Terim söylemişti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Terim söylemişti

İmparator, yıllar önce "Futbol ile diğer branşlar ayrılmalı Futbolun gelirleri sadece futbol için kullanılmalı" demişti.


Geleceği önceden gördü
G.Saray'ı ilk döneminde Türkiye ve Avrupa'da zirveye taşıyan, ikinci teknik direktörlüğünde ise başarılı olamayan Fatih Terim, futbol ile diğer branşların ayrılması gerektiğini yıllar önce söylemişti. Tecrübeli teknik adam o zaman bu günleri görerek, UEFA kriterlerinin tüm kulüpler için zaten bunu zorunlu kılacağını dile getirmişti.

Avrupa ile rekabet biter
Fatih Terim, "Futbolun gelirleri sadece futbola aktarılmalı. Yoksa kulüpler hem mali açıdan ayakta kalamaz hem de astronomik bütçeli Avrupa takımları ile rekabet edemeyiz. Zaten yürürlüğe girecek UEFA kriterleri de bu şartı getiriyor. Amatör branşlar sponsor bulup kendi gelirleri ile ayakları üzerinde durmaya çalışmalı" görüşünü savunmuştu.
 


Layblood

Üye
Oyle olmasi lazim tabi.Snki cok para kazaniyolarda futbol bitti dier branslara para ayiriyolar futbolun bütcesinden.
 

cosmokramer

Üye
ama bu sistem olmasa, Türkiye de basketbol gelişemezdi, bunu sa gözden kaçırmayalım...

zaten bugünlerde de basketbol spor kulüplerinin değil müessese kulüplerinin egemenliğinde ve sponsorluğunda gidiyor...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt