Telefon ısınması

Sponsorlu Bağlantılar

fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
    Konu Sahibi
Telefon ısınması
Arkadaşlar şöyle bir durum var. Belki saçma gelebilir
Telefonda hafıza doldukça sıkıntı yok ama hafıza azalınca telefon ısınıyor.
J5 prime kullanıyorum. Sizce sorun nedir tam olarak ☺

• Şaşırdım
Tepkiler: gonyalı

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Hafıza doldukça işlemciye bir miktar fazla yük binebilir. Ayrıca hafizadaki uygulamalar çoğaldıkça hafıza dolar ve bu çok sayıdaki uygulama daha çok arka planda çalışır.

fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza doldukça işlemciye bir miktar fazla yük binebilir. Ayrıca hafizadaki uygulamalar çoğaldıkça hafıza dolar ve bu çok sayıdaki uygulama daha çok arka planda çalışır.
Yazıyı okuduğuna emin misin 🤔

PALA.

PALA.

Üye
Hafıza birimleri doldukça okuma yazma hızları azalır, buda işlemcinin uzun çalışmasına sebep olabilir, düşen verim de ısıya dönüşebilir :hmmm
Tersi şekilde hafıza birimi çok hızlı olursa da sistem hızlı çalışacağından birim zamanda yüksek ısılara çıkabilir ama kısa süre sonra düşer.

• Şaşırdım
  • Düşünceli
Tepkiler: MAERKEK ve fatihmenteş
SHS

SHS

Üye
arkaplanda çalışan uygulamaları kontrol edin, bazı uygulamalar (özellikle sosyal medya) siz kapatsanız bile arkaplanda çalışıyor

• Şaşırdım
  • Beğen
fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı
belgeadam

belgeadam

Üye
servis ne söyledi?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Chrome yerine opera kullanın. Chrome arka planda geliştirme amaçlı veriler paylaşıyor olabilir. Ya da sizin görmediğiniz başka bir uygulama var

• Şaşırdım
Tepkiler: fatihmenteş
fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
    Konu Sahibi
Chrome yerine opera kullanın. Chrome arka planda geliştirme amaçlı veriler paylaşıyor olabilir. Ya da sizin görmediğiniz başka bir uygulama var
Opera Android'de işime yaramıyor. Yıllarca tuşlu telefonda kullandım. 😊
Mesaj birleştirildi:

servis ne söyledi?
Henüz servise göndermedim. Garantisi bitti. Normalde hafıza dolunca telefon ısınır. Benim ki tam tersi 🙄

gonyalı

gonyalı

Üye
Opera Android'de işime yaramıyor. Yıllarca tuşlu telefonda kullandım. 😊
Mesaj birleştirildi:

Henüz servise göndermedim. Garantisi bitti. Normalde hafıza dolunca telefon ısınır. Benim ki tam tersi 🙄
Android sürümü kaç
Eğer 9.0 vs ise bu normal olabilir çünkü kaldırmaz yani kendi telefonumdan biliyorum. Abuk subuk sorunlar çıkarabilir
Yandex kullanabilirsin Chrome yi aratmaz.

• Beğen
Tepkiler: fatihmenteş
fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
    Konu Sahibi
Android sürümü kaç
Eğer 9.0 vs ise bu normal olabilir çünkü kaldırmaz yani kendi telefonumdan biliyorum.
Yandex kullanabilirsin Chrome yi aratmaz.
Sürüm 8.0
Mesele sürüm kaldırma değil. Operayı sevmiyorum. Chorome da bir sürü şifrem kayıtlı

gonyalı

gonyalı

Üye
Sürüm 8.0
Mesele sürüm kaldırma değil. Operayı sevmiyorum. Chorome da bir sürü şifrem kayıtlı
Sürüm normal güncelleme gelse bile sakın yapmayın ben yaptığımda telefon kafayı sıyırmıştı.
Hmm tarayıcı için tek önerim şifreleri kopyala yapıştır yapıp bir word dosyası oluşturup kaydetmek ardından da Yandex Browser yükleyip ona şifreleri word dosyasında ki şifreleri kes yapıştır yaparak da sorun çözülebilir. Daha sonra
Chrome a veda edebilirsiniz.

• Beğen
fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
    Konu Sahibi
Sürüm normal güncelleme gelse bile sakın yapmayın ben yaptığımda telefon kafayı sıyırmıştı.
Hmm tarayıcı için tek önerim şifreleri kopyala yapıştır yapıp bir word dosyası oluşturup kaydetmek ardından da Yandex Browser yükleyip ona şifreleri word dosyasında ki şifreleri kes yapıştır yaparak da sorun çözülebilir. Daha sonra
Chrome a veda edebilirsiniz.
Sadece şifre olsa iyi. Bir sürü sitede hesabım da var baya çok yani. Şimdilik böyle kalsın. 😊

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve gonyalı