Telefonun ekranı değişirse kamera çekimi de değişir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
semih01sem

semih01sem

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun ekranı değişirse kamera çekimi de değişir mi?
Evet arkadaşlar. Soruyu açıklayayım. Geçenlerde ikinci el N79 aldım. Alırken dikkatli bakınca ekranda sağdan sola doğru dalgalanma olduğunu fark ettim. Neyse dedim önemli değil. Fotoğraf çekimi yaparken çekim güzel ancak yakınlaştırınca 5MP'e yakışmayacak derecede çözünürlük kaybı oluyor. Ayrıca bir resmin boyutu maksimum 900 kb. Iphone 4'te aynı çözünürlükteki kameranın bir fotoğraf çekimi 3 mb kadar oluyor. Sorun ekranda mı, kamerada mı, yoksa Nokia'da mı? Resim linki koyuyorum. Gerçek boyut yapınca çözünürlüğün çok kötü olduğunu fark edeceksiniz.

iyavuzoz

iyavuzoz

Üye
fazla yakından çekmiş olabilir misin? Birde uzaktaki bir manzara vs. çekmeyi dene c6-01'de fazla yakından çekince böyle gözüküyor

semih01sem

semih01sem

Üye
    Konu Sahibi
Şu an uzaktan çekilmiş bir fotoğraf mevcut değil ama onu da denemiştim. Aklıma takılanlar: resmin kb cinsinden boyutu neden düşük ve neden gerçek boyut (tam çözünürlük) yapınca pikseller belli oluyor? Acaba kamera mı değişti? Bir tane daha ekleyim. Resimde Paint ile T.C. kimlik numarası yazan yeri karalayınca boyut arttı:

iyavuzoz

iyavuzoz

Üye
resim boyutunu bilmiyorum fakat c6-01imde gece çektiğimde resimlerim aynı seninki gibi oluyor belki karanlık oldugu için olabilir kameranın değiştiğini sanmıyorum

semih01sem

semih01sem

Üye
    Konu Sahibi
Peki sende 5MP bir fotoğrafın boyutu ortalama kaç MB? Bi bakabilir misin?

iyavuzoz

iyavuzoz

Üye
901 kbtada var 0,99 mb ta var bendekiler böyle

- - - Eklendi - - -

çekilen yerin ışık renk vb. gibi şeylere göre boyutunun değiştiğini düşünüyorum :hmmm

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
Bende Nokia 603 var. 603'ün de kamerası 5mp. Çektiğim fotoğraflar 600kb ile 2mb arasında. Gündüz dış ortamda çektiğim fotoğraflar 1mb'ın üzerinde oluyo zaten kesinlikle.

PYTHONs

Üye
Dostum bence sorunun her ikisinden kaynaklanıyor.... Hem ekrandan hemde kameradan veya kameranın lensinden felan işte .....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt