telefonunuz hangi ülkenin malı,orjinal mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
arkadaşlar böyle birşey yok benim tl n73 finlandiya . . Babamın tl de finlandiya . Annemin ki de finlandiya hepside 02 çıktı. Sordum araştırdım böyle birşey yok . Inanan olursa buyursun yas yaksin . .Şahsen inandırıcı değil..

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
OK tşk ederim ilgilendiğiniz için...:):)
Samsung mobil cihazlar sadece kore ve çinde uretılılıyor arkadasım ama kasayı acıp bakarsan zaten yazar neresi oldugu yardımcı olduysak ne mutlu gelelım konuya saçma saçma ısler yapmayın allah askına e mail nosu ile kalıtenın hiç bir alakası yok istersenız benım konuma bi goz atın acıklama orada var nokia seri numaraları ve kalıte alakası diye bi konu e mail no ları cıhazların takibi için gelısmtırılmıs bir guvenlık onlemıdır vede satısta bir barkod gorevi gorur ama tabıkı telefonun nerede uretıldıgınıde gosterır ama hepsi aynı kalıtededir

berters

berters

Üye
Bu fabrika yada ülke kod meselesi ne ka daar doğru bilmiyorum ama dogru ise eğer kalite oranlamasına katılırım çünkü mutlaka fark eder.
Fabrika yada marka nekadar tek olursa olsun standartlar birbirini kesinlikle tutmaz bunun örnekleri çok......
Üstelik bunu çoğu zaman bilinçli yapıyorlar yada göz yumuyorlar.

oxo3455

oxo3455

Üye
saçmaysa nıe yorum yapıonuz

silop_kms

silop_kms

Üye
paylaşım için teşekkürler eline sağlık

benhjk

benhjk

Üye
benümkü kötü kalite mi oluyo o zaman ama telefonun içinde made in finland yazıyor

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
saçmaysa nıe yorum yapıonuz
Biz buraya yorum yazmasak sizin gibi bılıncsiz arkadaslar ınanıcakta o yuzden yazıoruz bir alttaki arkadasta demıskı benımkınde fınland yazıo ama e mail farklı bu kadar basit bunu anlamak e mail ile uretım yerının bir alakası bile yok diyebılrız e mail numarası 02 olupta made fınland olan cıhaz cok gordum o yzden mılletı kandırmayın lutfen yani bole bır sey olmaz olamaz gine soyluorum nokianın butun cıhazları aynıdır aynı kalıtedır hepsi aynı standart testlerden geceerler ve kullanıcıya satılırlar nokia gibi bir sırkette kalıteden odun vermez zaten saygılar by:oke:

kubilayaydin82

kubilayaydin82

Üye
Arkadaslar demissinz ki "03" "NOKIA" icin degil eee ben gectigimiz gunlerde bi "NOKIA N97" aldim o ve "IMEI" de "03" var ama "MADE BY NOKIA" yazıyor ve urun orjinal o zaman IMEI si yasal degil mi ki oyleyse vay halimeee :(

WiND0WS

WiND0WS

Üye
benimki 01 cikti finlandiya mali :)

By Ali

By Ali

Üye
Benımkı 01

eminmeo

eminmeo

Üye
bende 01 arkadada zaten made in finland yazıo

masterayfox

masterayfox

Üye
Sizlere katılıyorum.nokia tabiiki hangi ülkede üretilirse üretilsin kalite seviyesini ayarlamadan o ülkede üretim yapmaz.ama şöyle bir örnekten yola çıkarsak:örneğin BOSCH bir dünya devi dimi.kardeşim bu markadan bitane kombi aldı.bende ona özenerek 5 yıl aradan sonra bende aynı marka kombi aldım onunkisi almanya üretimi benimkisi yerli üretim.ama inanın markalarını kapatsınlar kalite açısından alakası yok.birde benden yaklaşık 5-6 yıl önce aldığınıda unutmamak lazım.
işin özü kvk.getiriyor findlandiyadan örneğin n95 i örneğin 1400 satıyor.paralel ithalat ise 950 ye satıyor.biraz karışık sanırım.yumurta tavuk meselesi.ben farklı bir yaklaşım getirmek istedim.Teşekkürler
kesinlikle sacma tamamen uydurma haber

turgaybalci

Üye
ARKADAŞLAR BENİM BİLDİĞİM IMEI 7. VE 8. RAKAMLAR 30 İSE O MAL ÇİN MALIDIR. :bilmem:

selosh

Üye
ya bnmki 02 li:(şmdi bnmki ktü mü??

sasa186

Üye
benimkide 03 nerenin malı oluyor bizim arka mahalledeki fabrikanın üretimimi acaba :) boş iş bence isterse afrika malı olsun sonuçda 2 yıl garantisi var sanki hepimiz bir telefonu iki yıldan fazla kullanıyoruz :)) nokia ya yetişmek için yılda 3-4 tel değiştirmek lazım.

metalwings

metalwings

Üye
aynı telefon modelinin 02 ve 03 yazanlarina baktim ikiside made in finland

sayko35

Üye
arkadaşlar n73 ; 01 finlandiya üretimi. kaliteli güya. 5 kez servise gitti ve tamir edilemedi ürün değişimi/ücret iadesi kararı verildi. daha önce kullandığım ürün kötü kalite görünüyor ama hala sorunsuz çalışıyor. n73 lerin geneli sorunlu nerde üretilirse üretilsin. işletim sisteminde uyumsuzluk var ve buda yavaşlığa sebep oluyor.

ürünlerin hammadesi aynı, üretim yapılan makinalar da aynı. tek fark işçilik ki onu da makinalar yapıyor zaten. nerede üretildiği önemli değil. işçiler elleriyle üretmiyor, el işçiliği olmadığı için en iyi işçiyide çalıştırsanız bi fark olmaz.

sınuç olarak ürün nerde üretilirse üretilsin elektronik ve arızalanabilir. biraz da şans işi:P:

önemli olan ürünün satış sonrası hizmetleri. nokia son 3 aydır politikasını değiştirdi. ürünlere verdiği garantilerin arkasında durmuyor. serviste gecikmeler oluyor. iade, değişim ve ücret iadesinde çok sorun çıkartıyor.

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
Saçma bir konu kesinlikle. Nokia'nın o kadar mühendisleri var bu telefonlar fabrikadan çıkmadan önce binlerce teste sokuluyorlar, orada üretilen ayrı burada üretilen ayrı olur mu? Her marka her ürününü farklı fabrika da olsa aynı kalitede üretir.

Merdiven altında üretilmiyor telefonlar, koskoca fabrikalarda çok kez denetimden geçerek piyasaya sürülüyor...
yani vay çin üretimiymiş kötü kaliteymiş saçma sapan laflar..

serhildan19

Üye
:megafon:İlk yapmanız gereken telefonuza *#06# kodunu yazıp IMEI numaranızı öğrenmektir..

Kodların dili;

IMEI KODU:

Örneğin seri numaramız: 434566/10/678943/5 Buna göre karşılaştırma yapın...
XXXXXX/YY/ZZZZZZ/A
XXXXXX = önemli değil
YY = ülke kodu
ZZZZZZ = seri numarası
A = önemli değil

10 = Finlandiya
20 = Almanya
30 = Kore
40 = Çin
50 = Brezilya,Amerika,Finlandiya
60 = çin,meksika
70 = Finlandiya
80 = Macaristan,Azerbaycan

Ülke kodunuz;

02 veya 20 ise kötü kalite demek

08 veya 80 ise Almanya üretimi Normal kalite

01 veya 10 ise Finlandiya malı Kaliteli üretim

13 ise Macaristan,Azerbaycan üretimi kalitesiz ve Tehlikeli üretim..

00 ise Orginal Nokia fabrika çıkışıdır..Finlandiya üretiminden daha kalitelidir...

( 20 = Almanya)

(08 veya 80 ise Almanya üretimi Normal kalite)

Burayı Anlamadım..İmei De Ülke Kodu 20 Yazıyor Bende.. Ama Konuda 20 Almanya kodu olarak Geçiyor..(02 veya 20 ise kötü kalite demek) Diyor Burda da..Ama Burda İse (08 veya 80 ise Almanya üretimi Normal kalite ) Almanya Üretimi Normal Kalitede Diyor..Benmi Yanlış Anladım Yoksa..Şimdi Benim telefon Kötü Kalitelimi Yoksa Normal mi..Birde 03 Hangi Ülkenin kodu Ve Kalitesi Nasıl..Şimdi Benim Telefonun Kapağını Açıp Bataryasını Çıkarınca Ülke Kodu 03 Yazıyor..Ama Telefon Açıkken Tuşlardan *#06# Yazıp İmei Açınca Ülke Kodu 20 Yazıyor..Vallahi Kafam Epeyce Karıştı..

Lütfen Anlıyan Arkadaşlar Cvp Yazsınlar..Şimdiden Teşekkürler İyi Günler..

korayharman

korayharman

Üye
Ne kadar saçma bir konu ya benim telefonumda Made by Nokia yazıo be 03 alakasız bir konu bence

Üst Alt