Telefonun şarjı

Sponsorlu Bağlantılar

metenery

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun şarjı
arkadaşlar 3650 telefon kullanıyorum.şimdi belki ya kardeşim at gitsin artık bitti o telefon diyebilirsiniz ama benim hoşuma gidiyor.sorunum şu:telefonun şarjı çok çabuk bitiyor ki bataryayı yeni aldım.ama yinede şarj hemen bitiyor.özellikle mesela hat değiştirmek için bataryayı çıkartıp diğer kartı takıyorum full olan batarya ki yeni şarjdan çekmişim tekrar bataryayı taktığımda tek çizgiye düşmüş.bunun sebebi nedir?ne yapmam lazım acaba?

madhead

madhead

Üye
batarya yeniyse öyle yapması doğal..yavaş yavaş performasını arttıracaktır..bide ilk sarjda batarya dolsa bile bi 10-12 saat sarjda dursun..olumlu sonuç alamazsan bataryayı aldığın yere geri götür derim..

metenery

Üye
    Konu Sahibi
ya bu aldığım 4. batarya hep aynısını yaptığı için sürekli değiştirdim adamda artık bıktı.başka sorun mu var acaba?yada batarya orjinalmi değil anlamadım?

madhead

madhead

Üye
sorun telefonda o zaman..bi akrabamda da aynı sorun vardı..telefonu sıfır almıştı..değiştirdi,sorun kalmadı..ne yazık ki o da nokia ydı...

metenery

Üye
    Konu Sahibi
bunda daha önce böle bi sorun yoktuki?

hacked_bysamet

hacked_bysamet

Üye
ya kardeşim bu s60 serisinde 2,3 günden fazla şarj gitmezz sen bence 1100 al 12 gün gidiyor yada çift batarya taşi

bassavci

bassavci

Üye
s60 telefonlarda telefon kapatılıp açoldığında fazla şarj gidiyor.
bide telefonu hiç kapatmadan dene bakalım ne olacak.

omerbaba61

omerbaba61

Üye
bassavcı doğru dedi mesela bende 6630 var kapatıp açınça çok duruyo ama çok şarj yiyo...

bestdrummer

Üye
üretim hatası var galiba işlemciye fazla voltajmı vermişler acaba bi bak 300 mhz olmasın :P

xxx-xxx

Üye
Büyük ihtimalle telefonunun jarj entegresi yanmış telefoncuya değiştittir.Tlf Jarj ediyormuş gibi gözükür fakat % 3 dolmaz sevgiler

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
Symbian sistemli telefonlar 1 kere kapanıp açılınca yaklaşık 18 saatlik standby yerler,ama yinede 1 kere kapatıp açmakla gösterge tek çizgiye düşmemeli.telde problem olabilir, kapamadan dene bakalım ne kadar gidecek

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
ya kardeşim bu s60 serisinde 2,3 günden fazla şarj gitmezz sen bence 1100 al 12 gün gidiyor yada çift batarya taşi
Arkadaş 4 aralık 2005 de bu konuyu açmış. Şimdiye kadar çoktan bir telefon almıştır. :kop:

Treable

Treable

Üye
valla aynı sorun bende de var. yalnız biraz değişik o kadar. şöyle ki;

hani hızlışarj eden şarj cihazı ile şarj yaptığımda batarya asla dolmuyor. hep çalışıyor gibi çizgiler gidip geliyor.

ama yavaşşarj yapan şarj cihazı ile şarj yaptığımda normal olarak şarj yapıyor ve bittiğinde batarya dolu uyarısı veriyor.

ben bu sorunu anlayamadım tabi. sevgilerle kalın.

ercan123

Üye
bende de 6681 var.15 saat şarj ettim.1 gün bile olmadan bitti.

uTku^

Üye
pil orijinalmi? birde bendede e 50 var 2günü geçemedim daha

vetferhat

Üye
evet bende de daha önce böle bi sorun vardı eski telefonla.bataryanın orjinal olup olmamasıyla alakası yok.onun kesinlikle sarj entegresi bozulmus.servise götür derim ben.zaten ucuz o entegreler 5 10 milyon falan

schumici

schumici

Üye
bataryayıaldıktan en az 8 saat şarj ettiğin halde böyle bi problem yaşıyosan bence bi tamir işine danış

Atakan

Atakan

Üye
bataryan yavaş yavş adam olcaktır

OGUZ_87

OGUZ_87

Üye
sorun telefonda olabilir çünki zamanla tlf sarş tutmamaya başlar

wnztafa

Üye
arkadaslar bnm teldede aynı sorun var telı 12 saat sarj edım ama 6 7 saat gıtmıo ne yapmalıyım yardımcı olun lutfen telefonum nokıa n80