirebilirsiniz
işlemci fanını çıkarıp takabiliyorsanız tek yapmanaız gereken tinerli bi peçete ile soğutucu ve işlemci yüzeyini iyice temizleyip nohut büyüklüğünde sıkıp soğutucuyu dik bi şekilde indirip sabitle işlem tamam

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
5 10 kullanımlıklar 30 tl ye alıp degistirebilirsiniz

işlemci fanını çıkarıp takabiliyorsanız tek yapmanaız gereken tinerli bi peçete ile soğutucu ve işlemci yüzeyini iyice temizleyip nohut büyüklüğünde sıkıp soğutucuyu dik bi şekilde indirip sabitle işlem tamam
laptop olduğu için hiç girmedim o işe ya

Üst Alt