Yardım Telefonumun dokunmatiği çalışmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Channibal

Channibal

Üye
    Konu Sahibi
Telefonumun dokunmatiği çalışmıyor
Bazen yeniden başlatınca hiç çalışmıyor. ancak yeniden açtığım zaman sadece 'Güç düğmesi'ne uzun bazınca 'Kapat - Yeniden başlat. vs.' seçenekleri çıkıyor, bu seçenekler sırasında ise ses açma ve kapama tuşları çalışıyor tek. Güç düğmesine normal basınca ekranı kapaması lazım fakat buda çalışmıyor. Anamenü, geri ve Seçenekler dokunmatiğide çalışmıyor. Ancak 10 kere filan bataryayı çıkarıp telefonu 10 kez yeniden başlatıyorum, anca öyle geliyor(Ee tabi bazen geliyor)

Marka; GM Discovery
ROM; STARS byAlphabet

M9+ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Garantisi varsa teknik servise götürebilirsiniz. Donanımsal sorun var sanırım cihazda.

• Beğen
Tepkiler: Channibal
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
O zaman yazılımını tekrar yükleyin sistem bozuk olabilir. Sistem yazılımını tekrar yükleyemiyorsanız o zaman cihazın dokunmatiği bozulmuştur. Servise verin. Dokunmatiği çalışmıyor diyorsunuz.

• Beğen
Channibal

Channibal

Üye
    Konu Sahibi
O zaman yazılımını tekrar yükleyin sistem bozuk olabilir. Sistem yazılımını tekrar yükleyemiyorsanız o zaman cihazın dokunmatiği bozulmuştur. Servise verin. Dokunmatiği çalışmıyor diyorsunuz.
Sistem yazılımını tekrar nasıl yükleyebilirim ki? model: GM Discovery..

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Sistem yazılımını tekrar nasıl yükleyebilirim ki? model: GM Discovery..

Elinizdeki telefonu kullanan çok arkadaş var, onlara sorabilirsiniz. Ama benim tavsiyem telefonu hiç kurcalamadan teknik servise vermeniz. Yazılımını tekrar yükleseniz bile çalışacağını zannetmiyorum.

• Beğen
By_Casparov

By_Casparov

Üye
rom yüklemesini bastan temiz biçimde yüklersen sorunun düzelmezse demek ki sorunun donanımsal kardeşim. yani cihazı servise vermen gerek. herşeyden önce şunu diyim sırf donanımsal özelliklerine bakarak alınan GM markası tüm cihazları pişmanlıktır.....

• Beğen
Channibal

Channibal

Üye
    Konu Sahibi
rom yüklemesini bastan temiz biçimde yüklersen sorunun düzelmezse demek ki sorunun donanımsal kardeşim. yani cihazı servise vermen gerek. herşeyden önce şunu diyim sırf donanımsal özelliklerine bakarak alınan GM markası tüm cihazları pişmanlıktır.....
Aynen pişman oldum zaten. şunun yerine S3 mini alaymışım keşke. lazım oldu 2. el almıştık, çöp telefon yani..

Channibal

Channibal

Üye
    Konu Sahibi
Elinizdeki telefonu kullanan çok arkadaş var, onlara sorabilirsiniz. Ama benim tavsiyem telefonu hiç kurcalamadan teknik servise vermeniz. Yazılımını tekrar yükleseniz bile çalışacağını zannetmiyorum.
Telefon çin malı, yani götürsem en az bi telefon parası kadar isterler..

messevim

messevim

Üye
Aynen pişman oldum zaten. şunun yerine S3 mini alaymışım keşke. lazım oldu 2. el almıştık, çöp telefon yani..

Aslında telefon güzel. S3 minide kat kat güzel. Bende zamanında kullanmıştım. Şarj soketi haricinde bir sıkıntı yaşamadım. Büyük ihtimal senin ekranın değişmesi gerek. Yanlış hatırlamıyorsam gm discovery nin sıfır ekranı 90tl ikinci el çıkma bulursan yarı fiyatınada alabilirsin.

• Beğen
Channibal

Channibal

Üye
    Konu Sahibi
Aslında telefon güzel. S3 minide kat kat güzel. Bende zamanında kullanmıştım. Şarj soketi haricinde bir sıkıntı yaşamadım. Büyük ihtimal senin ekranın değişmesi gerek. Yanlış hatırlamıyorsam gm discovery nin sıfır ekranı 90tl ikinci el çıkma bulursan yarı fiyatınada alabilirsin.
Hocam WiFi'side iyi çekmiyor, Bluetooth bulmuyor. Cidden Boşa verdim 300 lirayı :(( WiFi'de "Kablosuz ağlar aranıyor"diyor başka birşey demiyor..

Üst Alt